Väsimusemõtted

Mina olen kurnatud. Tööst ja tempost nii läbi imbunud, et tegelikult oli jõulude ja aastavahetusega kaasnev vabade päevade kimbukene nii vähe abiks, et… kohe oli vähe.

Ma ei saa ka öelda, et ma iga jumala päev aktiivselt 24/7 töötaks. Ma ei jaksa lihtsalt. Selleks, et nii saaks, on vaja mingit energiat, mis mul on hakanud otsa saama. Kuigi ajastus on selleks halb, sest palju tööd on alles ees.

Miks see üldse teemaks on, on see, et mind on tabanud viimasel ajal probleemid uinumisega. Kui ma nooremana võisin magada iga kell, kui ainult tekkis moment luugid kinni lasta, siis uuemal ajal ma enam nii ei saa. Kui ma julgen keset päeva uinaku teha, siis isegi kui see on ainult ühe tunni jagu, võib kella poole 3ni üleval passimisega juba kenasti arvestada.

Hull värk, kuidas magamaminekul hakkavad igasugused mõtted ründama. Ma mõtlen sellele, mis mul päevatööl toimub ja kuidas mingit situatsiooni lahendada või kuidas mingi töö kirjutada. Närveerin.

Siis sõidab sisse mõte – oota, ma pole juba umbes 4 kuud juuksuris käinud – wtf? Pean kohe homme aja panema.

Järgmiseks ootab oma aega juba mõttetöö oma projektist – kuidas ma seda x asja paremini teha saaks, millal jõuaks y asjaga tegeleda… Närveerin.

Ja siis sõidab sujuvalt sisse – oota, ma peaks endale kulmude kitkumise aja panema, see on juba naeruväärne, kui kaua ma pole pintsette käes hoidnud…

Ja niimoodi ma jauran ja visklen ühelt küljelt teisele, suutmata nö tuld surnuks lasta. Öörahule üle minna. Ma ei anna endale üldse öörahu.

Minu sõber ütles eile, et tal on juba mõnda aega umbes sama asi olnud. Ei suuda uinuda, sest mõtted rallivad peas ja ärritavad üles, nii et pole võimalik uinuda. Ta lasi endale unerohud kirjutada. Varsti ongi nii, et kõik võtavad unerohtu ja kütavad täiega tööd teha. Ilma ei saa. Ei oska. Ja ausalt öeldes – ei taha ka.

Aga vahetame teemat.

Üks päris huvitav asi, mida ma hiljuti geide kohta kuulsin, oli see, et meie Eesti geide seas on meeletu ilukultus. Kõik mehed otsivad endale modellmeeste välimusega boyfriende. Pidi olema selliseid olukordigi, et lepitakse kokku kohting, üks tuleb kohale, teine piilub nurga taga ja läheb minema, kui ei meeldi. Mina mõtlesin, et selliseid asju juhtub ainult filmis. Aga ei!

Ja okei, ma saaks aru, kui kohale tuleks mingi väga alla keskmise välimusega inimene, kes on valetanud enda vanuse ja kehakaalu kohta (sest selle kohta valetamine on minu meelest üsna topakas), siis võib mingil määral sellisest käitumisest isegi aru saada. Ise ei teeks ma kunagi midagi sellist, sest see on ikka pesueht värdjalik käitumine. Siiski mingil määral saaks ma aru selle taga olevast loogikast. Aga et selline asi on juhtunud väga ilusa ja nooremapoolse inimesega, vot see lõi mu täitsa sõnatuks.

See on see koht, kus peaks õnne tänama, et opereerin heterote maailmas? Sest ma ei ole veel kuulnud olukorrast, kus mingi naine oleks mingilt kohtingukaaslaselt saanud hiljem märkusi, et sul on silmaalused liiga väsinud, käi operatsioonil, siis vaatame uuesti. Või et su rasvaprotsent tundub päriselus olevat suurem kui sellel pildil, mida ma nägin (Ja ei, jutt ei ole inimesest, kes on trullakas või kelle kaal võiks kuidagigi viitada tugevamale kehaehitusele. Jutt on täiesti saledast inimesest).

Täitsa müstika, kuhu on üksteise suhtes üles näidatav kriitilisus liikunud. Vähe sellest, et praagitakse välja, öeldakse veel halvasti ka. Solvatakse. Miks üldse kellelegi selliseid asju öelda? Loodab ütleja sellega maailma kuidagi paremaks ilusamaks muuta? Tehakse hoopis oma arust teene? Et potentsiaali ju on, tee ennast korda, tont!? Vot see on uutmoodi “homoviha”.

Veel üks teemavahetus.

Mina ei saa üldse aru, miks keegi aastavahetuse teleprogrammist oma blogis kõssanudki pole. Keegi peale minu ei vaata vist telekat.

Minule meeldis Peeter Oja laul sellest, kuidas ta džinni võttis. Mulle nii meeldis, et enne teiste kulul nalja tegemist tegi ta enda kulul nalja. Ühest küljest võib ju mõelda, et kas selline üle võlli nali nüüd mõjubki piisavalt tõsise vabandusena Eesti rahva ees. Et nüüd te peate mind, va roolijoodikut, riigitelevisioonist vaatama, teie kõigi raha eest ma hakkan nüüd siin poliitikuid mõnitama. Teisalt – ega ka linases särgis kuskil kirikus, jumalasilma ees tuhka pähe raputades, pisarsilmi esitatud vabandus kuidagi siiramalt mõjuks. Nii et enda üle nalja heitmine oli mu meelest päris hea viis end natukenegi rehabiliteerida. See muidugi eeldab, et ta ka päriselt enam joogisena autot juhtima ei kipu.

Naljaprogrammist endast ma ei hakka üldse rääkima. No mida ma räägin, kui te keegi seda näinud pole. Omaette ju ei hakka!

Advertisements

20 kommentaari

 1. Maire

  Mulle meeldis ka see Peeter Oja laul, paremini ei oleks saanudki end rehabiliteerida. Ärapanija oli üldse ok – kui mul poleks vastikut köha, mis naermist segab, siis oleksin kohe mõnuga naernud.
  Unetuse vastu soovitan pihustatavat melatoniini – enne magamaminekut pihusta keele alla ja magad nagu karu talveunes 🙂
  PS. Aitäh väga hea artikli eest! Oli nii kasulik lugemine, et panin endale igaks juhuks lähituleviku tarbeks favoriitidesse 😉

  • Oh, õnneks vaatas keegi ikkagi veel telekat! 😀

   Ärapanija oli tõesti täitsa hea. Kui niimoodi harva teevad, siis on igati nauditav saade.

   Kas melatoniini müüakse apteegis? Ma pole seda nippi veel kuulnudki, aga proovin!

   Ja see teeb muidugi eriti rõõmsaks, kui artikkel meeldis 🙂 🙂 Aitäh heade sõnade eest!

   • Maire

    Seda pihustatavat melatoniini müüakse apteegis jah, ilma retseptita saab. Mulle soovitas seda üks arst, kes ise seda kasutab. Aga sellega on nii, et pärast pihustamist ei tohiks enam arvutis hängida või raamatut lugeda, sest mõjub suht kiiresti, nii et üsna kohe peaks teki alla pugema ja tule ära kustutama 🙂

 2. k

  uinumise parandamiseks tasub vôtta ette korralik kuur magneesiumiga.

 3. ritsik

  Ma jään juba kaks nädalat umbes kell 2 magama:(. Ja mul isegi EI OLE tööd ega muid asju, mis stressi tekitaks.

  • Aga meile on siin juba kaks soovitust – magneesium ja melatoniin 😉

 4. Minul on magamisega raskusi, kuigi mitte liigse töö tõttu (pigem stress ja muud toredad asjad). Kunagi oli minul samamoodi – jäin magama enam-vähem millal tahtsin, mis asendis tahtsin, ja kus tahtsin – ning magasin õndsalt ikka 8 tundi jutti, ja nii sügavat und, et mürsk ka poleks äratanud kui kõrval oleks lõhkenud.

  Nüüd… nüüd pole sellisest unest enam haisugi. Kui magama jään, siis õhtul üsna hilja ja uni tuleb koos vähkremise ja hommikupoole ka kahjuks ohtrate ärkamistega. Olen ka abi otsinud ja mulle on seni öeldud, et ealised iseärasused – unekvaliteet ja sügava une hulk pidigi hakkama 20ndate lõpust – 30ndatest hästi kiiresti langema.

  Küll aga olen tõesti kuulnud sellest, et magneesium aitab. Melatoniiniga vist on see, et seda ei tohi liiga kaua võtta, ajab midagi kehas sassi vms.

  Vana-aasta teleprogramm mängis minul taustaks ja ma seda pingsalt ei jälginud, seetõttu ei söandanud ka blogisse sellest kirjutada. Selles osas jäin nõusse, et ERRi programm tundus olevat parem (nii palju või vähe kui ma neid programme üldse nägin).

  Ahjaa, ja geide osas. Selle kohta lugesin ma mõni aasta tagasi mõnest foorumist, et heteroseksuaalsed inimesed ja üleüldse meedia armastab geisid maalida kui mehi, kellel on laitmatu välimus, stiilitunnetus ja seksikas keha, ent et tegelikult on geid ju inimesed nagu kõik muud (ehk et suurem osa geisid on pigem a’la Carrie Bradshaw sõber, kes oli üheaegselt nii lühike, kiilakas kui ka armuprobleemidega). Ja noh, täpselt nii nagu osa heteroseksuaalseid inimesi vaatavad omale kaaslast välimuse järgi, teevad seda ka nemad…

  • Ah et ongi ealised iseärasused? 😀 Kuramus! Selle osas ei aita ei ussi- ega püssirohi.

   Geid meedias – see peab siis olema puhtalt Eesti probleem, sest välismaal on hoopis teised standardid. Tegelikult välismaal on heterotele ka teised standardid. Ma tunnen end alati välismaal kõvasti ilusamana kui Eestis.

   Aga veelkord – kui kriitikanooli lendab inimese suunas, kes tõesti ongi lühike, kiilakas ja välimuselt üldse mitte nii püss nagu iseloomult, siis ma mõistusega saan aru sellest loogikast seal taga. Kuigi heaks ei kiida. Aga kui selliseid kommentaare saab inimene, kes on päriselt pikka kasvu ja ilus inimene (ilma naljata), siis mul jookseb juhe kokku.

 5. Klari

  Ma olen kuulnud ( = ilmselgelt hakkan kohe rääkima millestki, millest ma kõigevähematki ei tea), et geide puhul pidi üldse rõhuasetus suhetele olema veits teine. Et pigem otsitakse hook-uppe ja mitte niiväga potentsiaalset püsipartnerit. Teen rämedalt geidele ülekohut praegu, aga no ma tegelt ka olen lugenud selliseid asju. Aga äkki ongi nii ja sellepärast panevad välimusele palju suuremat rõhku, sest hook-upi juures pole sisemisest ilust ju tuhkagi tolku?

 6. Mina olen terve selle nädala kehvasti maganud. Tööd on ka palju olnud ja öösel silmi avades teen mõttes finantskandeid. (Kas öisel ajal töötamise eest saab topelttasu? Peaks tööandjale ütlema, et terve öö teen peas tööd) Ma loodan, et see võimetus magada läheb üle, see on nii demotiveeriv.

 7. Ma võisin vanasti elitaarselt öelda, et issand, mul küll telekat pole. Nüüd telekas küll on, aga digiboksi ei ole, see on lihtsalt ühe arvutiga ühendatud (mis tundub minu tutvusringkonnas väga tavaline taks olevat), nii et Plex ja Netflix ning nii me elame.

  Nii et aastavahetuseprogrammist ei tea ma tõesti midagi, aga geide koha pealt tahtsin kaasa rääkida, et mul on Eesti geidega täpselt samad kogemused. Tean isegi ühte, kes enne välisreisile minekut tegin grindrist peenisepikkuste järgi nimekirjad, kellega tasub kohtuda ja kellega mitte – ja Eesti mehi üldiselt ÜLDSE ei vaata, sest need on tema arvates koledad ja ei tegele piisavalt enda vormis hoidmisega. Lisaks see suhtumine, et ühelt poolt on nõme, kui teine kohe seksi tahab, aga teiselt poolt on korduvalt läbi käinud lause “no kaua viitsib käest kinni hoida”, nii et mina küll aru ei saa, mis seal siis see õige tempo võiks olla. Nii et mul on väga kahju sellistest geidest, kel on selline traditsiooniline mõttemaailm, et tahaks rahulikku elu elada ja eelkõige ühte kaaslaste, kes on valitud ühiste huvide alusel ja kellega tahaks koos elu rajada. Sest enne leiab haritud naine endale Eesti väikelinnas normaalse mehe kui selline mees sobiva kaaslase.

  • õnneks ikka vahel leiavad ka, mul on oma tutvusringkonnas üks väga tore paar. ja üks teine tore paar oli varem pikalt koos ja siis läks lahku, aga mitte välimuse pärast, vaid selliste argiasjade pärast, nagu heterodki lahku lähevad.

   a muidu pidi mingi statistika olema, et geimeeste suhted pidid keskmiselt olema lühemad kui heterosuhted, lesbide omad seevastu pikemad. nii et asi on ilmselt lihtsalt selles, et mehed on keskelt läbi püsimatumad, vahet pole, kas geid või heterod – lihtsalt püsivust otsival heteromehel on suurem valik potentsiaalseid partnereid, kes seda talle pakkuda tahavad.

   • Selle püsivusega on nii ja naa, naised pidid rohkem lahutusi algatama, mehed pidid õnnetuna a la peksma ja petma ja jooma hakkama, aga minema minna hästi ei taha.

    • sa räägid abieludest, see artikkel oli suhetest üldse. mis tähendab, et arvesse läksid ka üheöösuhted ja nende ja püsisuhte vaheastmed. kui need ka arvesse võtta, siis näeb pilt vast teistsugune välja. vbla need mehed, kes on juba abiellunud, ei tahagi hästi ära minna, aga on ju ka need, kes ei abiellugi või ei teegi püsisuhet.

 8. L

  See kõlab nüüd küll üsna naljakalt, aga ma loen uinumisraskuste puhul lambaid. 😀 Silme ette tuleb kohe Mr.Bean. 🙂 Aga tegelikult ka. Niikui mõtted hakkavad ketrama, hakkan lugema: 1lammas, 2lammast, 3…. Ja kui peaks mõtte uuesti rändama minema, hakkan uuesti otsast:1… 2… 3.. kuni mõte enam rändama ei lähe ja uni tuleb. Mul mõjub tegelikult üsna kähku. Ja täitsa ilma igasuguste kõrvalnähtudeta ja raha maksmata. Tõsisemate unehäirete korral ilmselgelt sellest abi poleks.
  Seda pole ma küll uinumiseks kasutanud, küll aga päevaste stressihetkede puhul. Palderjan. Mõjub kiiresti ja aitab rahuneda. Võimalik, et platseebo efekt, aga vähemalt toimib.

 9. vivs

  Keegi ei ole veel soovitanud, nii et panen selle klassikalise ka kirja, et: väsita ennast rohkem. Trenn aitab mu arvates ülihästi õhtuti magama jääda. Nt kui lõpetasin ülikooli ja sada asja oli vaja teha ja kogu aeg mõte keerles, et mis järgmiseks lõputöö, kooliasjade ja päris tööga, aitas trenn esiteks tunniks ajaks sellest välja lülitada ja keskenduda hoopis muule ning lisaks sellele tuli ka uni õhtul kiiremini.

  • sellega on kuidas kellelgi. ma olen korra sattunud tsüklisse, kus mul oli oma 5-6 tundi tantsuproovi päevas, seal vahel jalutamine sinna ja tagasi – ja organism ei osanud ikka magada rohkem kui mingi 3 tundi. see juhtus pärast 24-tunnist bussisõitu, mille vältel mul ei õnnestunud kordagi magada (ja enne bussi peale minekut olin juba üle 12 tunni ärkvel olnud), no ja siis organism arvas, et nüüd enam ei magagi. õigemini, ta oleks olnud nõus magama hommikul, kui tuli juba hakata proovi minema.

   igasuguseid huvitavaid nähte tekkis, komistasin sileda maa peal jne.

  • Trenni peale hakkan mina innukalt planeerima voodis, kuidas ma täpselt järgmises trennis mingit rada ronima hakkan. 😀

 10. Muruemand

  Ma arvasin, et kõik teavad ja kasutavad, aga polegi… Mul aitab rasketel aegadel uinuda USA osariikide tähestiku järjekorras meelde tuletamine.. Aju ei tegele totrustega ja sõrmedel, või kui soovid, varvastel, ka tegevus. No et 50 kokku saada😊.

 11. mul on aidanud sudokude vms loogikamõistatuste tegemine: küllalt haarav, et võtta mõtted segavatelt teemadelt ära, aga mitte liiga põnev, et ei suudaks katki jätta, kui uni tuleb.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: