Head emotsioonid

Pole väga pikka aega olnud sellist asja, et ma käin kinos ja mitu filmi järjest avaldavad sügavat muljet. See tundub nii sürreaalne, et ma ei pea seda võimalikukski enam, tavaliselt paneb film heal juhul õlgu kehitama, hoopis sagedamini valmistab aga pettumuse.

Aga nii A Star is Born kui ka Bohemian Rhapsody tekitasid minus vaimustustunde. Mõlemad minu meelest kohutavalt head filmid, mida ma tahaks kindlasti veel vaadata ja mida ma absoluutselt kindlasti soovitan kõigile inimestele, kes tahaks kinno minna. Esimese filmi ajal sain nutta löristada, teise ajal suutsin end tagasi hoida, aga mis täiesti hinge soojaks tegi, oli see, et inimesed filmi lõpus plaksutasid. Suur saal Solarises rahvast, vabandust, eestlasi täis ja plaksutati – vau. Pole enne näinud.

Ühe väga mõnusa söögiemotsiooni sain ka paar päeva tagasi. Tellisin Woltist süüa ja mõtlesin proovida mingit kohta, kus ma kunagi söönud pole. Tahtsin Tai toitu ja jäi silma selline restoran nagu New Thai. Polnud kuulnudki. Ei asu mu kodust kuigi kaugel, nii et häda pärast oleks võinud ju ise järele minna, aga ei, kui on laisk päev, siis on laisk päev ja nii ma tellisin ikkagi koju. Paberkotile oli minu meelest lausa käsitsi joonistatud nunnu elevant. Nende logo. Ja mitte ei olnud seal koti peal lihtsalt minu nimi, vaid oli kirjutatud: Head isu, Mariliis 🙂 Ahhh, nii nunnu! Ja toit ise (tellisin mingit nuudlirooga) oli nii kuradi hea, et kohe oli! Miks ma sellest restoranist enne mitte midagi kuulnud polnud, ei oska küll kuidagi arvata, sest toit maitses tõsiselt hästi ja tundus, et on ka autentne. Kindlasti tellin sealt veel.

Aga kui juba soovitamiseks läks, siis soovitan ka midagi, mida KINDLASTI MITTE TEHA.

Ärge kunagi minge Sikupilli Basiilikusse sööma.

Sain seal täna halva kogemuse osaliseks ja ei saa mitte vaiki olla. Lõunapakkumiseks oli riis mingi kanaasjaga – kõlas hästi, teeme ära, mõtlesin ma. Toit tuli lauda, nägi ka hea välja. Aga riis! Jumal küll, palun õpetage keegi sellele kokale riisi keetmist! See oli kõva nagu kruus. Ma ei ole suurem asi iniseja ja seda ma ettekandjale ka ütlesin, aga kui ma tulen siia raha eest süüa ostma, siis ma ei kavatsegi nõustuda kõva riisi söömisega.

Tegelikult ei ole ju iseenesest probleem, kui mõni asi on mõnikord natuke valesti või halvasti valmistatud – juhtub ka parimates peredes. Enamasti vabandatakse ja parandatakse viga. Mis aga on täiesti andestamatu, on hapu suhtumine. Ja just seda ma ka tunda sain. Ettekandja kuulas mu mure ära ja lippas kööki. Ja tuli tagasi teatega, et koka sõnul peabki see riis kõva olema, kuna see on selline eriline riisisort, nimelt basmati riis. Kui seda rohkem keeta, pidavat tulemus meenutama hommikust riisiputru. Anna kannatust! Ma tegin basmati riisi eile kodus ise ja see ei olnud ei pudrune ega meenutanud ka hobustele söögiks pakutavaid kaerateri, nii nagu tänane lõunasöök… Ettekandja tunnistas, et maitses ka ise ja tema meelest oli samuti kõva, aga kokk oma sõnadest ei taganenud. Okei, mulle pakuti alternatiiviks riisi asemel tatart ja selle pakkumise ma ka vastu võtsin. Kuid maksta lõunasöögi eest 6 eurot sentidega ja saada selle eest alustuseks kõva riis, millele järgnes sitt suhtumine, siis andke andeks…sinna ma rohkem sööma ei lähe. Ega soovita ka kellelgi teisel. Minge parem kuhugi sööklasse, kus lõuna maksab 4 eurot ja on söödav. Sikupilli Basiilik – pöial all.

Advertisements

4 kommentaari

  1. Ok, järgmine kord basmati riisi keetes siis tean, milline see tegelikult olema peab 🙂 Rääkides kummalistest kogemustest aasia toiduga, siis sõbranna võttis Little Indiast lõunapakkumise, mingi nuudel lihaga, aga liha oli ilmselt otsa saanud, see asendati lihtsalt tükeldatud viineritega kastmes..Päris aasiapärane.

    • Vaata kui leidlik kokk. Ei ole nii, et toit on otsas. Küll me midagi välja mõtleme…

  2. Mulle meenub basmati riisiga tudengipõlve jäänud einestamine Tsink Plekk Panges (nüüdne Hot Pot), kui meie suurde ja toredasse seltskonda saabus juurde end päris muhedalt kivisse tõmmanud noormees, kes tellis endale kaks kaussi basmati riisi, kuivalt (“Palun basmati riisi basmati riisiga” vms). Ja ma hakkan iga jumala kord muigama, kui hiinakas menüüst silmadega üle lasen, sest ettekandja näoilme oli lihtsalt nii hea. 🙂

    • See on nagu seriaalis Friends, kui Rachelil polnud raha ja ta tellis kallis restoranis side salad’i 😛

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: