Hea kogemus ja halb kogemus aurupuhasti näitel

Tahtsin rääkida oma viimatistest kaubanduskogemustest. Juba mõnda aega on mul meeles mõlkunud aurupuhasti soetamine ja tegingi selles osas kaks katset.

Kuna ma olen teada-tuntud ihnuskoi, siis mitte ei tahtnud alustuseks maksta palju raha. Otsustasin proovida aurumoppi, mida müüvad päris mitmed veebisaidid, minu isend pärines Max Kaubad saidilt ja nägi välja selline. Maksis 70 raha ja tundus, et tal kaasas piisavalt otsikuid ning leidsin, et on väärt proovimist.

Kui kaupa mitu päeva hiljem ikka veel kohal polnud, hakkasin muretsema ja kirjutasin Max Kaupadesse küsimuse, milla võiksin moppi oodata. Alles siis vastati, et meil väiksed tarneraskused, kuna ostjaid palju ja järgmise nädala esmaspäeval saame mopi teele panna. Kuskil kolmapäeval kirjutasin uuesti, et mis värk on ja siis kinnitati, et mopp mu poole teel. Oleks võinud ise ostjat viivitustest teavitada. Aga okei. Kui ma ta kodus karbist välja võtsin, nägi välja selline mõttetu hiina junn, nagu ma kartsin. Lisaks oli ta hirmus raske, arvestades seda, et tahaks ju ka seinu puhastada ja vuugivahesid küürida. Rääkimata veel lillelehtede niisutamisest või akende pesemisest, riiete triikimisest jne. Juba toitejuhe oli raske ja kohmakas. Panin käima ka. Susises nagu suur triikraud ja tegi kohutavalt kiledat häält, kui otsik kuhugi suunata. Lisaks läks vesi peaaegu kohe kuumaks ja polnud mingi ime, et kaadervärgist aur eriti suure survega välja ei tulnud, sest kammoon – ka kiirkeedupott näiteks ei saavuta oma survet kõigest 30 sekundiga. Lisaks mahtus paaki kohutavalt vähe vett ja teiseks aurutas see non-stop, mitte et vajutan nuppu ja tuleb aur, nuppu ei vajuta, siis auru ei tule. Ühesõnaga see aurumopp oli täielikult mõttetu asi, millest pole absoluutselt mitte mingit kasu, sest tal pole mingit jõudu. Selle peaks ideaalis ostmata jätma. Kui juba ostetud, siis kas kohe prügimäele viskama või müüjale tagasi saatma. Seda viimast tegin ka mina.

Jäin ootama, millal raha tagasi kantakse. Ma panin selle mopi neile teele juba enne reisile minekut (jaanuari lõpus) ja ütleme nii, et nädal reisil olnud, polnud rahast haisugi. Kirjutasin kirja, et uurida, mis seis on. Sain vastuse, et masin on kätte saadud ning kohe edastatakse raamatupidamisele info, nii et raha võin oodata üsna pea. Kui reisilt juba tagasi olin, polnud rahast endiselt haisugi. Kirjutasin uuesti ja enam vastust ei saanud. Kirjutasin siis hiljem veel, ikka null vastust. Hmm, veider, muidu vastasid kirjadele nii operatiivselt ja nüüd ei kõssugi. Otsisin välja telefoninumbri (see juhtus sellel nädalal) ja helistasin. Mees küsis mu tellimuse numbrit ja teatas siis, et minu kirjad olid prügikasti läinud ja sellepärast ma ka vastust ei saanud. Ahsoo, et järsku hakkasid prügikasti liikuma, mis siis, et me juba mitmeid kirju omavahel saatnud ja kõik minu kirjad olid osta vestlusest (ehk et vastus eelnenud kirjavahetusele), mitte eraldiseisvad meilid? Huvitav. Muidugi lubati raamatupidajale jällegi teada anda, aga ka järgneva kolme päeva jooksul mulle makset ei laekunud. Esmaspäeval võtan uue kõne ja pärast seda tuleb juba Tarbijakaitsesse pöörduda, ma kardan.

Max Kaubad ja Cleanmaxx mopp: ebarahuldav teenindus ja kasutu toode.

Katse nr 2 võtsin ette samuti sellel nädala. Seekord leidsin Kärcheri aurupuhasti SC 2 ja ostsin selle Tööriistamaailmast. Hind 119 eur. Toote juures oli kirjas, et tellimuse täitmiseks kulub kuni 3 päeva ja ega enne esmaspäeva ma oma neljapäeva hommikul tehtud tellimuse täitmist ei oodanudki. Natuke pärast lõunat helistas mulle aga Tööriistamaailmast keegi Taavi ja teatas, et kaup ootab ning küsis, millal järele soovin tulla. Olin ebalev, kuna ei teadnud, kas kodus haigevoodis lamav V. on võimeline puhastile ise järele minema või pean selle reede peale jätma, sest mu enda päev oli juba planeeritud. Kuid kuulnud, et elan nende kontorile lähedal ja pole kindel, kas saan mehe järele saata, pakkus Taavi, et toob selle ise meile möödaminnes ära. Olin pahviks löödud! Selline teenindus ja vastutulek! Vau. Pole ammu midagi sellist kohanud. Kui töölt koju jõudsin, oligi puhasti meil kodus.

Mul avanes võimalus aurutama hakata alles laupäeval ja võin öelda, et kasutasin selle võimaluse ära täies mahus ära. Auruti veepaak on u 1 liitri suurune ja ma aurutasin päeva jooksul oma 4 liitrit. Alustasin põrandast, mille mu robot oli eelnevalt puhtaks imenud. Mopina töötas kollane auruti hästi. Põrand ei jäänud liiga märg. Edasi liikusin vannituppa. Alustasin põranda vuugivahedega, mis mulle korralikku peavalu on põhjustanud, sest need olid täiesti hallikaspruuni värvi. Nojah, mina ise ei ole siin elatud aja jooksul neid vuuke küürida proovinud ja arvan, et seda polnud tehtud ka enne mind. Ausalt öeldes olid põranda keskosa vuugid nii tumedat värvi, et ühest küljest tekkis kahtlus, kas see täide juba algselt tumedam polnud, kui see, mida äärtes kasutatud, ning teisest küljest valdas mind lootusetus, et nii parkunud vuugivahede vastu üldse midagi aitaks.

Leidsin täiesti juhuslikult mingi pildi, mille olen vannitoast teinud ja kust on põrandat näha. Võrdleme.

 

Kas on näha, kui puhtaks vuugid läksid? Ma olin igatahes hämmingus ja väga õnnelik. See, et tööl oli tulemust, andis mulle veel indu, nii et keetsin järgneva mõne tunni jooksul ruutsentimeetri haaval terve vannitoa läbi. Glasuurplaate ja vuuke dušinurgas olen puhastanud, aga et see on olnud kohutavalt tüütu, aega- ja pingutustnõudev protsess, pole viitsinud seda nüüd ikka mitu kuud teha. Nii et need “enne” pildid on natuke rõvedad ja noh, jah…ma polnud aasta perenaise tiitlit enne Kärcherit väärt, aga hoolimata oma suurest piinlikkustundest panen need ikka üles. Siis näete vahet.

Ja milline nägi sein välja pärast puhastamist.

Kuidas tundub? Minu meelest ikka väga hea. Ja kui kerge see oli! Sussuta läbi ja valmis, mingit jõuga küürimist ei olnud. Täna möllasin aurutiga köögis ja puhastasin sellega peaaegu üleni ka kööginurga ära. Teate, kui tüütu on puhastada pliidi nuppe? Alati on seal mingi rõve rasv vahekestes ja väga raske on sellele ligi pääseda. Aurutades on see igatahes ülilihtne ja kogu rokk on sekunditega kadunud. Ma tean, et ma võin praegu kõlada nagu mingi müügimees, aga ma ei müü midagi ja ma ei tee kellelegi reklaami, kuna seda on minult ostetud vms. Ma räägin praegu täiesti enda kogemusest, sest ma olen oma kogemusega väga rahul. Ahjaa, eile õhtul tegin sellega veel madratsi ka üle, et tappa igasuguseid vastikuid baktereid, mis madratsi sees elada võivad. Siuh-säuh mõlemalt poolt ära ja valmis.

Ma proovisin aurutada ka riideid, sest V.-l on hunnik triiksärke, mida ma pole lihtsalt viitsinud triikida, kuna ma vihkan seda. Triikimine on tore ainult siis, kui triigitav asi sirgeks läheb. Triikimise tarbeks ostsin muideks ka eraldi otsiku. Aga selles kasulikkuses ma veel väga kindel ei ole. Midagi ta nagu tegi, aga pritsis siiski kokkuvõttes liiga palju vett ja ma ei näinud sellist tulemust, mida ma oleks lootnud. Vaadake ise.

Võib-olla ma lihtsalt ei oska veel seda otsikut kasutada ning muutun tulevikus vilunumaks, kes teab. Kuigi sirgemaks läksid särgid küll.Pintsakul oli kuskil just mingi plekk ja mõtlesin selle keemilisse viia. Nüüd tegin aurutiga üle ja plekki enam pole, ka kortse pole. Seega mingi mõju tal on ikka olemas.

Järgmiseks plaanin osta klaasipuhastamise otsiku, millega ilmade soojenedes plaanin akendel katsetada. Ka rõdupiirde klaaspinnad saab proovida puhtaks teha.

Kärcheri auruti miinustest tooksin välja ka selle, et katlakiviga ta päriselt hakkama ei saa. Seda on mõistlik ikkagi mingi vahendiga puhastada. Kõige muuga tal aga probleeme pole. Ja kui nüüd veel natuke veel nokkida, siis selle minu mudeli ülessoojenemise aeg on ka üsna pikk. Aga see on tõesti juba nokkimine, sest kellel tõesti nii kiire on, et 8 minutit tundub kaua, võib ju 3 korda rohkem raha välja käia ja kallima mudeli osta. Mina olen enda omaga igatahes uskumatult rahul ja ei suuda ära imestada, miks aurupuhastitest nii vähe räägitakse. Oleks ma sellest varem kuulnud, oleksin ammu enesele ostnud. Kiire ja lihtne puhastus, kusjuures ilma pesuvahenditeta. Ideaalne.

Kärcher SC 2 ja Tööriistamaailm: Fantastiline teenindus ja ootusi ületavalt hea toode.

9 kommentaari

 1. Niii, enne kui ma hakkan jooksma esimese kodukaupade poe suunas, sest mul on vaja seda aurupuhastit mitte kohe, vaid otsekohe, ma lihtsalt kobisen, et riiete aurutamiseks on olemas ka muidugi spets asjandus, vt nt siit: http://www.amazon.co.uk/Quest-Portable-Garment-Steamer-Watt/dp/B00H7E0S5E ja see teeb oma tööd küll väga hästi. Aga triiksärkide puhul ikka triikraud paraku kõikse etem. Triikimist (mida ma ise ka vihkan kirglikult) aitab leevendada hea triikraud ja kvaliteetsest materjalist särgid. Mu mehel ka kraega särgid põhiliselt seljas ja ütleme nii, et triikimisel on väga teravalt tunda materjalide erinevus 😀

 2. uvxy
  • Just nii 🙂 Avastasin ka ise eile.

 3. reilika

  Kristallkuul, palun võta minuga ühendust reilika13@hotmail.com, vajan sinu kogemust ja nõu 🙂

 4. Anonüümne

  Väga vahva lugamne!
  Huvitav, kas selle imeriistaga värvitud puidust lagesid ka puhastada saab?

  • Ma pead ei julge anda, soovitan Tööriistamaailmast küsida. Neile võib näiteks meili saata. Olen ise kord pärast ostu ühe küsimuse esitanud ja sain ka vastuse. Oma küsimust K-Rautas (kus on Kärcheri sektsioon olemas ja osadel müüjatel Kärcheri sildiga pluusidki seljas) küsides sain igatahes õiendada ja ebaadekvaatse vastuse samuti.

   • Anonüümne

    Suhtlesin ilmselt selle toreda Taaviga. Sain mind rahuldavad vastused. Aga küsiks siiski. Ütlesite, et puhastasite madratsit, mis iseenesest on tekstiil nagu ka põrandavaip. Kas siis vahetasite otsikut või millised on kogemused? Millised on teie puhastatavad põrandad? Laminaat, puit jne?

    • Minul on põrandal laminaat. Puhastil on kaks režiimi – täisjõud ja poolik võimsus. Ma teen poolel võimsusel ja põrand on ilusti vastu pidanud. Põranda jaoks on komplektis laiem otsik, kuhu käib külge froteelapp.

     Madratsit puhastan komplektis oleva nn käsiotsikuga. See on väiksem, harjastega. Kuum veeaur teeb madratsil oleva tolmu niiskeks ja see jääb harjaste külge, madratsit töötlen ainult ühes suunas harjates, kui seda edasi-tagasi liigutada, hõõrutakse tolm madratsile laiali. Kuum aur peaks siis ka baktereid ja lesti tapma. Madrats jääb pärast kergelt niiskeks, aga pikalt kuivamist ei vaja, saab samal õhtul ilusti voodis magada. Ka diivanit puhastan sama otsikuga.

     Loodan, et mu kogemusest on abi 🙂

     • Anonüümne

      Tänud! Uurin siis selle kohta pikemalt ning ka otsikute kohta samuti.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: