Kuidas meeldida Margus Vaherile?

See pole mingi raketiteadus. Ta on sellest lausa raamatu kirjutanud. „Tee mehe südamesse“ on vist selle nimi.

Meil tuli täna naistega juttu tõe kuulutamisest. Sest see on ju nii populaarne. Tuleb Margus Vaher või Villu Parvet, paneb jala maha ja ütleb, kuidas elus asjad käivad.

Marguse raamat räägib naistele, kuidas mehed mõtlevad ja käituvad ning mida sellest välja lugeda. Võib-olla on seal teemasid veel. Minu meelest oli neil oma pundiga samal teemal ka mingi stand-up. Ise näinud pole, ei tea kommenteerida. Nüüd on asi must valgel kaante vahel.

Ma ei ole lugenud, ütlen ära. Lugesin katkendit. Aga mulle tundub, et see kõik on juba ammu tehtud. Ammu-ammu on naistele selgitatud, kuidas mehed mõtlevad ja kuidas nende käitumise põhjal on võimalik lihtsaid järeldusi teha. Tahab või ei taha. Ongi kõik. It’s that simple.

Margus kirjeldab ühes avaldatud katkendis, et on põmst 5 asja, mille järgi aru saada, kas mees sind tahab või ei. Toon need siinkohal ära:

 1. Deidil lepib ta kas kohe uue kohtumise kokku või saadab sulle pärast deiti sõnumi ja lepib läbi sõnumi.
 2. Tal pole sinu jaoks kunagi liiga kiire. Alati leiab aega, ükskõik kui busy mees ta ka poleks.
 3. Ta pingutab! Ta sõidab sulle…krt…taksoga Õismäele järgi, kui vaja! Ja saadab lilli näiteks.
 4. Ta tutvustab sind sõpradele ja perekonnale. Kohe. Ilma kõhklusteta.
 5. Ta chatib! Oi, ta chatib sinuga! Tunde ja tunde.

Algul loed ju läbi need asjad ja noogutad kaasa. Nojah, ilmselt küll. Vähemasti kui hakkad mõtlema neile meestele, kes sinust kunagi huvitatud on olnud. On küll mõningaid sarnasusi märgata. Kas nüüd kõik 100% just täpselt alati nii on olnud, aga midagi nagu ikka on ka. Kuigi mulle tundub, et sama hästi võiks nende 5 punkti asemel olla ka mingeid teistsuguseid punkte. Mille sügavam mõte on selles, et kui mees sinust huvitatud on, siis sa näed seda. Sa ei kahtle, sest oma käitumisega ei anna ta sulle mingit põhjust selles kahelda. Sa lihtsalt tead. Seda on kaugele näha, et ta on huvitatud. Vähemalt juhul kui tegemist on Marguse moodi mehega.

Ehk peab sellised asjad üle kordama noortele naistele. Tüdrukutele. Nii 19-aastastele. Meeste käitumise valesti tõlgendamine on probleemiks eelkõige selles vanuses. Ei saa kokku saada, sest vanaema kass just suri ära ja kodus jäi triikraud sisse. Või midagi sama napakat. Või kui mees ei helista või kõnet vastu ei võta, siis noore inimese pea mõtleb, et nüüd on küll midagi hullu lahti. Ilmselt on ta kas auto alla jäänud või on temalt just 2 sekundit tagasi telefon ära varastatud. Nii lihtsalt tulevad vabandused ja ettekäänded, millega enda silmis meest välja vabandada. Et miks ta ikka ei tee nii nagu parajasti vaja oleks.

Samas, kas see Marguse raamat ikka aitab neid noori naisi? Sest igasuguseid õpperaamatuid võib kirjutada, aga inimene kipub kõige paremini õppima oma vigadest. Ta teeb need prohmakad ise läbi ja õpib läbi haiget saamise, milliseid situatsioone elus ette tuleb.

Mida veel elu jooksul õpitakse? No ma julgen öelda, et näiteks seda, et kõik inimesed ei ole ühesugused. Mõni käitub ja mõtleb nii nagu Margus, aga mõni ei mõtle. Kujutage ette. Nii lihtsalt on. Mõni mees mõtleb hoopis teistmoodi ja käitub ka teistmoodi. Kui juhinduda Marguse raamatust, siis oleks ju päris error. Mis ma nüüd teen? Katkestan päeva pealt suhtluse? Võtan ette „we need to talk“ vestluse? Pettun mehes ja elus üleüldiselt?

Vanad naised nagu mina (ja veel vanemad) on mõnda suhet juba elus näinud. Kui nad võtavad need Marguse kriteeriumid ette ja mõtlevad tagasi praegusele või endistele suhetele, mille puhul nad on täiesti veendunud olnud, et mees armastas teda, kas nad saavad öelda, et jah, kõik Marguse välja toodud punktid pidasid paika? Kui päris kõik ei pidanud, kas see tähendab, et ta tegelikult ei armastanudki? Noh, kui suhe sai läbi, vabalt võis olla, et ei armastanud… aga kui tegelikult ikka armastas?

Mina vist ikkagi usun, et maailmas on olnud ka selliseid suhteid, mis kohe esimesest sekundist nii heleda leegiga põlema ei lahvata. Kuid jõuavad sellest hoolimata faasi, kus mees on armunud ja tunneb tugevaid tundeid. Aga see Marguse teooria tema puhul lihtsalt üks ühele ei kehti.

Lisaks on igasuguseid mehi, kes võivad kohati Marguse teooria järgi küll käituda, aga lõpuks pole naisest ikkagi huvitatud. Mul meenub üks vana klassivend, kes kunagi mulle tunnistas, kuidas ta kavatseb ühe konkreetse naise voodisse saamise nimel kõik vajaliku teha ja kohe ikka mitme kuu jooksul (nii kaua kui vaja, ütles ta). Kui seks käes, siis adjöö. Ja ta täpselt nii tegigi. Ma ei uskunud veel. Olin kindel, et annab veel alla, sest too tüdruk tundus üsna meelekindel. Aga ei. Ei andnud alla. Tegi kõike seda, mille Margus heaks kiidaks, ja siis jättis tüdruku ikkagi maha. Nii et too tüdruk poleks isegi sellest raamatust abi saanud. Sest mina väidan, et igasuguseid teooriaid võib välja käia, aga lõpuks peksab igaüks ikka isemoodi segast. Või mõtleb täiesti suvalisel hetkel ümber.

Ei kehti mingeid konkreetseid reegleid, mida teha tohib, mida ei tohi ja mida peab. Elu läheb ikka nii nagu läheb ja inimeste peadest mingit ratsionaalsust otsida muutub järjest suuremaks lolluseks. Eriti kui üritada üldistada või rääkida terve inimkonna nimel. Ma juba ammu ei suuda mingeid mustreid tuvastada. Tundub, et neid lihtsalt ei ole.

Mis aga ei tähenda, et järjest rohkem teooriaid ei ilmuks. Igaüks tahab ikka oma tõde kuulutada. Jälle kraamitakse mingid käsulauad välja, kraabitakse aga reeglid sisse ja kukutakse lehvitama. On ju hea, kui sellega veel pappi ka teenib. Ja inimesed loevad, mõni noogutab innukalt kaasa ja mõni asub veel järgimagi. Aga tegelikult? Ei tea… 🙂

Kindlasti on see raamat tore lugemine. Nagu paljud raamatud on. Aga kas see päriselt teeb sind suhete alal targemaks? Saad sa nüüd teada, mismoodi peab käituma, et oma süda usaldada sellele, kes seda ka päriselt väärt on? Tõenäoliselt ei saa. Aga sa saad teada seda, kuidas Margus Vaherile meeldida. Või kas sa juba meeldid. Asi seegi.

*Ma olen Margusega ainult mõne üksiku korra kokku puutunud ja ma teda läbinisti ei tunne. Aga tundus tore inimene.

4 kommentaari

 1. Margus vaher

  Nüüd olen ma paljastatud!

 2. Jõudsin selle postituseni hilja, aga minu meelest on siin ka see oht, et igasugused psühhopaadid ja niisama vägivaldsed mehed, teevad alguses sellist asja, mille nimi on inglise keeles love bombing – ja on oluline, et noor naine oskaks vahet teha, mis on love bombing, ehk suur punane lipp, et hoia eemale sellest tainapeast, ja mis on normaalne tähelepanu näitamine, mille järgi aru saada, et ta tõesti on sinust huvitatud.

  • Väga õige point. Ka vägivaldsed ja haiglaselt armukadedad suhted algavad kätel kandmisega.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: