Mina küll vaatasin

Kristallkuuli “mida eile telekast näidati” rubriik on tagasi! Eurovisiooni I poolfinaali näidati ja mina vist ainsana vaatasin, sest keegi teine pole midagi kirjutanud.

Vaatasin jah. Meil oli naistega ühisvaatamine lausa üle nädala tagasi kokku lepitud. Et sööme midagi head, joome veini ja hoiame Eestile pöialt. Neile kahele meeldis Eesti võidulaul juba Eesti Laulu ajal (vaatasime ka seda koos), mina olin see ainus, kes tookord turtsus, sest kolmest võimalikust variandist oli võitnud lugu minu kõige vähem lemmik, aga ega ma sellepärast veel Eestile kaasa elamata jäta. Turtsusin ära ja nüüd ikkagi fännan ja lootsin, et saame edsi.

Süüa võtsime muideks väga hea hinna ja kvaliteediga Tai toidukohast Nuudel. Hullult soodne ja väga hea maitsega toit, mida julgen soovitada. Kevadrullid on ilma igasuguse kahtluseta linna parimad. Veini sai Selverist, kui kedagi huvitab. Aga vaevalt huvitab.

Kui võistlus käima läks, andsin kõigile tüki paberit ja pastaka, et saaks märkmeid teha. Algul olid teised ka valmis märkmeid tegema, aga siis avastasid, et pole midagi kirjutada ja panevad ainult siis riigi kirja, kui lugu meeldib. Lõpuks oli mõlemal kirjas 3 lugu.

Mina tegin muidugi rohkem märkmeid. Panin isegi hinde, kui palju ma sellele kümnest punktist annaks. Et pärast teaks paremini võrrelda. Enamus sai 4/10. Aga mulle mõni laul isegi täitsa meeldis. Näiteks Kreeka oli mu kõige lemmikum, teiseks Tšehhi ja endale väga suureks üllatuseks Serbia. Miks mulle peaks Serbia meeldima, tavaliselt tuleb sellistest riikidest ju ainult suht halba muusikat? Aga võta näpust. Minule meeldis see laul.

Oli ka selliseid laule, mille ajal tahtnuks kõrvad juustu täis toppida. Poola lugu näiteks, mis oli minu jaoks täpselt sama halb nagu omal ajal Tii. Tii on minu jaoks läbi aegade kõikide kõige halvemate eurolaulude ema. Siiani ei tea, mis aineid neid inimesed teinud olid, kes selle loo poolt hääletasid ja kui sellisel puhul tavatsetakse öelda, et ma tahaks ka neid aineid proovida, siis vot NEID aineid mina kindlasti proovida ei taha. Sõnaga, Poola lugu oli täpselt sama õudne.

Teine maksimaalselt halb laul oli Portugalil. No kui halba laulu saab üldse teha? See oli õudne. Mingi määgimine oli veel. Gruusia. Ka väga halb. Montenegro – halb. Austraalia mulle samuti ei meeldinud. Valgevene laulja oli ilus tüdruk, aga hääl kahjuks kehv.

Eesti laulu ajal hoidsime kõik hinge kinni ja noh, natuke põhjusega, sest oli kohti, mis ei tulnud välja. Mööda läks hääl. Aga lootsime ikkagi, et ehk kõigest muust ikka piisab.

Kui kõik lood kuulatud said, oli tarvis ennustada, kes edasi pääsevad. Kõik, kes said minult vähemalt 6 punkti, panin kohe edasisaajateks. Nende seas ka Islandi, mis oli küll väga huvitavalt negatiivse sõnumiga laul (ja ma ei tee nalja, sõnad olid stiilis: mul on pohmell ja ma ei viitsi mõelda, miski ei huvita mind vms), aga millegipärast täitsa sümpaatne. Ja siis need, kes mulle ei meeldinud, aga arvasin, et kindlasti saavad. Siis oli 4 kahtlast. Et ei osanud seisukohta võtta, kas saab edasi või ei. Mulle ei meeldinud, aga et võib-olla ikka pääsevad. Belgia, Valgevene, Sloveenia ja San Marino.

Kokkuvõttes panin ma kolmega puusse, aga ülejäänud ennustasin õigesti. Jäin arvamuse juurde, et Sloveenia ja Austraalia ei saa, aga mõlemad said. Ja lisaks arvasin, et Ungari saab, aga selle asemel sai hoopis San Marino. Ka teistel oli täpselt sama tulemas – kolm kümnest mööda, ülejäänud täppi. Nii et tegelikult oli õnnestumisprotsent väga kõrge, arvestades, et Euroka tulemused on tavaliselt mu jaoks ettearvamatud. Eesti edasisaamise peale me kolmekesi kohe kraaksatasime rõõmust. Siiras reaktsioon.

Huvitav, et ma ei ole gei, aga mulle see Eurovärk meeldib 😀 Ma tahan kuulata ja vaadata, tahan ennustada ja arvata ja tahan isegi, et mõni lugu mulle meeldiks. Sest see pole võimalik, et mulle kohe kindlasti mitte ükski lugu ei meeldi. Iga aasta on vähemalt üks meeldinud. Praeguse seisuga on see Kreeka laul, sest stuudioversioon on veel palju parem, kui ta laivis oli. Aga kes teab, ehk toob teine poolfinaal veel mõne lemmiku.

Näete, sellise lühikese postituse kirjutamiseks leian aega küll, kui vaja. Sügavasisulisi asju (mis on elu mõte ja muud põletavad ksimused) olen nüüdsel ajal rohkem sõpradega näost näkku arutanud. Imelik.

9 kommentaari

 1. Mina tahtsin vaadata, aga jäin magama 🙂 Laupäeval kavatsen aga kindlasti vaadata, ma küll veel ei tea, kus ja kellega (sest üksi väga ei viitsi, aga mul kodus ei vaadata), aga teleka ees olen 100%. Mulle ka meeldib kogu see trall ja isegi kui laulud on halvad (tihti on), siis midagi kuulamiseks või vähemalt naermiseks leiab ikka. Minu selleaastane favoriit on Island ja kuigi ma teisi pole eriti kuulnud, siis vaevalt keegi seda ületada suudab. No kõik selle loo juures on nii kihvt: muusika, esitus, sõnum jne jne. Ma olen seda täna umbes 10 korda kuulanud.

  Kusjuures seda Portugali jura ennustati kindlaks edasipääsejaks – ma ei saa aru, miks, sest see on ju igavuse tipp.

  • Nii, kuulasin ka nüüd Youtube’ist selle loo veelkord üle ja jah – mulle ka meeldib see. Eriti äge, et see on islandi keeles ja see ei häiri mitte kõige vähemalgi määral. Päriselt välistada ei saa, et see laul lõpuks isegi võidab. Sellist elektrovärki on vähe olnud ja nii pea kui millegi täiesti uuega välja tullakse, on sellest ka kinni haaratud. Kui võidaks, siis mina ei nuriseks.

   Portugal ja kindel edasipääseja…ema, anna padruneid. Vedas, et ei saanud.

   • Mu meelest ongi osa selle laulu võlust see, et see on islandi keeles ja kohe ei saa sõnadest aru – hääl on justkui instrument ja saab keskenduda selle kõlale. Võita võiks see laul küll. Üks mu sõber ütles, et see on justkui Rammstein + Depeche Mode … ma ei tea, ma päris nii ei ütleks, aga mingeid DMi elemente ma kuulsin küll.

    Kui mingitel segastel põhjustel Island ei võida, siis ennustan ma võitjaks Kreekat. Seda aga ainult esimese poolfinaali põhjal, teise laule pole ma üldse kuulnud.

    • Jep, ma ka pole kuulanud ja ilmselt ei kuula ka, enne kui homme saate ajal. Siis on täiesti puhta lehena jälle hea hinnata. Muidu oled stuudioversiooniga tuttav ja kohati ehk ootad enamat. Ei ole vaja ennast üles kütta niimoodi 😀

 2. ritsik

  Ma ka vaatasin. Ausõna, aineid ei teinud, aga Poola tundus täitsa huvitav 🙂. Austraalia vedrup..sete lugu oli visuaalselt meeldejääv, aga rohkem plusse minult eriti ei tulnud. Island – nii ja naa, kummaline, vbla isegi ok. Mulle ka Rammsteiniga veidi seostus.

 3. Loomulikult vaatasime! Olime kolmekesi, kus oli tulihingeline Austraalia poolehoidja ja tulihingeline Austraalia vastane. Mina arvan, et Austraalia lihtsalt parodeeris eelmise aasta Eestit. Tekib ainult küsimus, et miks. Ta ei pea isegi osalema. Teine, kelle etteastest ma aru ei saanud, oli Portugal. Kas talle ei öeldud, mis võistlusega tegemist on? Võib-olla ehk Folgil öisel ajal Kaevumäel oleks see koht, kus ta ei tunduks kohatu? San Marino edasisaamine oli suurim naljakoht! Just selliste asjade pärast mulle Eurovisioon meeldibki. Juba planeerime finaalipidu, osad maadki on juba välja jagatud. Et saaks juba valmistuma hakata!

  • No täna tuleb vol 2! Maru hirmsasti kiidetakse internetis Hollandi laulu. Ma nimelt ei hakka midagi ette kuulama, kuigi kiusatus on. Arvestades kui väga palju mulle meeldis Hollandi 2014. aasta lugu “Calm after the storm” (tänase seisuga minu läbi aegade kõige lemmikum Eurokas), ei oleks ma imestunud, kui ma ka Kreeka paadist Hollandi omasse hüppan. Aga saab näha 🙂

  • Ants

   Ahaahaa! Tulihingelisusest jäi küll asi mõlemal kaugele 😀 See, et ma seda lugu geniaalseks pean, ei tähenda, et ma küüned nukini veriseks näritult edasisaamist oleks oodanud. Täitsa suva. Portugal rikkus osa oma loost rõivaste ja maski vahetusega. Mulle pakkus pinget nende sõnade taha nägemine ja tantsija keha liikuvus, mis kahjuks selle kostüümiga (või siis närviga) tapeti 😦 Ja eurovisioonil ei saa midagi olla kohatut, see lihtsalt pole seal enam võimalik, seal ei ole sellist asja 😀 😀 😀 Paarist teisest veel. Riisipoisi UK lugu on üks paras saast ja segadus ja segav lärm ja Rootslaste kõvasti haibitud lugu on täis tühikäik, millest mulle peale kahe minuti möödumist ühtegi fragmenti ei meenu, peale selle, et seal oli vist sõna love. Tavaliselt on ju. Oli või? Lahja aasta on sel korral. Aga finaali vaatan ikkagi. Rõõmuga 🙂

   • UK loo osas nõustun, kuna ma kuulsin ainult seda üht pisikest klipikest eilses saates (ja see oli osake laivesitusest), mis oli põhjalikult halb. Mööda lauldud ja täiesti mittemidagiütlev. Äkki stuudioversioon on parem, pole hetkel kuulanud.

    Rootsi osas ma ka nõus. Ma saan aru, miks see võiks inimestele meeldida, aga Rootsi võimeid teades ikka lati alt läbi minek.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: