Kristallist elu

Ennast veendes

Advertisements

Kui on hästi palju tööd, kas see on hästi halb või hästi hea?

Mul praegu on kuidagi hästi palju tööd. Töö ajal ja töövälisel ajal ka. Mul on üks päris oma klient ja siis mul on kolme sorti koostöid ja lisaks tuleb võib-olla veel üks tööajaväline asi juurde.

Miks hea on, kui palju tööd on?

Kindlasti oleks midagi veel.

Miks halb on, kui on palju tegemist?

Mul on ju pea otsas. Ma tean väga hästi, et emotsioonid algavad mõtetest. Minu kätes on see, kas ma näen (vaatan) seda ülemist nimekirja, kus on kõik head asjad, mis rakkes olemisega kaasnevad, või ma keskendun alumisele listile ja lasen endal selles marineerida.

Miks ma peaks selle alumise valima? Kas ma olen loll või?

Ma võib-olla ei teadnud veel nädal tagasi, mida tähendab “efemeerne” ja ma polnud iial näinud ega kuulnud sõna “tupruma”, aga nii loll ma ju ometi pole, et peaksin vabatahtlikult, iseenda piinamiseks mõtlema mõtteid, mis mind õnnetuks ja hirmunuks teevad!

Ehk et ma PEAN keskenduma esimesele nimekirjale ja võtma hirmsaid asju kui põnevaid väljakutseid, mitte kui hirmutavaid ebamugavustsooni buldoosereid, mis minust armutult üle tahavad sõita, et mind ära lõhkuda.

Miks see elu siis niimoodi peab tegema kogu aeg, et nii kui sa kuskil midagi tunnistad, et asi x või asi y sulle üldse ei meeldi ja sa pole selles üldse hea, tuleb õige pea olukord, kus tuleb endale “paar” kasvatada ja asi ära teha? Iga kuradi kord. Kas teistel on ka nii?

Tahan ma või mitte, aga jänesed šampust ei joo. Mina tahaks aga hirmsasti šampust juua. Elus tuleb ikka võimalused ära kasutada. Kui sellised ühest küljest ägedad, aga teisest küljest hirmutavad võimalused tulevad, siis peab need avasüli vastu võtma. Onju?!

Mõtlen vahel, et viimase aasta jooksul olen ma tööalaselt teinud päris palju asju, mille üle ma rõõmus olen ja mille üle uhkust võib tunda. See on tegelikult nii vinge. Seda peab hindama lihtsalt. Sest kui nii on, ei tule keskeakriisi. Ei tule mõtteid, et mis ma siis oma eluga üldse saavutanud olen? Kas keegi mind üldse hindab? Mis mul ette näidata on?

Vaata oma väikseid saavutusi ja tunne, kurat, rõõmu! Kui keegi tuleb sulle ise mingit tööotsakest pakkuma, tunne, kurat, rõõmu, et sind kellelegi vaja on! 🙂 Sa oled tegija ju!

Ma käisin eelmisel nädalal ühel hästi toredal kohtumisel ühe kliendi juures. Me istusime seal kolmekesi – mina ja kaks klienti esindavat töötajat. Mingi poolteist tundi jutustasime ja tõsiselt tore oli. Täna saatis üks neist mulle kirja, et sinuga oli nii tore tutvuda ja sa tundud väga lahe inimene olevat. Jummel, ma oleks kohe kallistada tahtnud seda inimest. Midagi enamat ei oska ma tööst tahtagi, kui lisaks sellele, et mina saan positiivse laengu, saab selle minuga kokku puutudes ka mõni teine inimene.

Siinkohal ma lõpetan endale seljale patsutamise tänaseks ära. Te peate aru saama, et ma elan üksi ja mulle ei patsuta keegi seljale. Keegi ei tõsta mind poriloigust üles, kui ma sinna näoli kukkuma hakkan, et mudas ja jonnis püherdada. Ma pean seda ise tegema. Ja teie peate seda siit lugema. Aitäh, et mu välja kannatate.

Advertisements

Advertisements