Peksame naisi edasi, see on okei

Olemegi jõudnud vist sellisesse punkti, kus tõesti pole enam mitte kedagi valida. Minu jaoks lasid sotsid ka ennast lõplikult täis.

Ma pole kunagi varjanud, et olen sotsiaaldemokraatliku maailmavaatega. Minu meelest on okei maksta veidi edukamana rohkem makse, et vähemedukate kaelus liiga kõvasti ei pitsitaks. Samuti pooldan ma võrdõiguslikkust ja teisisõnu humaansust üldises plaanis. Sellest tulenevalt ei pea ma ka enda kaasmaalasi kuidagi teistest inimestest maailmas kõrgemaks ja olulisemaks. Mistõttu ma ei ole üldse eriline patrioot ega rukkilillepurune (kui seda väljendit nüüd kasutada) sini-must-valge lipu(lehvi)taja. Marurahvuslus ja tänases Eestis leviv tugev patriotism on minu jaoks toksilise maiguga.

Teisisõnu – ma tegelikult olen Pärnitsaga kõiges nõus.

Kes seda lugu veel teistest tarkadest blogidest avastanud ei ole, lugegu läbi. Ropud sõnad? Jah, mõned on. Minestage siis. Aga ärgake elule ja lugege edasi. Sest ropud sõnad väljendavad tegelikult emotsooni. Loo on kirja pannud inimene, kellele läheb korda. Kes on viitsinud oma mõtted kirja panna ja keda ma selles püüdluses toetan.

Me kõik võiksime oma nokad rohkem lahti teha, kui näeme totaalset pornograafiat aset leidmas. Nii poliitikas kui eraelus. Kui keegi räägib ikka totaalset kaamliila, siis ole inimene ja ütle talle, et tead, mees, sinu jutt on nõme, ära räägi nii nõmedat juttu, sest sa jätad endast ilgelt nõmeda mulje.

Tagasi tulles nüüd selle juurde, et sotsid ei toeta Reinsalu umbusaldamist… Ma ei oska oma pettumuse väljendamiseks isegi mitte midagi öelda. See on nii tülgastav, millise signaali see välja saadab. Just sellesama, mida ütles ka Rents. Meie ühiskonnas on naistevastane vägivald lihtsalt nii tugevasti juurdunud norm, et mida me siin imestust teeskleme. Mitte sittagi ei muutu nii pea.

Korralik vähikäik jälle tehtud.

Mida öelda sotsidele (välja arvatud Hansole)? “Ka sina, Brutus…” Mõttetult toolist kramplikult kinni hoidev kamp. Kahjuks ei ole te oma siunatud Reinsalust grammigi paremad.

Mina enam valima ei lähe.

Advertisements

19 kommentaari

 1. Ma kirjutasin sellest juba mingi aeg tagasi, aga ma hakkan mõistma neid, kes tõepoolest ei käigi valimas, ja kes tõepoolest ütlevadki, et olgu tahes milline riigikord, minu elu siin maanurgas läheb ikka omasoodu. Tõesti tundubki nii – “nemad” seal valitsuses ja Toompeal teevad ühte, muu Eesti aga teist asja.

  Mis naisteahistamisse puutub. Njaa, ma olen nõus sellega, et kui süüdistad, siis oleks tore asjale ka ametlik käik anda (st ära lihtsalt ütle meedias, et “näe tegi”, aga seejärel keeldu näiteks Politseid kaasamast). Olen nõus ka (mõtte tasandil) arvamusega, et kui kord inimest on karistatud, ja ta on oma karistuse kandnud, siis ta on justkui “vaba mees”. Ent…. täpselt nagu selle vangis inimese tapmise eest olnud matemaatikaõpetaja juhtumiga, on ka Ojasooga ju see asi, et heakene küll – kandis oma karistuse, aga me ei anna selle eest ju preemiat! Me ei premeeri seda käitumist riigi ühe TÄHTSAMA kontserdi lavastajakoha andmisega! Nii lihtsalt ei tehta ja kõik. Jah, ma saan aru – ta on oma karistuse kandnud, oma ahistatud alluvaga jõudnud kokkuleppele, kumbki pool ei taha sellest enam rääkida, aga ma ei seedi seda.

  Laulupeo osas ma Pärnitsaga endiselt nõus ei ole, aga olen nõus Rentsi ja teiste arvamustega, et naistevastasus – mis ei väljendu alati isegi vägivallas või ahistamises, vaid ka lihtsalt onuheinolikus käitumises, naisi mõnitavas või alandavalt tögavas huumoris – on Eestis kohati norm, mitte erand.

  Ja Eesti poliitika…. need I say more? Me tahame olla “normaalne” arenenud lääneriik, aga meie minister teeb suu lahti, ütleb avalikult, et tal on kahju, et toetas “kanakarja” ja seepeale öeldakse, et “andke andeks daamed ja härrad, aga minister leiab, et ta ei pea tagasi astuma ja umbusaldama ka ei pea”. Ma saan aru, et Ratas üritab iga hinnaga praegu valitsust koos hoida, aga tõepoolest – kas meil on üldse olnud viimase kümne aasta jooksul sellist valitsust, kus pea poolte või kolmandiku ministritega on mingi jama? Millises Lääne-Euroopa riigis jääks Reinsalu-tüüpi minister postile? Seal ei jääks. Soomes ka ei jääks. Aga Eestis jääb. Sest naistevastane vägivald või onuheinolik suhtumine on “küll ta ise käitus nii, et see seda nõudis” või “see asi pole tegelikult üldse nii tõsine”.

  Võib-olla mulle tundub nii, aga minu arust on Eesti teinud viimase kahe aasta jooksul täielikku vähikäiku. Jah, veel kaks aastat tagasi oleksin ma öelnud, et Eesti on läänemeelne arenenud riik. Pahh…. puhas Ida-Euroopa ikka.

  • Tead, mu meelest on Pärnits oma laulupeo-jutu osas vääriti mõistetud. Ta ei ole mingi eestivihkaja. Ta lihtsalt ei suuda seedida patriotismi sellisel kujul nagu see täna on. Tundub mulle. Sest ma ise tunnen samamoodi. Kui julged midagi öelda (maru)rahvusluse kohta, siis lööb kohe patriootidel silmamunades veresooned lõhki ja nad ei suuda sõnumi vormist enam kaugemale näha. Sõnumi sisu nad enda jaoks lahti hammustada ei suuda. Laulupidu on püha lehm ja kui sa julged seda kritiseerida, siis me lööme su maha. Võib-olla, kui me süveneks sisusse, siis me mingil määral nõustuks sinuga, aga me ei suuda, sest sa puudutasid PÜHA teemat.

   “Eesti rahvuslus on Eesti kompartei. Selle kritiseerimisele järgnevad samad reaktsioonid nagu julgeksid partei vastu kobiseda.” – Pärnitsa loost.

   Paralleel, mis sa tõid õpetajaga, pädeb mu meelest ka väga hästi. Me ei ürita keegi Ojasood ühiskonnast välja tõrjuda, aga tema varvaste suudlemine ja kuldsele troonile tõstmine tundub lihtsalt kohatu. Kuidas sellest aru ei saada, jääb mulle omakorda mõistmatuks.

   Olen ka viimase 2 aasta vähikäiguga nõus. Aga selle poole ei liiguta ainult Eestis. Minu meelest liiguvad vähikäigu poole ka mitmed teised riigid, kus marurahvuslus pead tõstab. Soome, Saksamaa, Prantsusmaa? Neil ei ole laulupidu, aga neil on kindlasti oma sümbolid, mis tähistavad seda kopitanud, isamaa-armastuseks maskeerunud väiklust ja tagurlust.

   • Ma küllap ei olegi nõus sellega, et laulupidu = marurahvuslus. Kui, siis on laulupeod kaaperdatud, sest minu jaoks sümboliseerib laulupidu hoopis midagi muud. Rahvuslikku a, b, c küll, aga minu arust unustavad paljud ära, et enne 2004 aasta üldlaulupidu kritiseeriti ja arutleti laulupidude üle päris arvukalt. Kuid sellega olen nõus, et ühiskond ja õhkkond, kus laulupeo üle arutletakse, on muutunud – palju rahvuslikumaks, palju pingelisemaks, kus ei süveneta sisusse, vaid lähtutakse pealkirjast või heal juhul esimestest lausetest.

    See vähikäik pole tõesti ainult Eesti-teema, aga paraku lootsin, et Eesti pääseb sellest.

    • Ma saan täiesti aru sinust. Laulupeol käib ka väga palju normaalseid inimesi, kes lihtsalt armastavad oma kodumaad. Paratamatult seisad sa seal kõrvuti rassistidega, hoiad käest kinni ja laulad heldinult nendega koos: eestlane olen ja eestlaseks jään. Mina seda teha ei taha. Üldse kohe.

     Ja just – üldine foon, mille taustal me patriotismist räägime, on nii jälk kuidagi, et minu hoiabki see patriotismist igati eemale.

     • Oh patriotism küll. Minu jaoks on “isamaa-armastus” ja patriotism kaks täiesti erinevat asja, see viimane ikka pigem praeguseks natuke negatiivsema maiguga, aga mõne jaoks on need üks ja seesama.

  • hmm

   Ma ei saa sellest loogikast aru, et inimesel oma tööd teha laskmine on ta premeerimine. Tunnistan, et tegelikult ei saa ma ka ülejäänud “Reinsalu (piltlikult) ahju” kisajate argumentidest hästi aru, sest me oleks justkui täiesti erinevat juttu lugenud, kuid ilmselt olen ma ise lihtsalt rumal. Ja Malle Pärn on ka rumal, sest tema pool tundub kuidagi palju rohkem mõistusele, mitte emotsioonidele tuginev.

   Tõmban nüüd küüru selga ja lähen ootama, millal Feministeerium esimese printsessi välja kuulutab, konkurents on karm.

   • Oma töö tegemine on NO99-s igapäevane lavastamine. Kas keegi keelab Ojasool seda praegu teha?

    Vabariigi sünnipäeva peo etendus ei ole paljude inimeste jaoks lihtsalt üks suvaline “hange”, milles osaleda.

    Paljudele on see tähendusega üritus, mis läheb korda rohkem kui suvaline jant või draama teisipäeva õhtul kell 7 kuskil teatrilaval. Kas sa sellest saad aru? Või on vabariigi 100. sünnipäev, millest on väga palju räägitud, mida on väga palju rõhutatud nii kodumaal kui sellest väljaspool, sinu jaoks lihtsalt suvaline üritus, samal tasemel näiteks Draamateatris juba a la 10+ aastat mängitava “Eesti Matuse” järjekordse etendusega?

    Kui sa väidad, et need kaks üritust on tasemelt täpselt samad ja Eesti sünnipäev on sinu jaoks sama suvaline päev nagu iga teinegi, siis ma ei imesta, et sa aru ei saa. Siis soovin kumerat küüru ja kõike head 🙂

   • Heakene küll. Proovin siis teisiti (oma arusaama) põhjendada.

    Minu jaoks on vastuvõetamatu inimese – olgu ta mees, naine, või laps – vastase vägivalla mingitmoodigi õigustamine (üldse vägivalla õigustamine). Niisamuti – antagu mulle nüüd andeks – aga normaalne inimene EI LÄHE teisele inimesele kättpidi kallale, ei ahista teda vaimselt ega füüsiliselt. Kui inimene seda teeb, siis on tal järelikult midagi viga – olgu see stress, või PTSD, või äge armukadedus või midagi muud – ent see pole normaalne. Selline inimene vajab abi, ent peab ka ise mõistma, et tema teguviis on vale ja väär ning et edaspidi võidaks talle viltu otsa vaadata. Kahetsus peab olema siiras, vabandamine samuti. Ja tema – ehk tegija – võib vabandada, aga ühiskond ei pea tema vabandust arvesse võtma.

    Minu suhtumine vägivalda on mitmetahuline. Üldiselt olen ma sellel teemal must-valge suhtumisega – kui korra käe tõstad, siis oled juba allavoolu läinud; mina sellist inimest enam ei usalda. Aga ühiskond on võtnud kombeks “andesta, ent ära unusta” põhimõtte – mina rakendan isiklikult seda põhimõtet vaid ühe korra. “Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me”.

    Mis aga Ojasoosse endasse puutub. Eesti ühiskonnas – kus meil on NAISpresident, kelle kallal nokitakse sest ta on ennekõike NAINE – ja kus selline inimene on korra jäänud vahele vägivallatsemisega (mis, nagu kuulda on olnud, ei ole olnud tal esimene kord) – selline inimene ei kõlba läbi viima riigi 100. juubelisünnipäeva kontserti. Minu pärast viigu ta läbi 101. aasta kontsert, aga mitte 100. juubeli oma. Jah, ta kahetses oma “pattu”; jah, ta sai “andestuse”. Jah, võib-olla näitab see meie ühiskonna “andestamist”, et näe – nüüd ta saab lavastada selle kontserdi.

    Aga minu arust näitab see lihtsalt meie ühiskonna teada-tuntud probleemi – “näe, ta ju vabandas; me ju andestasime; kõik on jälle korras; oleme jälle sõbrad” – “pühime vaiba alla ja katame ära”- suhtumist. Eriti olukorras, kus naistevastasest vägivallast nii palju juttu tehakse, ja kus meie ühiskonnas sellise vägivalla puhul pööratakse jutt kiirelt kuidagi kõrvale. Need jutud on “otsitud”, “nõiajaht”, “meeste ahistamine”, “kanakari”, “naised saunas rääkisid”, või mu isiklik lemmik – “nii tubli inimene, ja sa vaata mis nad nüüd tema kohta räägivad”. Minu arust näitab sellise minevikuga inimese tõstmine kontserdi lavastajaks just seda, et nüüd võime me rahulikult jälle edasi elada – justkui polekski Ojasoo midagi teinud. Aga ta tegi. Jah, tunnistas, vabandas, kahetses…. aga fakt on see, et ta üldse seda tegi. Et ta läks nii kaugele ja tegi.

    Mida see näitab noortele, kasvavale põlvkonnale? Jah, see näitab, et me andestame ja “unustame”. Aga see näitab ka seda, et ühel heal päeval peksab keegi oma naise või elukaaslase vaeseomaks (a’la Rihanna) ja kaks aastat hiljem võib see inimene uhkelt kusagil filmi juhatada või kontserdi korraldada, sest ta ju vabandas ja ta karistus on ju kantud. Rihanna juhtumi puhul, muuseas, ei taha paljud Chris Browniga enam tegemist teha – see “mees” ka kahetses ja palus vabandust, aga ikka on inimesed kuidagi pika mäluga.

 2. Oot-oot! Sotside, vähemalt ühe minu kursaõe, kes on sotside hingekirjas, põhjendus oli, et valitsuse lagunemisel on võimalus, et uude valitsusse saab EKRE, mis ei olnud teatavasti Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise poolt. Mis minu meelest viitab suures osas sellele, et kogu see koosseis on naiste ahistamisega suht okei. Reinsalu ei peaks ministrina jätkama, aga samas on ta selline tohlakas, et ise absoluutselt ei taju, kui sobimatu ta oma positsioonil on. Kohutavalt ebasümpaatne inimene, vastuvõetamatu minu jaoks. Aga Martin Helme oleks veel hullem. Ma üldse ei toeta Reinsalu jätkamist, toon lihtsalt teise perspektiivi sisse.

  Pärnitsat ma pole veel julgenud lugeda, sest enamasti ma ei ole temaga nõus, aga teen ehk õhtu poole proovi. Mina olen küll patrioot, absoluutselt mitte marurahvuslane, aga Eestimaa patrioot küll, see ei tähenda, et ma meie valitsuse või poliitika patrioot oleks. Ei tasu patriotismi hakata marurahvuslusega samale pulgale seadma.

  Ja Ida-Euroopa absoluutselt, ei jõua kohe kuidagi sellest välja, olgugi, et juba mitukümmend aastat kiidetakse, et ei ole Ida-Euroopa.

  • külli

   Tähendab, noh, minu meelest oleks olnud praegu märksa valutum teha üks lühike EKREga valitsus, kui vaadata, kuidas EKRE 2019. aastal valitsust ise moodustama hakkab 🙂 Mis praeguse seisuga ikka suht paratamatult sinnapoole tüürib, kui EKREle vahepeal enda ametlikult täistegemise võimalust ei anta (millega kõik teised erakonnad järjest ja resultatiivselt hakkama saavad).
   Pärnitsaga olen väga nõus, Reenaga samuti. Muide, mõnevõrra sümboolne on, et 2019. üldlaulupeo nimeks on “Mu arm” (näis, mispidi see turundusvärk sinna ümber ehitatud saab ja kuipalju marurahvuslikult) 😉 Patriotism ja kodumaa-armastus on minust küll hirmus suure ringiga mööda käinud, aga kaare alla lähen ikka ja jälle, sest kui miski mulle siin elus püha on, on see Lasnamäe nõlvalt alla vaatav “Vana” ja katsugu vaid keegi seda kaaperdada. (Täitsa huvitav tegelt, et EKRE või miski muu ühendus oma tõrvikurongkäiku sinna pole taibanud teha, sümbolism oleks vägev ju).

   • No vot, see oli vaid nende üks põhjendus. Tegelikult hoiavad kõik poliitikud, kes selle meepoti juurde juba saanud, oma toolist kinni ja iga sots teab, et kui EKRE saab poti ligi, siis ega neil enam pikka pidu ei ole. Samas olen ma valmis lahjat mürki võtma, et Eestis EKRE valitsust moodustama mitte kunagi ei hakka. Nimetagem seda minu politoloogi sisetundeks, mis seda väidab. 🙂 Ma võin vabalt eksida ja eks kui aeg peaks sealmaal olema, söön isukalt oma sõnu.

    Minu patriotism väljendubki selles, et mulle meeldivad laulupeod, meeldib rukkilill ja suitsupääsuke, aga mulle meeldib tegelt kookaburra ka ja ta on hoopis ühe teise riigi rahvuslind. Ehk peaks ma end siis nii väljendama, et minule meeldivad lihtsalt ilusad asjad ja traditsioonid. See, et me ühele või teisele nähtusele mingitest kahtlase väärtusega sümbolitest mulli ümber ehitame, on klassikaline poliitiline võitlus ja propaganda, mis mul veits iiveldama ajab. Mulle ei hakka Tõnis Mägi “Koit” ju sellest vähem meeldima, et keegi ehk võtab ühel hetkel kätte ja selle marurahvusluseks tembeldab. See tähenduste omistamine erinevatele nähtustele, mida ma mainisin.

    Mis ükskõik kelle vastasesse vägivalda ja ahistamisse puutub, siis ma ei saa aru, mis pagana riik see on, kus nii tõsisest asjast tehakse mingi poliitiline võitlustander, häbi peaks olema. Igasuguste selliste sõnavõttude suhtes peaks olema ühene nulltolerants. Aga meil läheb hoopis kraaklemiseks ja õigustamiseks. #piinlik Muide eriti irooniline on see, et suurim lapsesuu Jürgen Ligi võtab sõna teemal, kus tema ise oleks valitsuses olles ilmselt olnud esimene, “kanakarja” korrale kutsuja. Sest et kaasaegsel poliitilisel maastikul kehtib SSDD

    • külli

     Mu poolest saati politoloogi sisetunne ütleb EKRE kohta peamiselt seda hetkel, et uskuda nagu kuidagi ei tahaks, aga on hullemaidki asju juhtunud (ja kogu Eesti poliitskeene kohta, et tegelikult nagu väga vahet pole, üsna “same shit different day” :D). Järgmiste valimiste asjus kannaks ma sotsid, IRLi ja Vaba juba eos maha. Jäävad Kesk, ref ja EKRE. Rohelised pole kunagi tõsiseltvõetavad olnud.
     Uusi tulijaid RK valimistel suure tõenäosusega ei tule (muidugi, võib juhtuda, et Tsahkna millegagi üllatab – samas aeg hakkab vaikselt ümber tiksuma; midagi võiks muutuda, kui Savisaar suudaks uue erakonna teha, aga see on hetkel pigem ulme ilmselt).
     Keski käekäik sõltub paljuski sellest, kas nad suudavad sisemistest vastuoludest üle saada ja lisaks vene valijatele eesti valijate hulka kasvatada. Pluss see, kes on eesotsas, sest – olgem ausad – Ratas esimehena ja valimisvedurina on ikka väga plass lugu. Kõlvart oleks esmapilgul ehk kõige karismaatilisem kuju, aga ta on (minu hinnangul) selgelt liiga vähe pildis.
     EKRE on praeguseks paraku muutunud liigagi “parketikõlbulikuks”. Nende peamisteks puudujääkideks on lühike pink ja pädevate programmikoostajate puudumine – kui nad selles osas suudavad midagi ette võtta, on nad täiesti tõsiseltvõetavad. Lisaks on nad oma avalikes väljaütlemistes oluliselt tagasihoidlikumaks muutunud ja kui see tasakaalukus püsib, võivad saada endale nii IRLi (mis, olgem ausad, on hetkel täiesti hambutu erakond, kes ei tea ise ka, miks või kelle jaoks nad eksisteerivad …) kui Keski Savisaare-tiiva toetajate hääli.
     Ref on minu jaoks isiklikult kõige põnevam ja prk Kallaste juhtimise all võib sealt väga huvitavaid strateegilisi käike oodata. Seda, et sünniks koalitsioon ilma refita, ma ei usu.
     Eks neid variante on nii- ja naapidiseid, aga fakt on see, et lõpuks annavad kõik milleski järele ja sünnivad avalikud või vähem avalikud kokkulepped (no nagu praegune koalitsioon ja kooseluseaduse rakendusaktid nt).
     Vähemalt on aasta pärast huvitav vaadata, kas ja mis tegelikult sai 🙂

 3. kaisa

  Minul täpselt samad mõtted. Oled ka sotside valija olnud (v.a KOV valimistel, kui valin valimisliitu), aga nüüd polegi enam kedagi valida! Mitte ainult selle praeguse avalduse pärast, vaid sellepärast ka, et praegune valitsus minu silmis lihtsalt ei tööta. Aga ei, pannakse ikka edasi ja eksimusi ei tunnista keegi. Aga valimata ka ei taha jätta. Keda siis valida? Mõni tore üksikkandidaat äkki? Või rohelised, kes on tegelikult alati valimiskompassi järgi minu nr 1 valik pidanud olema 😀

 4. Ma olen elus ühe korra valimas käinud ja seda ka aint seetõttu, et kõik kaagutasid, et PEAB minema, muidu oled mingi tont. Ma terve elu teadnud, et nagunii vahet pole see hääl 😀

  • Kui tõesti on keegi, kelle maailmavaadet sa pooldad ja kellega mõtled ühtemoodi, siis tundub mõistlik valida. Kui aga tõesti mitte kui kedagi pole, siis…. Jah, ma hakkan aru saama neist, kes lihtsalt ei lähegi valima ja kõik. Siiani mul oli, keda valida. Enam ei ole.

   • külli

    Ma tean, et see ei ole tegelikult mõistlik, aga kuna minu maailmavaadet esindavat erakonda ei ole ja ilmselt ka ei tule, siis võimalusel valin üldse üksikkandidaate – kui kedagi valida on – või konkreetset inimest erakondadest, kelle ilmavaade minu omaga kõige vähem vastuoluline on. Ja valimas tuleb käia, selles olen ma täitsa veendunud.

    • Njah, ma sellepärast ilmselt ei valigi enam, et üksikkandidaat ei tee paraku midagi ära. Valimas tuleb käia, olen nõus, aga lihtsalt protestiks valida (mille peale näiteks Reformierakond enda strateegia juba aastaid tagasi üles ehitas), ei ole minu meelest samuti mõistlik. Jään ootama uusi tuuli.

     Tahan endast veel selle välja saada, mida arvasin eilsest Foorumist. Oeh. Vakra on filigraanne kõnemees. Oi, kuidas mulle meeldib, kuidas ta verest välja ei löö. Ja mulle meeldib tema kõneosavus. Aga seekord ei keerutanud ta kuidagi välja. Kõik see jutt, et iga erakond peab ikka ise enda supi ära sööma…. No sorry 🙂 See võib peale minna ainult väga lollile inimesele. Iga vähegi mõtlev inimene saab aru, et oleks sellise prohmaka maha pannud EKRE-st pärit minister, laulaks Vakra hoopis teist laulu.

     Saanuks ma selle tähelepaneku teha mõne teise erakonna kohta, tundnuksin sellest demagoogiast tülgastust. Aga et nö minu erakond… Siis tundsin sügavat kurbust.

 5. É algum acontecimento marcante na biografia das mulheres. http://www.canada-travel.ch/index.php?section=gallery&cid=4&pId=115&goto=google_news

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: