Usk ja ebausk

Ma ei ole usklik inimene. Üldse. Kirikuusu kohalt. Tegelikult on raskusi ka muude uinamuinade uskumisega. Et hõõru kristalli, siis tuleb x ja y. Või mine ennustaja juurde, ta räägib, mis sa tegema pead.

Mulle meeldib ise otsustada ja vastutada. Ei ole minu jaoks jumalat, kes dikteerib ja kellele meele järgi olla. Ei ole mul ka ennustajate kaardipaki järgi tantsimist plaanis.

Ometigi keskmisele eestlasele kohaselt ma mõne uinamuina asja osas olen niimoodi kergelt avatud (väikse muigega muidugi).

Mul käisid sõbrad soolaleival ja jõudsime jutuga sinnamaale, et välisukse kõrvale tuleks välja panna mündid, sest siis hakkab majja raha voolama. Täiendava meetmena tuleks vetsupoti kaas alati suletud hoida, sest siis ei põruta raha teistpidi majast välja. Ma olin midagi kuulnud, aga polnud kunagi viitsinud selle järgi talitada. Ei uskunud sellesse. Nüüd mõtlesin, et suva ju, see pull ei maksa mulle ju midagi, teeme ära.

Sättisin oma 2-eurosed instruktsioonide järgi välisukse juurde ja ise unustasin juba äragi, et need seal on. Aga ei läinudki väga kaua aega mööda, kui mõju end ilmutama hakkas. Nimelt ütles minu ülemus mulle ühel ilusal päeval, et tead, ma tõstan sul palka. Tahan tõsta, juba varem olen tahtnud, aga enne polnud võimalust. Nüüd on.

Ma olin nagu puuga pähe saanud. Ehh? Polnud ma ju küsinudki palka juurde. Või olin? Sest mündid!

Ma ei tea veel täpselt, mida siit järeldada, aga igaks juhuks soovitan kõigil ukse ette mündid välja panna. See läheb teile maksma ainult 4 eurot 😀 Veits topakas ju tundub, aga mis teil kaotada on?

raha

Vale: münt vaiba all keset põrandat. Õige: kummaski nurgas üks münt (vt punaseid ringe).

Nüüd on mul plaanis veel paar uinamuina asja käiku lasta. Kas need soovitud tulemuse toovad, ma veel ei tea, aga äkki toovadki!? Kes siis lolli seisu jääb, ah? 😀

Vahepeal käisin Barcelonas ja seal jäin küll korraks veits lolli seisu. Nimelt tuli meie telelauda uus mängija. Enne me teda istuma ei saanud lasta, kui ma polnud arvutisse sisestanud tema nime, stäki suurust ja päritoluriiki. Sattus olema selline hetk, kus kõik tahtsid minust midagi ja oli õudselt kiire. Nime sain, stäki sain, aga päritoluriigi unustasin vaadata. Läksin mina siis mehe juurde, et vabandust, kust sa pärit oled. Mees vastab, et Hispaaniast. Ok, cool. Tänks.

Tükk aega sügeles minu selja taga üks mees, kes just samale tüübile kaasa elas. Jälgis, kuidas tal läheb. Lõpuks ta naeratas mulle ja ma küsisin, et kas see mees kohal nr 5 on sinu sõber. Ta vastas, et ei ole, vend on. Ja et see mees 5. kohal on muideks jalgpallur, mängib Barcelonas. Ma korraks ehmusin, et oota… ära ütle, et see Barcelona, mida ma mõtlen, et on. Noogutasin lihtsalt ja naeratasin nagu kohtlane. Lootsin, et äkki siis mingi tiim a la Barcelona linna 4. liigast. Pärast guugeldasin. Ja oligi siiski SEE FC Barcelona. Ups 😀 Ta ei ole küll Messi, kelle kõik inimesed ilmselt ütlematagi näo järgi ära tunnevad, aga kui ta on toodud pokkeriturnale kui kuulsus, siis ei ootaks, et keegi tuleb ja küsib, et a kes saa siuke oled.

Vähemasti ma saan nüüd öelda, et olen rääkinud Barcelona mängijaga 😀 Tänaseks küll endisega. Aga asjaolusid ma ei hakka täpsustama lihtsalt. Ma olen küll jalkafänn, aga AINULT Inglise liiga fänn. Tunnistan jumala ausalt, et kogu muu maailma jalgpall jätab mind täiesti külmaks. Meistrite Liiga, La Liga, MM… see kõik võiks minu poolest olemata olla. Mind ei liiguta see mitte üks gramm. Premier League’i aga jälgin aplalt. Kahju, et David Silvat seal turniiril polnud. Siis ma oleks küll 45 korda minestanud ja palunud terve oma ihu autogramme täis kritseldada ning kogu asja veel linti võtnud. Seekord siis aga just niimoodi.

Advertisements

20 kommentaari

 1. Huvitav kui lähedale need mündid panna tuleb? Meil on peotäis sente kapi peal juba pikemat aega ja kapp on umbes 1,5 meetrit uksest Et kas peaks lähemale nihutama või suisa uksepaku alla matma? 🙂

  Ja seda vetsupoti asja ma polnud kuulnudki. Ma, va loll, arvasin, et lihtsalt näeb kenam välja, kui kaas kinni on, aga kas sa näed… Tuleb N.-ile peale käratada, kui ta vahel kaane üles jätab. Raha, mees, raha! Kõik läheb kaotsi nii!

  • Täpsemalt käib see asi nii, et kohe välisukse kõrvale kummassegi nurka läheb üks 2-eurone münt. Vähemalt ma kasutasin 2-euroseid. Ma teen vist pildi ka ja laen üles, see on ikkagi oluline, et saaks õigesti 😀

   Vetsupoti asja osas mõtlesin kunagi ise ka, et visuaalis on asi. Kuna minu jaoks on 100% puhas ja läikiv vetsupott väga oluline, siis mul ongi alati nii puhas, et pole olnud tarvis kaanega sulgeda. Nüüd muidugi sulgen, asi on rahas 😀

   • Noh, vetsupoti puhul olgu ta nii puhas kui tahes, ikka on ilus, kui kaas kinni on. Lisaks on see ka praktilisem, sest nii ei kuku midagi kogemata potti. Näiteks su prillid… Räägin siin kunagise prillikandjana täitsa omast kogemusest kusjuures 🙂

 2. Vaseliinika

  Oi mulle meeldib küsida küsida kuulsuste käest, et kuidas teie nimi siis on ja kohe hea meelega. Raha on nii odavaks läinud varsti oled triljonär.

 3. Hel.

  Vetsupotile lisaks on veel selline uskumus, et kodus ei tohi olla mingeid lekkivaid kraane, muidu samamoodi tilgub kogu raha vaikselt minema 🙂

 4. Ere

  Ma ikka tahaks teada nime, sest olen FCB fänn… kas või initsiaalidki, Pliis…

 5. Kätlin

  Kust sa sellise jalgpalli pisiku oled saanud küll?, Inglise liiga jne, vapsee naine, iga mehe unistus 😀

  • Jalkapisik tuli tänu eksi ja minu võistlushimu kombinatsioonile. Unistuste naine neile, kes oskavad kaasa rääkida 😀 kõik mehed muideks ei oska.

   • Kätlin

    Su eks võib kadedusest lõhki minna, kui teada saab, et Barcelona mängijaga rääkisid. :D. Mul eks oli samuti Fc Barcelona fanatt, ise ta mängida muidugi ei oskanud aga jalka ja jalka jutt… oeh

    • Mu eks on Real Madridi andunud fänn, nii et ta ilmselt elab selle teadmise üle 😀

     Enne peab see teadmine küll temani jõudma, aga selles ma väga ei kahtlegi, sest siin käib minu eraasjades nuuskimas üks teine Kätlin (ilmselt mitte sina), kes kõik vajaliku info ette kannab.

     • Kätlin

      Mina see kindlasti pole, ma vihkan jalkat 😀 aga Real Madridi ma tean jällegi. Kaks põhilist rivaali. Mu eks oleks mu maha nottinud kui ma oleks Real Madridi mängijaga vestelnud 😀

     • Kleeplint

      Tegelikult olen mina see, kes Kätlinile ette kandis 😛 ja tema loomulikult teie eksile. Olen aastaid su blogi lugenud ja juhuslikult sinu eelnevatest reisiblogidest sain teada, et mu parima sõbrannaga teil ühine eks (nüüdseks)(A). Nad pole juba kuid suhelnud (kuuldavasti polnud V. veel valmis end kellegiga siduma). Väike Eesti :P. (Aga paras siga see V. on :S, mu numpsuke oli nii löödud).

 6. Mulk

  Miks sa asjaoludest ei räägi?, need kõige põnevamad 😉

  • Need ongi asjaolud, et vestlus polnud midagi erilist ja et mängija ei ole just üks põhivendadest. Saan öelda, et olen rääkinud Barcelona mängijaga ja las kuulja siis arvab, mida tahab. Seda pidasin silmas 🙂

 7. PL

  Paluks tõesti pilti :), et kuidas need mündid peab panema. Mulle jäi arusaaamatuks, et kas nad ikka on seespool, mitte väljaspool välisust?

 8. PL

  Tänud 😏! Huvitav, kas selle mündi võib lükata ka uksepaku ja liistu vahele pikuti? Mul ühele poole mahuks kohe täiteks? Mees arvas, et paneme nagu kästi :D.

 9. Martin

  Ma arvan, et Sa said palgatõusu, sest Sa teed head tööd, mitte et Sul mündid kuskil kindlas kohas on. Varsti avastad end Kadrioru pargi puu seest, kui sellist asja usud.

  • Hahaha õnneks ma nii hull pole 😀 Ma rääkisin mündijuttu ka paarile sõbrannale. Üks neist pani mündid välja ja kaks päeva hiljem sai uudise mingi projektiga seotud ootamatust sissetulekust. Tegelt ka.

   It ain’t stupid, if it works 😀 luban, et tšakrad jäävad mul siiski lukku.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: