Kui ma kord uut kodu hakkan otsima

Pole midagi fantastilisemat, kui hakata endale uut kodupaika otsima kinnisvarabuumi tipus, kas pole!

Minuga just nii läheb. Umbes poole aasta pärast tuleb ilmselt välja kolida ja osta endale uus kodu. Ja teada ju on, et praegu on hinnad nii õhku täis, et paha hakkab. Õnneks on mul praegu natuke suurem eelarve, kui oli 2,5 aastat tagasi. Ent siiski – meeldiv tegevus see uue kodu otsimine ei ole.

Põhjuseks eelkõige see, et inimesed armastavad enda kodusid ikka täielikuks õudusunenäoks disainida. Lappasin üks päev kuulutusi ja kui asukoht ise tundub aktsepteeritav, maja ehitusaasta ka, siis korteri enda väljanägemine on üle mõistuse hull. Mitte seisukord, vaid just see, milliseks kodu kujundatud on.

Ühes korteris olid elutoa seinale värvitud mingid erinevat värvi paari cm paksused triibud. Ja see triibuvöö jooksis üle kõigi seinte. Natuke nagu selline, aga veel hullem!

triip

Kes küll arvas, et see on hea mõte ja ilus asi?

Okei, seinte värvimine on lihtne, sellega saaksin ma edukalt ise hakkama. Millega oleks juba raskem toime tulla, on vannituba. Ja osad vannitoad, mis inimesed endale teinud on… Oeh! Selline turske, suur, hõbedane, kõrge äärega ufo-dušinurk, teate küll seda. See, kus on igasugused massaažisurved ja muud värgid. Õudus! Ma ei suudaks sellisega elada.

Või vannituba, mille seinad ja põrand on kaetud samasuguste mini-kahhelplaatidega. Terve vannituba on nii kirju, et juba pilti vaadates tekib tunne, et laske mind karussellilt maha. Igapäevane migreen kindlustatud.

Alati on muidugi põnev ka teiste inimeste köökidesse kiigata. Kapipealsed ja riiulivahed on paksult asju täis. Lae alla kapi peale on tõstetud hunnik mingeid pudeleid ja muud kraami. Asjad igal pool. Kuidas see küll ahistavaks ei muutu? Mina ei kannata asjade üleküllust absoluutselt. Võib-olla ei käiks mulle teise inimese valitud köögimööbel ka nii raskelt pinda, kui see poleks pildil asjade koorma all lookas. Seni kuni on, ei saagi mul tekkida potentsiaalse korteriga sidet.

Ka tubades on asju hästi palju. Mõtlen alati, et ju sellepärast uut kodu otsitaksegi, et enam ei mahu ära oma killavooriga. Eriline kontingent on veel see, kes kirjutab kohe kuulutusse, et korter müüakse koos kogu sisustusega – koli aga kohe sisse ja hakka elama. Kena turunduslik võte küll, aga ma ei taha sinu hirmsat kola. Tahan oma mööblit. Pigem on see sinu vana rämps koormaks kui eeliseks.

Fakt on see, et sellist korterit, mis mulle 100% üleni meeldiks, ma oma eelarve eest ei saaks. Kas siiski saaks, kui eelarve oleks suurem… Alati on kusagil mingi asümmeetria või kole segisti, mis minu maitsele ei vastaks. Aga fakt on see, et raske saab uue kodu valimise tee olema.

Panen selle mõtte igatahes oma lugejatesse idanema. Umbes 6 kuu pärast otsin 2-toalist korterit. Kui keegi teab sel hetkel midagi sobivat müügil olevat, võib mulle soovitada.

Nõudmised:

 • ei tohi asuda Lasnamäel, Põhja-Tallinnas ka pigem mitte
 • peab olema vähemalt 45-46 ruutmeetrit
 • maja juures peab olema võimalik parkida
 • maja võiks olla ehitatud vähemalt 2000ndatel
 • peab olema keskküttega (mitte elektri- või ahiküttega)
 • hind ca 90 000
Advertisements

15 kommentaari

 1. H.

  Saan ma õigesti aru, et neljandas punktis välistad vanemad majad (mitte täitsa uued, 2010ndatel ehitatud)?

  • Päris 70ndatel ehitatud vanad kortermajad välistan tõesti. 2010ndatel ehitatud majade jaoks mul kardetavasti pole ressurssi. Hullult kallid on korterid.

 2. Ma valiks iga kell mingi vana restaureeritud maja, mingi omanäolise ja ägeda puumaja kas või, kui need uued karbid. Ma ei tea, mulle uued karbid ei istu 😀 Edu korteriotsingul ja ootan juba põnevusega, mis head leiad 🙂

 3. Maria

  Seoses selle vihatud ufo-dušinurgaga. Meie ostsime ka korteri kus oli selline sees ja alguses mõtlesime ka, et viskame välja ja paneme täiesti tavalise. Aga nagu ikka, kui annad aega, siis hakkab lõpuks meeldima 😀 Kuna me seda kohe ei teinud, siis mingi aja pärast tundus et see ei olegi nii hull: mõnus on, et saab duši all olles raadiot kuulata või ka näiteks aurusauna teha. Nii et ära sellepärast küll jäta korterit ostmata 😀

  Mida mina soovitan on, et käi alati kortereid vaatamas, isegi kui pildi pealt tundub et ei meeldi. Mõni korter on päriselus palju mõnusam ja hubasem kui pildil. Ja enamus sisekujunduslikke apsakaid saab suhteliselt lihtsalt ümber teha.
  Teine asi, mida meie hoolega vaatasime, olid kommunaalkulud ning lõpuks ostsime hoopis kallima korteri kui olime algselt planeerinud. Aga kuna kommunaalkulud on väiksed ja korter ostetud laenuga, on igakuised kulutused kokku tegelikult väiksemad.

  • Sinu kommentaar oli spämmi läinud, aga päästsin sealt välja 🙂

   Olen väga nõus, et pildid ei tee alati korterile au. Samuti oli selle korteriga, kus praegu elan. Pildilt paistis mingi õudne kitsas ja jama elutuba (fotod olid tühjast, mitte möbleeritud toast), magamistuba oli roosade seinte, olematu kapi ja musta värvi valguskindlate ruloodega. Ei olnudki võimalik ilusaid pilte saada korterist, sest seal polnud ilu. Aga tunne oli olemas. Ja väikse remondi järel saabus korterisse ka valgus ja avarus.

   Aga piltidega tehakse praegu ka palju vastupidist – fotodel on valgus värvid nii peale keeratud, et tundub nagu helge ja elamisväärne paik. Kohale minnes ootab aga ees pime urgas vana ja luitunud ilmega.

 4. Appi, võiks ju eeldada, et 90k eest juba midagi leiab ka. Ise vaatasin sinna 50k kanti jäävaid kortereid ja üle 20 ruudu ning muu õuduse on täielik soovunelm. Õudne tõepoolest. Mulle samuti istuks rohkem vana maja, mis omanäoline, kui uus karp. Kuigi uue karbiga ilmselt oleks vähem probleeme. Nojah… unistused, unistused.

  • Kõige hirmsam on see, et eriti ei leia 😀 1-toalise saaks, aga see tundub väga ahistav mõte.

   Elan praegu 2000ndate alguses ehitatud majas ja mulle tohutult meeldib. Ma ei igatse kopitanud trepikodasid, keerulisi ja kalleid küttesüsteeme, amortiseerunud torustikke, katuseid ja elektrijuhtmestikku.

   Tahaks, et kodus oleks valgusküllane, soe ja ma ei peaks ajusid väänama mingite kallite ja pikale venivate remontide ega muu sarnase pornograafiaga.

   Sisustuse osas eelistan puhtaid pindu ja võimalikult minimalistlikku joont. Uued ja iseloomutud majakarbid on täpselt minusugusele 🙂

 5. Nojah, uusarenduses ilmselt saab 90k eest tõesti ühetoalise. Hakkasin kohe hasardi pärast vaatama ja tõesti – selliste kriteeriumitega on ka tõesti raske. Leidsin midagi, mis mulle meeldiks: http://kinnisvaraportaal-kv-ee.postimees.ee/valmis-puumaja-kamin-koogimoobel-el-pliit-kaabel-t-2853001.html?nr=65&search_key=b6fdb98c918cc58acd1e7fafa462a845 Annaks ma arvan suht vähesega korda teha.

  • Siin pole parkimist mainitudki – tähendab, pole 😛
   Küte – ahi või elekter, see on väga halb.
   Selles osas nõus, et annaks muidugi korda teha, kui on soovi vaeva näha.

   Samas paneb ikka inimeste maitse imestama 😀 Vaata neid tapeete ja kooslusi, mis seal on. Kuul pähe 😀

   • Tõepoolest. Mulle ERITI käib veel närvidele kollane ja oranž tapeet seinas. Alati on. Või salatiroheline 😀

  • Okei, see on vist mingi jura 😀

  • jumbu

   See maja ehitatakse sõna otsese mõttes venekeelse kooli hoovi, niiet kui kehalise tunnid on õues, siis…

 6. Ma oletaks, et kui müüakse elamine koos sisustusega, siis tegemist on mingi pärandusega. Et inimestel on oma majapidamine juba olemas, nad pärivad kellegi teise majapidamise kogu täiega ning ei tunne vajadust seda enda koju ümber kolida.

  • lendav

   Ei pruugi olla pärandus. Inimesed võivad kolida minema ilma mööblita, sest nad tahavad uude kohta uut (ja moodsamat) mööblit. Mu tuttavate hulgas on selliseid inimesi, kes 5 aastat vana diivani või riidekapi prügimäele viivad, sest “see oli juba vana ja moest väljas”. No ja kolimine on ju suurepärane võimalus jätta vana ja “aegunud” mööbel maha ning osta viimase trendi sisustus.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: