Ilusate inimeste kohtumispaik

Põrgu otseselt jäässe ei ole läinud, aga mina tegin endale lõpuks Tinderisse konto. Jep. Andsin alla. Survele järele. Võtsin otsuse vastu. Olen nüüd üks neist.

Alguses oli hästi hirmutav. Ma polnud seda äppi kunagi proovinud ja ei teadnud täpselt, kuidas asi töötab. Otsustasin ära katsetada, sest kõik ütlesid, et pole vaja valehäbi tunda, väga paljud inimesed kasutavad seda äppi ja selle kasutamises ei ole midagi piinlikku. Mõtlesin siis vähemasti siduda konto Facebookiga, et saaks ära blokeerida need inimesed, kes mul Facebookis sõbrad, aga telefon ei teinud koostööd. Nii et mulle on nähtavad ja mina olen nähtav kõigile Facebooki sõpradele, kes seal on. Tore siis.

Algul oli raske otsustada, et millisele inimesele ma peaks panema JAH ja millisele EI. Iga otsus tundus nii suur ja oluline, et pidin äpi sulgema, kui jänni jäin. Tundus traagiline mingile inimesele EI visata, kui ta kohe esimesel pilgul südant ei sulatanud. Aga see, võin tänaseks öelda, läheb mõne päevaga üle. Mida kauem kasutad, seda tuimemaks muutud ja seda lihtsamaks otsused lähevad. Kui alguses saab laigi ehk 25% meestest, siis mõne päeva pärast heal juhul 10%.

Enne eilset ma konkurentsisituatsiooni üle väga palju pead polnud murdnud. Kuid sõbranna eilsed sõnad panid mõtlema. Ta ütles, et Eestis on ju nii palju ilusaid naisi ja et siin on Tinderist kellegi leidmine väga raske. Et tema küll teab, et mõne mehe puhul ei ole mõtet laiki pannagi, sest kindlasti jääd tema liigast välja. Ja seda ütles naine, kes ise on ülikaunis! Palju ilusam kui mina.

Need sõnad panid mu mõtlema ja ma soovisin näha, kellega siis nii öelda võistlus käib. Võtsime sõbra Tinderi ette ja hakkasime sealseid naisi läbi lappama. Ossa püss, millised nukud siis ette hakkasid ilmuma :/ Tõelised modellimõõtu naised. Hea küll, enamik on sellised edevamat sorti, kõik pildid on selfid või on pilt tehtud rannas, kus naisel seljas bikiinid, aga siiski… Ma ei usu, et nad seetõttu väga palju EIsid saavad. Sest mehed on mehed. Kui sa paned nad valima peletise ja ilusa vahel, siis saab peletis EI.

See põhjendus, et aga äkki need ilusad naised on seesmiselt väga tühjad, ei päde. Siin äpis on kõik võrdsetel alustel reas. Valik tulebki ju tegelikult teha välimuse põhjal.

Ega ma ise kah patust puhas pole. Mina ju ka sellisele mehele JAH ei pane, kes minu meelest pole ilus. Okei, mõni piiripealne juhtum võib ka saada JAHi, kui ma heas tujus olen. Aga mitte alati. Ehkki kõik ilusad mehed minult ka kohe kindlasti JAHi ei saa.

 • Näiteks sellised, kellel on kõik pildid selfid. Mul on sellise asja vastu allergia. Kui sul ei leidu ühtegi sõpra, kes sinust pilti teeks, siis ma ei taha sinust midagi teada.
 • Või kui mees paneb endast palja ülakehaga pildi. Mis sa teed nalja või? Mul pole huvi suhelda mehega, kes on edevam kui mina.
 • Või kui üleval on ainult 1 pilt. See on see ainus õnnestunud pilt sinust? Arvatavasti ka 7 aastat vana, eks?
 • Või kui pildid on väga udused. Asi on siis nii hull, jah?
 • Või kui mees on enda kohta kirjutanud kirjelduse (väga harv nähtus), kus ta ütleb, et ta ei viitsi trükkida, pane EI, kui sa ei nõustu kohe kokku saama. EI. Ma kindlasti ei nõustu kohe kokku saama.

Äkki ma nüüd unustasin midagi, aga umbes selliselt ma seal opereerin.

Pärast eilset eksperimenti, mille käigus sai vaadatud konkurente, olen ma õnnelik, et mul üldse mingeid matche on 😀 Ausalt. Sest ma arvan, et ma olen 10 punkti skaalal kuskil number 6. Mitte päris troll, aga kaugelt mitte ka mingi iludus. Aga 9 ja 10 oli seal ikka palju. Hea küll, need ilusad tüdrukud jäid kõik vanusesse ca 25. Vanemate seas läks pilt veidi helgemaks, aga ikkagi! Ma olin oma matchide üle rõõmus 😀

Vahepeal juhtub Tinderis ka nii, et tuleb match, aga õige pea kaob ära. See näitab, et tegemist oli inimesega, kes ei otsigi võimalust kellegagi tutvuda. Ta tahab lihtsalt näha, kui palju ta laike saab.

Siis on seal ka hunnik perverte. Kui ta kohe avapildiks oma riista pole pannud, siis ega sa kohe ei saagi teada, et ta pervert on. Vestlusest tuleb muidugi välja. Kui inimene avab mingi seksijutuga, siis minu jaoks on lool kriips peal. Ja kui ta alustab vestlust kell pool 2 öösel, siis ka. Sest no ei, see ei sobi.

Kas mul siis midagi positiivset ka seal olnud on? Paar vestlust on. Üks on isegi väga tore vestlus. Aga see on inimesega, kellega me päriselus tegelikult juba kohtunud oleme. Nii et vahel töötab Tinder justkui täiendava meetmena. Võib-olla nii ongi kõige ideaalsem?

Mida kauem ma seal olen, seda enam ma näen, kui välimuse põhine ja pinnapealne see kõik seal on. Terve hunnik matche istub passiivselt, kumbki kummagagi rääkima ei hakka. Mina ei hakka, sest… 😀 Ei, mina ei hakka. Ja need mehed ka ei hakka.

Aga inimesed räägivad, et seal ikkagi võib kellegi lahedaga kohtuda. On olemas ka mõned päriselulised näited. Tuleb lihtsalt rämps läbi sõeluda. Ehk on seal siiski ka mõni teemant peidus 🙂

Kes veel Tinderis on? Mis tähelepanekuid olete teinud? Kuidas läinud?

Advertisements

35 kommentaari

 1. Mina kiidan Tinderit taevani, jõudsin seal küll umbes kuu ainult olla ja selle aja jooksul mitmetel deitidel käia, kuni siis lõpuks kohtusin mehega, kellega nüüd suhtes olen. Ja ma olen nii õnnelik 🙂 Varsti saab kaheksa kuud koos oldud ja suve lõpus kolime kokku ka 🙂 Seega mina täiega soovitan! Kusjuures need inimesed, kellega jõudsin enne peikaga tutvumist kohtuda, olid ka jumala normaalsed, aga lihtsalt mitte minu jaoks. Ning inimesed tundusid üldiselt ka Tinderis viisakad, kindlasti viisakamad kui Flirticus, kus mul 2015 konto oli. Seega edu ja loodan, et läheb õnneks 🙂

  • Väga lootustandev 🙂 Aitäh heade soovide eest. Eks ma vahepeal kirjutan, kuidas mul läheb 😀 Ennast teades siis feilidest ilmselt ei pääse.

 2. Helen

  Mina leidsin ka oma elukaaslase Tinderist, hetkel oleme koos olnud pea kaks aastat ja selle aja sees ühiselt korterigi soetanud. Eks enne seda õiget sai ikka paar feili ka läbi käidud, sh perverdid, oma naise petjad ning sarikohtajad (st 10 naist korraga, kõigile sama jutt) 😀 Aga lõpp hea, kõik hea, kindlasti julgen soovitada! Kohati oli see lihtsalt ka päris naljakas meelelahutus ja sai kõvasti naerda!

 3. vaseliinika

  See on nagu uue auto valimine, kõigepealt sõidad igaühega natukene. 🙂

  • Pigem nagu uurid päritolu ja kasutusajaloo kohta. Ehk üritad ka kasutusjuhendist veidi sotti saada. Sõitmiseni on veel aega.

 4. Laitseke

  Mul oligi see kogemus, kus arvasin, et leidsin selle õige, kui aga avastasin 3 kuud hiljem, et ta ajas samasugust juttu 8-le naisele veel, kellest 2 olid mu sõbrannad. Nonii 1-1 -le vestlused olid, et ajas isegi natuke naerma. Teised naised olid loomulikult minust ilusamad, näitsikud andsid ikkagi lõpuks korvi, lihtsalt mina olin see varuvariant, kes raatsis temaga kohtingule minna!! Sellise rämpsu tunde tekitas…Halb kogemus…Eks seal käibki nii, et 10-ga suhtlen korraga ja vaatab, kes õnge lõpuks läheb. Not for me!!!!

  • Ma lasin ka sõbrannal enda matchid üle vaadata, et kas on kattuvusi 😀 Praegu ei olnud.

   Aga eile ühega rääkides läksid tal korraks aknad sassi küll. Kirjutas mulle midagi, mis oli mõeldud kellelegi teisele. Õnneks polnud väga delikaatne info. Muigama pani küll. Aga tähelepanu ma sellele ei juhtinud ja ta ise lootis ilmselt, et ma ei saanud aru.

   Kui mulle aetaks sama juttu, mida samal ajal ka paarile mu sõbrannale, oleksin ka haavunud.

 5. Siri

  No mul on tinder olnud mingi pool aastat umbes. Selle aja sees 2 deiti, üks neist küll pigem selleks et tüütust tegelasest lahti saada. Eesti mehi on hullult keeruline meelitada kokku saama – üks lükkas vist 4ndat korda edasi juba. Matche on vähe (sõbrannale näitasin, siis ta imestas ka et nii vähe) ja neist osad on ka ilmselt laigikogujad, kes reaalselt kunagi ei vasta. Ma olen 10 punkti skaalal kuskil alla keskmise ka muidugi, aga vägisi tekib tunne et peaks proovima mujal. Enne oli konto OkCupidis kuskil poolteist aastat, aga seal eriti eestlasi üldse pole ja hiljuti läks matchimise süsteem ka väga debiilseks.

  • Vist siis on kaks äärmust – saame KOHE kokku või jäämegi rääkima ja kohtumise teemani ei jõua.

   Kas sa tegid neile ise ettepanekuid kokku saada või nad pakkusid ise välja?

   Tinder on ka minu meelest välismaalasi ääreni täis. Ma vahel olen pannud mõnele laigi, aga üldjuhul ei ole vist väga perspektiivikas tegevus, kui nad siit ainult läbi reisivad.

   • Siri

    Ma ikka ise (murrame müüte, et naised üldse ei alusta vestlust). Välja arvatud see esimene. Ma ei viitsi ka mitmele inimesele sarnast juttu ajada järjest, ennast hakkab juba oma eluloo jutustamine ära tüütama või nii 😀
    Mul pole idee poolest välismaalaste vastu ka midagi, niikuinii peaks kuskile välismaale postdokki minema. Nii et ei põe eriti selle pärast, kui ma eestlastele kuigivõrd peale ei lähe. Läbirännuvälismaalased on jah selles osas nõmedad, et ei jõua õieti rääkima hakatagi kui nad juba kuskile edasi rändavad.
    Täna see 4 korda edasi lükanud mees leidis jälle, et võiks jalutama minna. Ma enne ei usu, kui ise näen aga okei.

    • Kui pikalt te enne rääkinud olite, kui sa tegid ettepaneku kokku saada? Ma vist ei julgeks ise välja pakkuda 😀 😀 Olen tõsine argpüks sellistel teemadel. Mul ka välismaalaste vastu ei ole midagi, lihtsalt siis peaks ta Eestis paigal olema. Raske oleks suhet aretada, kui erinevates riikides elatakse. Mitte võimatu, aga eelistatult võiks samas riigis (ja isegi linnas) elada.

     • Siri

      Mingi nädal või paar ikka, aga mitte väga aktiivselt st paar rida teksti päevas. Avalikus kohas ja valgel ajal kokku saada on ok (kellegi kodus ovb mitte). Siiani on kõik jalutada tahtnud, nii et pole ka restoraniarve maksmine vms kunagi teemaks tulnud.
      Ma olen küll nii kaua juba vallaline olnud, et isegi kaugsuhe tuleks kõne alla kui on suur armumine (mis võiks eelistatult mõlemapoolne olla).

      • Mulle ei meeldi selline paar rida päevas suhtlus. Nii ei saagi teise kohta midagi teada. Mulle meeldib nii, kui rääkimiseks võetakse aega. Et nüüd tõesti räägime, mitte et ah viskan paar rida kui aega saan. Eks siis seni tulebki lihtsalt oodata, kuni satub õige vastaspool. Kes tahab ka aega võtta, küsib, vastab ja on vestluses huviga sees. Kui ma juba kirjalikult vesteldes ei tunneta klappi, siis vaevalt see ka kohtudes olemas on. Puhtalt selleks kohtuda, et vaatan üle, kas on pandav või ei…mina nii ei viitsi.

       • Siri

        Mulle ka ei meeldi paar rida päevas, aga mulle ei meeldi ka mobiilis trükkida. Ja mu eksile nt ei meeldinud üldse mingid kunstlikud suhtluskanalid (nagu me teada saime peale seda kui ma välistudengiks läksin). Nii et võib juhtuda, et on ka normaalsed mehed need, kes eriti kirjutada ei taha. Kuigi jah, ma hindan oskust vigadeta kirjutada päris kõrgelt. Kui ikka enesetutvustuseks on 1 rida ja selles ka viga sees, siis mis sealt loota.
        Selles suhtes oli OkCupid parem, et sai trükkida arvutist. Tegelikult kahtlane kontingent on ka need, kes kirjutavad paar rida päevas, siis kaovad paariks nädalaks ja hakkavad uuesti kirjutama nagu polekski ära käinud. Kiirelt kohtumine vähendab muidugi sunk-cost-fallacyt: kui sa oled vestlusesse juba paar kuud aega investeerinud ja siis kohtudes selgub, et ei kõlba ikka siis on nukker ju.

        • Muide, Tinderis saab ka trükkida arvutis. http://www.tinder.com, logid sisse ja voila 🙂 Kui mõni mees ütleb, et ta ei viitsi trükkida, aga sa ikkagi tahaks, paku välja. Siis pole pääsu 😉

        • Siri

         no neh, nii ongi, lastigi üle – nüüd on küll unmatch.

        • Appi. Mis ta siis seekord vabanduseks ütles?

      • Siri

       Midagi pole öeld. Ehk on siis unmatchi aeg, kui homseks midagi asjalikku ei ütle.

       • Mhmh. Väga inetu. Aga kui viies kord, siis mingi muster juba joonistunud…

   • Kleeplint

    Sa peaksid oma eksi käest küsima, kuidas seal Tinderis asjad käivad :D:D:D(A). K. rääkis mulle, et V. oli kevadel isegi näidanud talle matche, (pea 80 matchi :s, kahega suhtles ja ühe blonduga oli sügisel isegi mõned kuud suhtes olnud) Ma veel viskan sellele seale joogi näkku, kui ma teda kuskil klubis näen….

    • Ok ma olen ainult alla nädala olnud Tinderis, aga 80 matchi?? Really?? 😀 Ma nägin ka teda seal eile – pooled pildid on minu tehtud 😀 Panin EI.

     Tema enda pärast oleks mul hea meel, kui ta kellegi uue leiaks. Ju leidub K.-le ka keegi sobivam, muidu oleks juba esimesel katsel neil kõik õnnestunud.

     • Siri

      Mul on 15 matchi, kellest 3 on reaalselt aktiivsed (peaks need ülejäänud ära kustutama, seal on paar suikunud vestlust ja üks tuttav, kes sai niisama laigi kuigi ta päris elus ei meeldi mulle).

      • Mina ei julge panna laiki neile, keda ma päriselus tunnen 😀 Isegi siis mitte, kui ma tegelikult arvan, et ilus/tore mees. See üks, kellele panin…ma ei tundnud teda kohe ära. Oleks tundnud, siis ei oleks iial julgenud 😀

       • Siri

        Enamus tuttavaid, keda ma olen seal näinud on põhjustanud reaktsiooni “hell no!”, seda küll. Need pole laiki saanud jah. OkCupidis hakkas minuga kirjutama üks tuttav, kes ei tundnud mind piltide järgi ära – ma siis lisasin ühe väga lambika prillidega selfi, sest see oli natuke naljakas, reaalselt me olime kolleegid ja nägime vb kord kuus.

     • Kleeplint

      Ta ütles jah, et kui 100 täis saab, siis paneb kinni ( seega pole saanud :D:D:D:D) Nagu ma aru sain siis teda see värk tegelt ei huvitanud, lihtsalt igavusest swipes. Ütles veel, et tema meeleheitel ja naiivsele eksile meeldiks see äpp kindlasti :D:D:D. Minu jaoks on see Tinder samuti BIG NO, ma ei kujutaks ette, et mu mehel oleks ennem minuga kohtumist veel 100 matchi äpis, tekiks mõte, et ma olin siis see loll ohver, kes viitsis temaga kohtuda. Alavääristav tunne tekiks….

      • Heh. Ega ma ei oodanudki enamat kui seda, et ta minust selja taga halvasti räägib. Ma nii madalale ei lasku 🙂

       Arvasin ka, et ma ei tee kunagi Tinderit. Ei olnud seda tunnet, et tahaks. Aga nüüd mõtlesin proovida. Iga kell saab ju konto sulgeda, kui asi tundub ikka täielik jama.

       • Kleeplint

        Ega ta sinust halvasti pole rääkinudki, see oli ainuke asi, mis ma K. käest kuulsin. Ma olen rohkem oma sõbranna peale vihane. V. peale vihane, et ta jälle seda tegi ja nüüd on pildilt kadunud…. aaaarghhh :S:S

 6. Vaseliinika

  jeerum kõik te olete ühel turul ja ajategi kõigile seda sama ühte juttu olgu neid kui palju tahes.

 7. Minu jaoks on olnud nii, et üle kahe-kolme inimesega ei taha korraga juttu rääkida. Et sealt edasi nagu ei viitsi matchidagi või lihtsalt kustutad ära. Vb see on mingi kontrollfriik minus. Aga viiega vist olen deidil käinud ja ütleme, et kolm neist olid kohe väga toredad ja kaks olid ka toredad, aga mitte minu masti. Üks oli ka selline, kellega olin kunagi ühel suvel mänginud, kui olime umbes kümnesed. Ja sellest on tänaseks välja kujunenud hoopiski huvitav sõprus 🙂
  Et suhet ei saanud kellegagi, aga pole mingit otseselt HULLULT negatiivset kogemust ka. Pigem on justkui niisama lõbus olnud. Okei, üks minust kaheksa aastat vanem mees, kellega hästi toredal deidil käisin, hakkas hiljem ajama, et tal hoopiski kiire ja vanad suhted leidsid tee tagasi ta ellu.. No see selleks 😀 Mul jäi kohtumisest natuke teine vaib, aga… vabaturumajandus, ju siis ei sobinud mina temale nii väga.
  Igatahes kiidan Tinderit. Mina arvan, et … sealt leiab, mida otsib. Ja näeb ka seda, mida näha tahad – kui olla negatiivselt meelestatud, siis näebki jõukaselfisid, enesekesksust ja pinnapealsust. Aga kui sellised pärlid nagu MEIE seal oleme, siis peab ka ägedaid mehepoegasid olema. Onju?! 😀

  • Haah, TÄPSELT sama siin – üle kahe inimese nagu ei taha korraga jutustamiseks ette võtta. Tundub kuidagi palju ja essents lahtub. Ja mul on sama tunne, et ma ei viitsi matchidagi rohkem praegu 😀 Keegi ei tundu piisavalt heagi, et panna laik.

   Ja täiesti nõus, et kui meie juba seal olema, siis võib seal vabalt ka mõni väärt mees olla 😀 Ühesõnaga – paneme edasi!

 8. Ma olen tinderit kaks korda proovinud, mõlemal korral kannatasin välja ehk nädala või paar, sest no ei oska mina netist inimestega sellist klappi leida. Sama moodi välistasin palja ülakehaga ja näopildita inimesed jne. Üks huvitav asi, mida teised pole maininud, on see, et mina matchisin kohe mitme üksikisaga, kes esimese asjana hakkasid rääkima, et lapsed neile elus kõige tähtsamad (ja hiljem selgus kahe puhul kolmest, et lapsed tglt ei ela temaga ja ta näeb neid ehk kaks korda kuus). Ma lapsega meest ei tahtnud, tahtsin kedagi, kellel minu jaoks aega oleks. Teistega, kellega kokku sain, ei tekkinud klappi lihtsalt (üks oli päris armas, aga no ei tekkinud seda tõmmet). Nii et elasin edasi, kuni tekkis ühe mehega suur sõprus ja muud jutud. Mulle istub see loomulik areng ikka kõige rohkem.

  • Jah, mina panen ka lastega meestele EI, juhul kui laste olemasolu profiililt kohe välja tuleb (mõnel pildil laps kukil või lausa profiilis kirjas). Tegelikult on aus see info kohe välja tuua, et pärast poleks üllatusi. Elu on niigi keeruline ja kui vähegi võimalik, hoian kärgperendusest eemale. Võib-olla sinu puhul üritati laste teemat mingi tõmbenumbrina kasutada. Näe, vaata kui family man ma olen.

   Ma pole ka sugugi kindel, kas see Tinderi asi mulle sobib. Olen elu jooksul tegelikult palju netitutvunud ja ausalt öeldes eelistaks küll seda vana head klassikalist päriselus kohtumist, aga midagi teha ei ole, seni pole see vilja kandnud.

 9. ep

  Ma võin sellele läbirändavate välismaalaste teemale ühe võimaliku seletuse pakkuda. Mul nimelt oli välismaal elades selline korterinaaber, kes kasutas Tinderit lihtsalt selleks, et uues kohas sõpru leida – selliseid inimesi, kellega väljas käia ja niisama hängida. Ja kui kusagi pikemalt elas (aasta või paar), siis moodustus sellest tasapisi sõpruskond. Ega tal suhte vastu ka otseselt midagi polnud aga otsis ta sealt peamiselt lihtsalt toredaid inimesi, kellega irl suhelda.

 10. Mia

  Ma võin ka soovitada Tinderit. Mul oli see vist kokkuvõttes umbes aastakese. Aitas igapäevastel tööle-koju sõitudel aega parajaks teha. Kokku sain selle aja jooksul kolme mehega. Esimene oli niisama spontaanne ja mina talle meeldisin, aga mul ei tekkinud õiget tunnet. Samas ta oli täitsa tore. Teisega olime paar paar kuud, aga lõppes inetult. See aga pole Tinderi süü ju. Oli teine lihtsalt memmepoeg, kellel kombeks esimese lahkarvamuse puhul pildilt kaduda. Ja kolmas… kolmandaga ei jõua ma oma õnne ära tänada. Oleme koos olnud pea 2,5 aastat ja ta on nii minu inimene, et see on isegi natuke õudne. Meil on ühised väärtushinnangud, kodu, kassid ja varsti vist keegi veel.

  • Nii palju rõõmu teeb see, et päris armastuslood on veel olemas. Sellised, et leiad inimese, kellega on tugev teineteise mõistmine ja tõmme. Kelle puhul ei suuda uskuda, et selline õnn päris on. Ma kaotasin vahepeal tükiks ajaks usu selle võimalikkusse. Aga tore, et sellised asjad siiski eksisteerivad. Aitäh oma kogemust jagamast, meie, (hetkel veel) vanatüdrukud oleme sulle tänulikud 😛

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: