Šotimaal ongi rohi rohelisem

Kasutan momenti, et kirjutada oma vaimustusest, mis õnneks ei ole veel kohe lõppemas. Istun Glasgows Primarki ukse ees pargipingil ja ootan sõbrannat, kes ei ole meie tunniajast ostlemist veel lõpetanud. 

Kirjutan siin blogi, sest Glasgow kesklinnas on nimelt tasuta wifi. Levib suurematel shopingutänavatel ja toimib hästi. Nagu muideks ka lennujaama bussis. Ja hotellis. Kui oled reisil harjunud kesise netiga ja arvad, et tuled maailma digipealinnast, siis on see meeldivaks üllatuseks. Kas meil on ka Tallinna kesklinnas tasuta wifi? 

Aga mitte internetti surfama ma siia Šotimaale ei tulnud. Tulin siia 

 • Loodust nautima
 • Keskonnavahetuseks
 • Kalli sõbraga kohtuma

Mida ma aga sain? 

 • Imekaunist loodust näha
 • Tunda, et UK-s võiksin vabalt elada
 • Näha, kuidas viskit tehakse
 • Näha ägedat lossi (Stirling castle)
 • Šopata Primarkis, kus on absurdselt odav
 • Kogeda maailma parima ja naljakaima giidi ekskursiooni
 • Ülihea 3 tärni hotelli kogemuse
 • Korralikku UK ilma nautida, nii et suur vihmasadu asendub paari minuti jooksul päikesepaistega

Kindlasti jäi midagi veel nimetamata. Sõbraga kohtun alles täna õhtul. 

Glasgow on nii mõnus! Ja Šotimaa üldiselt ka! Vaadake nüüd palun seda pilti. Ja öelge veel, et muru ei ole kusagil mujal rohelisem. On ikka küll. Antud fotomaterjali põhjal siis Loch Nessi juures. 

Filtrit ei ole kasutatud, täiesti tavarežiimiga pildistatud. Oeh. No küll oli ilus. 

Meie giid oli mega naljakas. Siin inimesed teevadki omavahel mõnusat aasivat nalja. Meid hotelli juurest bussi peale võtnud giid andis meid teisele giidile üle ja pöördus meie poole: 

“I feel sorry for you guys, I really do.” 

“Did you forget your pills again?” ei jäänud teine võlgu. 

Bussis jätkus huumor täie hooga turvanõudeid tutvustades ja läbi terve päeva korralikku nalja kiskudes. Kui satute Glasgowsse ja läheb ekskursioonide broneerimiseks, on Discover Scotland Tours ainuõige valik. Lootke, et teie giidiks satub Michael. Teisel päeval oli teine giid ka muhe: 

“Go on Tripadvisor when you get back and leave us a review. If you liked this tour then my name is Andrew. If you didn’t like it then I’m Jim.” 

Lol

Ajaloost saab palju teada, aga see loodus. No mul pole sõnu, et seda kirjeldada. Tõeliselt kaunis ja võimas. Vaateid võib pildistada, aga üldiselt ma ei näe mõtet. Oma silm on kuningas. 

Hotellis oli ka hea kokkusattumus. Tegime check-ini ja meile öeldi, et teise vahetuse receptionist on eestlane. Oligi! Väga sõbralik ja tore tüdruk. Ajasime juttu, kuulasime soovitusi ja uurisime, kuidas tema siia sattus. Aktsendi pärast. Hahaa! Ja teda ei saa hukka mõista, Glasgow aktsent on vinge.

Kuid kokkuvõtvalt. Kas tasub minna Šotimaale? Soovitan. Soovitan. Soovitan!

Advertisements

3 kommentaari

 1. vastuseks su küsimusele – ega eriti ei ole. elektrirongis on tasuta wifi, kuid kesklinnas saab wifit erinevatelt eraettevõtlatelt, kui nad on nii otsustanud. kaubanduskeskustes tavaliselt on, mõnedes söögikohtades ka. aga jutt, et meil on igal pool tasuta wifi on müüt, mida räägivad inimesed, kelle telefonis asuva interneti maksab kinni riik. Ma ilmselt olen üks vähestest nutitelefoniga eestlastest, kel netti telefonis pole, kuna ma ei viitsi alati õue isegi telefoni kaasa võtta ja kodus on mul oma wifi.

  • Mhmh, mu meelest kah pole me nii kõvad netitegija nagu räägitakse. Aga reisides on ikka ülimõnus tasuta netti kasutada. Suhtled kodustega ja leiad kiirelt vaatamisväärsuste kohta infot. Mulle väga meeldib.

 2. Anomaalika

  Kõik mis pakutakse “tasuta” on tegelikult järelmaksuga alguses tunned rõõmu pärast maksad ja oigad. Läbiaparaadi on ka eestis muru sama roheline 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: