Kasiino, imeline põrguvärav vol 1: Sõltuvus

Mõtlesin, et ma räägin kõik asjad ühe postitusega ära, aga nii ei saa. Pean tegema mitmes osas 🙂

Alustame sellest, et minu postituste eesmärk ei ole lugejat kasiinosse meelitada. Lauseke, mis väidab, et hasartmängurlus ei ole sobiv viis finantsprobleemide lahendamiseks, peab 100% paika. Minu postitused on lihtsalt väiksed sissevaated kasiino elule ja klientuurile. Olen selles keskkonnas juba 6 aastat viibinud, ma tean, millest ma räägin 🙂

Niisiis. Kasiino. See sõna hirmutab paljusid inimesi. Küljes on tugevalt negatiivne maik ja paljudele tundub, et sellest kohast tuleks võimalikult kaugele hoida. Miks? Ma ei tea. Kardetakse, et hasartmängude maailm võib endasse imeda ja hukutavaks osutuda? Seda võrreldakse enda peas ehk narkootikumidega. Korra proovid, juurde soovid? Ega ma ei tea enam. Valgustage mind parem ise 🙂 Mis see on, mis kasiino nii hirmuäratavaks paigaks teeb?

Räägime sellest, miks need inimesed, kes kasiinot hirmutavaks ei pea, seal ikkagi käivad. Kasiinod ei ole loodud selleks, et inimestelt võimalikult kiiresti ja põhjalikult kogu raha käest võtta. Kasiino on meelelahutusasutus. Täpselt nagu baar või ööklubi. Või restoran. Seal teenindatakse kliente, pakutakse neile meelelahutust ja võetakse selle eest raha. Lihtne.

Kasiino ei ole enam ammu isegi Eestis mingi nurgatagune läppunud urgas, kus ligased ja punaste silmadega inimesed sõltlaste kombel zombistunud pilkudega “kangi tõmbavad”. Kasiino on üha kindlamalt muutumas glamuurseks paigaks, nii nagu mujal maailmas. Rõhk sõnal glamuur. Ehk et pole nii, et tehakse kõik, mis võimalik, saaks ainult kliendilt leivaraha käest võetud. Mkmm. Väga paljudesse maailma kasiinodesse ei lasta sind ketsides sissegi. Liputa oma rahaga, palju tahad.

Hasartmängurlus. Mis see on? Kõlab väga hirmuäratavalt. See kõlab nagu miski, mis su varem või hiljem põhja viib, kas pole? Tegelikult on hasartmängurlus lihtsalt õnnemängude mängimine. Nagu loterii. Loteriid mängides me ju teame, et võiduvõimalus on väike. Ometigi ei pane vast keegi inimesele pahaks, kui ta endale paarieurose lotopileti ostab ja kolmapäeva õhtul Rooside sõda vaatama asub. Sest mis see siis on? Kerge meelelahutus, mis annab väikse adrenaliinisööstu – ÄKKI võidan!

Minu meelest on kasiinos hasartmängude mängimine sama asi, ainult et intensiivsem. Sa saad KOHE teada, kas sa võitsid või ei. Sa ei pea kolmapäeva ootama.

Et see kõik käib nii kiiresti, siis on lihtsam ka piiri kaotada. Paarieurone lotopilet saab kasutatud alles kolmapäeval, võib-olla pead mitu päeva ootama, kuni see päev saabub. Kasiinos on teisiti – paar eurot on võimalik magama panna umbes 3 sekundiga. Ja kui põnevus on kadunud, aga võitu ei tulnud, siis tahaks veel proovida, sest see põnevus oli tegelikult mõnus.

Kõige kurjajuureks kasiinos peetakse slotimänge. Need on need aparaadid, kuhu paned raha sisse ja kus püüad a la kolme kirssi kõrvuti. Mõistagi on need aparaadid ajaga edasi arenenud ja kolme igavat kirssi ei viitsi keegi püüda. Mänge on nüüd sadu erinevaid. Pead kokku saama, mida iganes eelistad – kõik võimalused on olemas. Peibutavad kõiksugu boonusmängud, kus saad tasuta spinne jne. Ma isegi ei tea, mis võimalused kõik on, kuna ma olen väga vähe slotte mänginud.

Miks need slotid nii ohtlikud on? Sest, ma tunnistan jumala ausalt, mingi imelik võlu selles on, kui sa seal aparaadi taga istud ja nuppu vajutad. Ma ei tea, kas see on lihtsalt adrenaliin või põnevus. Või mingi ihalus sümmeetria ja korrapära järele (minu meelest pakub samasugust rahuldust Candy Crushi tüüpi mängude mängimine). Või on see midagi muud. Aga midagi, mis oma olemuselt on nii kuradi igav – nupu toksimine – muutub slotiaparaadi taga nauditavaks. Olen seda tundnud!

Kas slottide mängimine mõjub nagu tulevase narkomaani esimene süstlatorge ja sellele järgnev kaif? Mitte päris. Ma ei usu. Sinust ei saa ikkagi niimoodi mängusõltlast. Kuigi nii nagu me filmist Deemonid nägime, siis kui sul korra võita õnnestub, ei ole see välistatud. Tahaks ju jälle võita. Kui ühe korra juba võitsid, siis ei tundu ka võitmise tõenäosus enam nii väike, nagu ta statistiliselt tegelikult on. Ja nii ta võibki käest minna. “Mängin ainult 5 eurot maha.” Raha otsas, suurendad summat 10-le ja siis võib see veelgi suureneda, kui hoogu lähed.

Eks ta ole ruletilaua taga samamoodi. Kuigi ruletti ma olen vist veel vähem mänginud kui slotte. Ja eks teiste mängudega samuti. Sa annad õnnele võimaluse, aga sul ei ole raske piiri kaotada.

Ainult et mille poolest see joomisest erineb? Ka alkohol on teatud piirini meeldiv. Kui piir ületatud, on tagajärjed ebameeldivad. Teame, et alkoholism on haigus. Ometi ei pea me neid, kes mõnikord trimpsutavad, automaatselt alkohoolikuteks ja ühiskonna kõntsakihiks.

Täpselt samuti ei ole alust arvata, et inimesed, kes vahel kasiinos käivad, on automaatselt mängusõltlased. Ei ole!

Kas sinust saab sõltlane või mitte, on suuresti sinu enda kätes. Kui sa oskad kõige muu hukutava ja hullutavaga piiri pidada, ei ole mingit põhjust, miks sa seda kasiinos suutma ei peaks.

Kui sa mõtled, et sa oled räige Candy Crushi sõltlane ja sina sel juhul kindlasti slotte proovida ei tohiks, siis see ka ei ole päris õige. Ma ei ütle, et mine proovi ikka! Ma ütlen, et see ei ole nii jälestusväärne ja hirmutav asi, nagu see kaugelt tundub. Mina armastan väga igasuguseid mänge. Candy Crushist sattusin ma ka algul sõltuvusse. Seda ma mängisin ikka nii, et silmad punased peas, tunde järjest! Lõpuks ütlesin endale, et aitab küll, kurat. Mingi mäng ei hakka sinu elu dikteerima. Ja lõpetasin ära. Nüüd mul on üks teine sarnane mäng, mida ma telefonis ajaviiteks mängin. Aga minust ei ole kunagi slotimängusõltlast saanud. Olen slotimänge huvi pärast proovinud, aga see proovimine pole mind kuidagi ära rikkunud 🙂 Uskuge, 6 aasta jooksul oleks see kindlasti juhtunud, kui minus Avo Viioli geen sees oleks. Ju siis pole. Aga mõnikord harva seltskonnaga 10 eurot masinasse panna ja kambaga mängida, et äkki läheb õnneks – seda teen ikka edasi, sest meil on alati väga lõbus 🙂

Nii et ma oma tänase pika lobaga tahan öelda seda – inimesed, kes käivad kasiinos, EI OLE automaatselt sõltlased, kelle peale peaks haletseva pilguga vaatama, et….sa, vaeseke, oled oma elu ikka täiesti ära rikkunud. Kaasa tunda pole vaja. Kasiinos käivad inimesed, kes tahavad oma meelt lahutada ja ei pea paljuks õnnele võimalus anda 🙂 Ent nad oskavad seda teha mõistlikes annustes.

Järgmises postituses räägin sellest, miks peab kasiinosse sisenedes end ära registreerima ja mis nende andmetega edasi saab – kas need saadetakse reaalajas Swedbanki ja maksuametisse, sinu ema, isa ja vanaema meiliaadressid CC-s või on sellega natuke teised lood 🙂

Advertisements

14 kommentaari

 1. Teise kandi pealt, neist, kes ei ole sõltlased, vaid nt nii hea mäluga, et käivadki mängudest, kus selline omadus kasu toob, lihtsalt raha teenimas – ma olen kuulnud, et mõni selline on kasiinokeelu saanud. Tead sa rääkida, kuidas sellega on?

  • … v nii hea arvutamisoskusega.

  • Mina ei ole ühtki sellist konkreetset juhtu kõrvalt näinud, kus mõni mängija on sellepärast kasiinokeelu saanud, et ta kaarte loeb. Olen kuulnud, et selliseid juhte on olnud, aga Eestist ma ühtegi sellist juhtumit isiklikult ei tea.

 2. Mul oli kunagi üks sõber, kes käis kasiinodes “teenimas”. Ta ei kasutanud mingit ebaausat võtet, lihtsalt oli selline ebaloogiliselt hea õnnega mees. Kui tal viimane kümnekas taskus oli, läks kasiinosse ja tuli sajaga välja. Kui ta mängis meiega koos bingot, oli tema alati see, kes võitis. Kui ööklubis loositi piletite vahel mingi auhind, siis tema sai (ja naeris veel ette ka, et pange tähele, mina võidan), igasugu raadiomängudes võitis jne. Ma olen muidu täielik skeptik, aga selle tüübi õnn oli fenomenaalne. Sõltuvaks ta ometi ei jäänud.
  Ma ise mängisin esimest korda slotte laeval, küsisin klassiõe käest marga laenuks, tõmbasin kangi ja sain 100 marka vastu…Ma olin nii ihne, et ei raatsinud küll enam ühtki neist mängu panna, ei ole ju lootustki, et säärane õnn kordub. Ainuke kurvastus oli see, et oleks võinud suurema summaga mängida, oleks võit veel suurem tulnud…
  Mind ilmselt hoiabki kasiinost ja õnnemängudest eemal see, et ma olen ihne ega raatsi oma raha ehku peale välja käia. Viiolit võiks vist teha küll, aga ma pole nii külma kõhuga ka 🙂

  • Sama siin 😀 Nii kui võit tuleb, ma võtaks kohe välja ja pageks, kus kurat. Ihne!

   Õnnest rääkides. Minu sõber võitis oktoobris just ühes online-kasiinos aastavahetuse VIP paketi New Yorki. See loositi välja nende vahel, kes mingil ajaperioodil vähemalt 10 euro eest mänginud vms. Just selleks, et taolistes loosimistes osaleda ja niisama nalja pärast toksida, ta iga kuu umbes 10 eurot sinna nii öelda magama panebki. Muidugi oli üllatus suur, et misasja, kas tõesti peavõit vms.

   Eriti jaburaks läks asi aga eile, kui ta täpselt samast online-kasiinost reisi Las Vegasesse võitis. Ta ei suutnud ise ka uskuda, kirjutas klienditoele jne. Aga nii on – ta võitis. Nii et mõnel kohe on õnne. Aga sellele lootma jääda mina küll ei julgeks. Ja minu sõber sellele ei loodagi, niisama itsitab pihku ja annab jätkuvalt aeg-ajalt õnnele võimaluse.

   • Vaseliinika

    Õnn on selline paratamatus nagu õnnetus, kasiino annab võimaluse kas võita või kaotada, sinu suur õnn on teiste väike kaotus, kes kõik on panustanud nagu sinagi.

 3. Vaseliinika

  Notsu need on legendid ja filmid , mis panevad sind uskuma võimatuse võimalikkuses, aga petturid ja trikimehed saavad keelu. Aparaati paned ju sina ise raha ja tagasi saad saada ainult sinna pandud raha ja mida need teised sinna pannud on peale selle läheb kohe mingi protsent majale ja muudeks stimuliteks.

  • ma ei räägi aparaatidest, vaid nendest mängudest, kus annab olulise eelise, kui 1) sul jäävad kaardid hästi meelde; 2) sul käib tõenäosusarvutus automaatselt ja väga kiiresti.

 4. Jaanika

  Oh, sa põrguväravad, mis postitus.

  Nii kaua kuni saab kaljult pea allapoole hüpata, lootuses, et su jalad on ikka õigesti nööri külge seotud, arvan, et on ka paremaid meelelahutusi kui kasiino.

 5. Mul tekkis hoopis selline küsimus, kas sul tuleks sellest probleeme, kui sa vahel harva kümne euroga mängides võitma juhtuksid? Või võid seda teha ainult väljaspool “kodukasiinot”? Noh umbes nagu Bingo Loto töötajad ega nende sugulased ei tohi seda mängida ja ei saa potentsiaalseid võite välja võtta, et vältida kuulujutte sellest, et süsteem on ebaaus.

  • Kui ma oleks kasiino palgaline töötaja, siis kindlasti ei tohiks ma seal kasiinos väljaspool tööaega viibidagi. Aga kuna ma osutan teenust natuke teisiti, siis mina võin kasiinos käia, millal soovin ja mängida ka.

   Ma unustasin algul mainida, et kaardimängust ja pokkerimängijatest ma selles postituses peaaegu ei kirjutanudki, aga sellel põhjusel, et nemad saavad omaette postituse.

 6. Kuningas

  Tere!
  Mina testisin ka neti kasiinot. Proovisin suure summaga süsteemselt mängida. Andis niikaua kui tuli üle ühe nulli juurde, siis järsku muutus mäng nii ebaloogiliseks. ,et oleks kõik maha mänginud. Enne seda olin harjutanud ilma rahata kümneid kordi. Minumeeslest hakkab programm töötama sinu vastu proovi kuidas tahad! Olen suht kindel ,et juhuslikusest on asi kaugel. Mängisin musta ja punase mängu kuskil 40-50 musta järjest millele oli 2 punast vahel ei ole minumeelest enam loogiline. kõige huvitavam oli ka see veel ,et keset mängu näitas vahepeal ,nagu rahast oleks saanud 0 korduvalt. Esimene kord oli muidugi suur ehmatus.ja poonus süsteem ,et 35 korda läbi mängida poonus pole ka just sõbralik ,et see raha niikaua kinni hoiab! tegu on kasiinoga mis on eestis registreeritud!

Trackbacks

 1. Sõltuvus ongi su sisemine deemon | Manjana blogib
 2. Puhkus ühele – Montreux – sitsidsatsidpatsid

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: