Ka II poolfinaal vaadatud

Ütlen kohe ära, et selle poolfinaali tulemuste ennustamine läks mul natuke kehvemini. Üritasin liigselt keskmise hääletaja mütsi pähe tõmmata, aga midagi läks valesti.

Kusjuures kui poolfinaali esimesed neli lugu olid ära esitatud, hakkasin ma mõtlema, et kas see poolfinaal mitte oluliselt tugevam pole kui esimene. Mulle tundusid need lood isegi väljakannatatavad. Armeenia osas pigem, et mulle isiklikult ei meeldi, aga see võib inimestele peale minna. Iirimaa samas meeldis mulle. Jah, veits titahäälega oli, aga laul kui selline ikka oluliselt parem kui keskmine solk. Millegipärast keskmine inimene nii ei arvanud lõpuks.

Taani oli mu jaoks veidike igav. Hääl kohati meenutas Lily Allenit ja loo tüpaaž ka, aga ei väärinud mu meelest edasipääsemist. Rootsi esinemise eel ütles Marko Reikop, et see sai nii rahva kui žürii poolt Rootsi eelvoorus maksimumpunktid. Eeldasin, et tuleb midagi väga head, aga pettusin. Muidugi olin kindel, et pääseb edasi, aga Rootsi suudab nii palju paremini. Meie lugu on mu meelest parem.

Uus põhi saabus minu jaoks Austria looga. Kes vaatas, siis siniste juustega naisterahvas laulis seda laulu. Ma mõtlesin, et Poolast hullemaks ei saa enam minna, aga Austria näitas, et saab küll. Midagi nii halba…. No ausalt. See oli ikka maksimaalselt halb.

Ja noh, Malta riigina mulle ju väga meeldib, seda teavad kõik, kes mind tunnevad. Aga nende laul oli ka saast, mis saast. Kuidas see kellelegi meeldida saab, see käib minu mõistusest ja loogikast üle. Selle loo edasisaamine oli vast minu jaoks kõige mõistetamatum.

Albaania puhul sama. Laval on inimene, kes kolm minta jutti kütab täiesti viisist mööda ja siis pääseb edasi. Really?

Venemaa oli selline tehtult võimsusele apelleeriv. Muidugi arvasin, et pääseb edasi, aga mind see lugu ei puudutanud. Hollandi puhul oli internetis haip kõva, lugu oli nagu okei, aga jällegi jalust mind ei rabanud. Panin enda paberilipikul kõrged punktid, aga mingit vau-momenti ei tekkinud. Kuulan stuudioversiooni, äkki veel tuleb.

Aserbaidžaan seevastu – vau! Korralik vau-moment ja lugu meeldis vaat et sama palju nagu Kreeka oma. Selle poolfinaali kindel parim minu jaoks ja arvatavasti figureerib ka finaalis liidrite seas.

Väga suure üllatuse pakkus ka Norra. Et te nagu päriselt tulete välja looga, millel on identne refrään Soome looga, mida esitati alles aasta tagasi? Pidin diivanilt pikali kukkuma, kui ma seda refrääni kuulsin. Kui ma tavaliselt videolinke postitada ei viitsi, siis nende kahe loo võrdluse ma küll siia praegu panen (keegi on õnneks selle ära teinud juba). Kuulake ise.

Ja kui Soome sai eelmisel aastal poolfinaalist edasi, siis miks ei peaks samasuguse looga edasi saama Norra? Muidugi sai.

Aga kokkuvõtteks siis Malta, Albaania, Makedoonia ja Taani olid lood, kelle edasipääsu mina ära arvata ei osanud, teised läksid täppi. Pöialt hoian Aserbaidžaanile.

Edit: Kuulasin nüüd ära ka Aserbaidžaani stuudioversiooni ja see on nüüd ikkagi minu kõige lemmikum kõikidest lugudest. Kreeka langes troonilt. Kui see ei võida, siis ma hakkan märatsema. Kui seda kuulata, siis tekib tunne, et tahaks KOHE tantsima minna.

Mina hoiatasin, kuulamine omal vastutusele 😛

4 kommentaari

 1. Mina seevastu ennustasin edasipääsejad 100% õigesti! Ja ma panin selle tunde järgi, mis mul endal esitusi vaadates oli. Ainsad kahtlused tekkisid, et kas Albaania või Horvaatia.
  Jah, see oli oluliselt tugevam poolfinaal. Pean kahetsusega nentima, et sealt Eesti edasi poleks pääsenud.
  Ja Rootsi võtab jälle võidu!

 2. Mu lemmik endiselt Kreeka. Mulle tundub, et need poolfinaalid said üleüldiselt kehvasti loositud. Selles suhtes, et esimeses oli valdav enamus minged uimaseid unelaule ja teises poolfinaalis palju rohkem energiat. Paremat tasakaalu oleks vaja olnud, siis ehk poleks esimene nii meeletult nõrk tundunud.

  Muidu emotsioonid üsna sarnased. Iirimaa meeldis, Taani pigem mitte, Austria yyouuhuhuuutamine hakkas nii ajudele, et pidin kanalit vahetama. 😀

  Rootsi oli Rootsi kohta ehk kehvake aga üleüldiselt ikkagi päris hea. No nad on lihtsalt eurospetsid, pole midagi teha. Muidugi iga aastaga liigub võistlus sellisest keskmisest eurotümmist kaugemale ja aina rohkem tuleb igasugust alternatiivset asja sisse, aga ma ütlen ausalt, et vahepeal on lihtsalt värskendav kuulata kaasahaaravat lugu selmet noh…see kõik muu. 😀

  • Ma ka ei ütle, et Rootsi laul halb oli. Ta oli igati soliidne, aga on olnud paremaid ja on ka seekord. Ma mitte ei taha uskuda, et nad võidavad.

   Mu sõbranna ütles, et gospeli kaardile mängimine on kuidagi odav ja alatu lüke. Et see ikka toidab, kui muu ei aita… Selle asemel võiks ikkagi rohkem looga vaeva näha.

   Samas looga vaeva nägemisest rääkides… Läti lauljanna oli elus vist ainult ühe laulu kirjutanud (sellesama) ja tal kulus selleks 2 aastat. Loo ära kuulanud, soovitaks tal ikkagi mingi muu amet valida 😀 Õudselt nõrk.

   Lähinaabrite teema jätkuks…unustasin kirja panna, et Leedu laulja oli minu meelest maksimaalselt ilus mees. Kehahoiak veits puine ja lauluhääl oli ka nagu oli (piinlik peenike), aga mees ise…oeh! 😀

 3. Mul oli taas kavas eile Eurovisiooni vaadata, aga juhtus see, mis teisipäevalgi ehk jäin magama. Jube inimene! Täna aga asusin taas laule kuulama ja tõesti, aserite laul on mõnus ja kaasahaarav, selle järgi tantsiks küll. Teisi eriti ei mäleta, sest ma kuulasin neid töötegemisele taustaks ja ükski ei köitnud piisavalt, et oleksin viitsinud vaadata, kes nüüd täpselt iniseb. Küll aga kuulasin ma täna uuesti paar(kümmend) korda Islandi laulu ja veendusin, et, oeh, nii hea, nii äge, nii seksikas laul. Kuulasin ka teisi Hatari laule ja ka need on super. Olen leidnud oma uue lemmikbändi, tuleks nad nüüd Eestisse ka esinema 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: