Eilse päeva 5 hetke

Jaanika palus mul kirja panna päeva 5 hetke ja ma lubasin seda eilse kohta ka teha 🙂

Minu eilne päev pidi sisaldama meie reklaamvideo filmimist. Mul õnnestus mõnda aega tagasi saada kauaoodatud skript, seda vajalikul määral mudida ja lõpuks saada kogu plaanimine sinnamaale, et hakati filmima. Olin selle päeva üle väga elevil, sest ma pole varem mingi video filmimise juures olnud.

Hommik algas meil kell 10 ja minu jaoks algas sellega, et võtsin auto peale ühe “näitlejatest”.

IMG_0978

Peategelased

See on minu töökaaslase Mari koer, kes meil videos nägusid teeb ja armsuse elemendi eest hoolt kannab. Koos sõitsime võtteplatsile ja üsna pea läks asi käima. Oeh, see oli nii äge. Ja meeskond oli ka tõeliselt tore ja meeldiv. Eriti imestasin ma produktsiooni assistendi oskuse üle peategelane vajalikul hetkel maha rahustada ja vajalikul hetkel energiliseks ärgitada, ta asjast nö läbi rääkida. Teksti tuli nagu kahurist. Aina ohkasin ja mõtlesin, et oskaks mina ka niimoodi. Siis ta ise pidi ära käima ning paigutas mind ennast asendama. (Moment nr 1). Arvata on, et mul ei tulnud pooltki nii hästi välja. Õnneks saime ühe stseeni siiski filmitud.

plt

Ma ei julgenud päris nägudega panna siia, äkki nad ei taha.

Lõuna söödud, läks filmimine edasi ja tegelikult püsisime kenasti graafikus, isegi sellest ees. Hämmastas mind ka vanaproua, kes meie videos peategelase rollis ja kes ei ole professionaalne näitleja. Ta suutis vajalikud asjad ära teha ja üldse mitte kahesaja võttega vms. Ma täitsa imestasin, et amatöör nii head tööd teeb. Jäin tulemusega väga rahule ja noh, äge oli see, et teatud kohtades ma sain ise ka nõu anda ja juhendada, et tulemus oleks rohkem selle moodi, kuidas ta minu peas oli eelnevalt välja näinud. (Moment nr 2). Mis ajal kuidas kätega žestikuleerida, mis ajal noogutada või pead raputada, sellised väiksed nüansid. Äge!

Ütlen veel nii palju, et videot saate kindlasti ka teie näha, kui see ükskord valmis saab. Ilmselt järgneva kahe nädala jooksul. Ja selle videoga seoses ma palun teil ka meie firma poolt üks hääl anda, sest osaleme ühel rahvusvahelisel võistlusel ja see on hea viis Eestit maailmas jälle heast küljest näidata. Teile on see hea viis ühte kohalikku firmat aidata 🙂

Kui päev läbi sai, viisin Mari ja ta koera koju ning suundusin ise poodi, et osta lotopiletid, mis mul seni olid meelest läinud. Loto on väga oluliseks osaks meie kolmapäevadest juba üle aasta. Lihtsalt üks traditsioon. Kuna mul oli hirmus janu, ostsin ühe pooleliitrise pudeli Vichy vett. Sõitsin siis Selveri juurde, kuna meenus, et seal on postkontoris kaks pakki mind ootamas. Enne autost väljumist mõtlesin veel juua, sest polnud jõudnud seda enne teha. Kuna ma Vichy veega tavaliselt ei opereeri, polnud mul meeles, kui hirmsasti sealt korgi maha keerates vett hakkab pritsima ja nii õnnestus mul enda terve süli ja tagumik läbimärjaks organiseerida. (Kahtlemata moment nr 3). Istusin autos, iste täiesti märg ja püksid strateegilistes piirkondades nii ees kui taga täiesti märjad. Õnneks musta värvi püksid. Otsustasin postkontoris ikka ära käia, sest vaja ju oli. Ja ise lootsin salaja, et keegi ei paneks tähele, et ma püksi olen teinud. Sest midagi muud poleks avanenud pildi põhjal võimalik arvata.

Läksin koju, sõin ja ootasin Rooside Sõda. Mängisime lotot ja kuulasime, kuidas küsimustele vastatakse. Nimeta üks kuulus britt! Oli küsimus. Ja stuudios võttis maad vaikus. MITTE ÜHTEGI vastust ei tulnud mitte kellelgi pähe. Lõpuks käisid mõned nimed läbi, nende seas Brad Britt (jah, just sellisel kujul ka). Kui lõpuks David Beckham ja kuninganna välja olid tulnud, sai mõistus lõplikult otsa. Kui kolm iksi avanenud, pidi teine pere õnne proovima ja perepea otsustas pakkuda Britney Spearsi. Kas ma naersin läbi piinlikkustunde või naersin hästi kõvasti, mis te arvate? Nimeta spordiala, mida harrastatakse paljajalu? Poks. Nimeta midagi, mis on kosmoses. Virmalised. Ja mina jälle möirgan naerust. No kindel moment 4 😀

Ja ka moment 5 on muideks seotud sama saatega. Ma võitsin nurkademängus!!!! Jesssssss. Ma võidan nii kuradi harva. Viimane nurkade võit pärineb pooleteise aasta tagusest ajast ja oli 2 eurot (sest võitjaid oli tookord nii palju, et rohkem ei olnud võimalik võitjatele maksta). Seekord oli võiduks 5.70! Jessssssss! Ma olin nii õnnelik. Ka diagonaalides oli mul suur võimalus võita, kuid kahjuks seal ei tulnud ikkagi ära. No mis siis, ma võitsin 5.70!! Jeeeeeeeee. Sellega oli mul päev kirjas!

IMG_0991

Vot siuke sai. Nüüd peaksin teatepulga edasi andma. Ja ma annan selle edasi Marcale, kes on salapärane daam, kelle päevade konkreetsest kulust me mitte midagi ei tea, kui ta just kusagil väljasõidul pole käinud. Kust võetakse aeg (nii paljusid) raamatuid lugeda? Ja muud põnevad küsimused tuleks tal nüüd ühe päeva näitel lahti seletada. Teiseks ohvriks nomineerin Eliisabeti, kes võiks avada meile ühe õpetaja kevadise tööpäeva tagamaid. Kindlasti korraldavad õpilased põnevaid momente, mis meelde jäävad 🙂 Ja kolmandaks valin Hundi Ulu, kes kirjutab üha harvemini ja suudab samuti alati piisavalt salapäraseks jääda, et me ei tea, millega ta tegeleb. Võib-olla tahab ta selle Prantsusmaa pulma näiteks oma momendi-päeva aluseks võtta.

4 kommentaari

  1. Haa-haa, eile just lugesin sama teemat Manjana juures ja mõtlesin, et peaks ka tegema, kuna eilse päeva tipphetked olid mul umbes sellised, et “hakkasin oksele”; “kõht läks lahti”; “üritasin natuke vett juua”; “oleks peaaegu jälle oksele hakanud”; “kõht läks jälle lahti”…Täiesti 0 päev ühesõnaga. Või noh, kaal muidugi langes ja see on ju alati positiivne. Aga kui ma siit laatsaretist kord välja saan, siis võin püüda teha, või kui siin miskit märkimisväärset toimub.

  2. Sain sult kirjutamisjõudu 🙂 Ühel päeval siis kevadisest õpetajaelust ka, luban 😀

  3. Katsun need momendid kirja panna. Vastutus tänu Sinu personaalsele ettepanekule on suur … 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: