Või mis odav…

…ma siin paristan nagu mingi õudne kröösus, et Venemaal on odav. Samas kui võrreldes Brüsseliga on siin ikka väga kallis 😀

1 euro eest siin suppi küll ei saa. Natuke paneb imestama selle artikli tonaalsus, mis kõlas minu peas ironiseeriva häälega. Aga vahest on see vaid minu probleem.

Teisalt – sealse söökla hinnad on tõesti odavad. Paljud ei taha küll seal söömas käia, sest toit ei pidavat olema eriti maitsev. Ma ise olen vist käinud kaks korda, aga nii ammu. Siis oli küll toit hea.

Kes ei taha sööklas käia, läheb parlamendihoonest välja, kuskile lähedal asuvasse kohvikusse. Aga sealsed hinnad on juba hoopis midagi muud, ilmselt võib kõik hinnad kolmega korrutada. Või viiega.

Nii et mulle teeb küll selline protestimine nalja. Isegi see mind ei veena, kui kõrvale argumenteeritakse, et söömas käivad ka koristajad ja muud lihttöölised.

Meil Eestis on teistsugune suhtumine. Kui pole raha, et tööl kohvikus korralik lõuna süüa, siis teed kaasa. Võileiba või sooja toitu. Mikrokad ja pliidid on pea kõigis kontorites vist olemas.

Oleks üsna ennekuulmatu, kui meil survestataks mingeid äriühinguid hindu all hoidma, sest muidu ei saa x ametimees süüa osta. Aga et selline teema üldse Europarlamendi ja Komisjoni jmt asutuste puhul üles tuleb, on veel super ekstra naeruväärne.

Või mis te arvate?

9 kommentaari

 1. Anonüümne

  Kui sa juba kysisid, siis noh… nagu et vbla sa oled veits hellitatud ja enesekeskne nagu.

  • Oh, see on küll sisukas vastuargumentatsioon.

   Räägi siis, kus Eestis oled sa käinud nõudmas, et kohvikuhindu alandatakse, sest leidub inimesi, kes ei jaksa lõunat osta? Kusjuures meil saavad inimesed kõvasti vähem palka kui Brüsselis ja ma vist ei tea ainsamatki kohta Eesti pealinnas Tallinnas, kus saaks 1 euro eest suppi. Või on meie riigi- ja ametiasutuste kohvikutes ka sellised hinnad?

   • Anonüümne

    Et nagu kui meil pole, siis ei peagi olema? Et kui sa vaatad nüüd hetkeks seda statistikat, mis näitab, kui paljud täiskasvanud ja lapsed Eestis saavad igapäevaselt kõhu täis süüa…

    • Kas keegi käib kuskil kelleltki leiba käest ära kiskumas või? Töö juures raha eest söömas käimine ei ole lepingujärgne kohustus, mida tööandja peale sunniks vms. Süüa tööl lõunat kohvikus või võtta kaasa, on inimese vaba valik. Mu meelest on kentsakas sellest mingi tohutu skandaal tekitada, et parlamendi töötajad, kes ei saa tegelikult mitte vähe palka, peavad 80 sendi asemel 1 euro maksma. Justnimelt selles valguses, millest sa räägid – paljudes riikides lapsed nälgivad.

     Väiklane tundub.

 2. Anonüümne

  Kusagil ei ole ju skandaali. Politico’l lihtsalt hapukurgihooaeg.
  Küsimus on pigem 25-protsendises hinnat6usus, kogu lugu. Ja ametiühingute roll ses kultuuriruumis ongi kisama pista.
  Samas on toit t6esti aastatega ikka viletsamaks ja kallimaks muutunud küll. Salatilaud siiski mitte, aga vettinud kartulid ja maitsetu st miskist maitsetust algallikast kokku segatud kaste on mahedalt öeldes ebameeldiv küll.
  Pruugib vaid m6nel heal kokal pensionile minna v6i töölt lahkuda, ja paremat asemele ei tule, saadki kuude kaupa sööklalobi, enne kui kaebused kellelegi pärale j6uavad (kööki siis).
  Kui ikka vaid pool tundi l6unaks jääb (ja kohati rohkem ei ole), siis kas mugid oma v6ileiba v6i palud jumalat, et midagi söödavat siiski pakkumisel oleks.

  • Anonüümne

   Ahjaa, väga paljud parlamendi töötajad on kohalikest firmadest alltööv6tuga saadud koristajad, turvad, nn maintenance men (6rna aimu pole, kuidas t6lkida), ja nende kuupalk on t6esti niru.
   Euroametnikud kirtsutavad nina üksnes toidu kvaliteedi v6i hinna ja (kohati olematu) kvaliteedi suhte peale.

  • Kuidas selliste hindadega üldse midagi söödavat pakkuda peaks saama… Võib-olla uus toitlustaja tahakski kvaliteeti tõsta, nii et 3 korda kallima lõuna söömise asemel kuskil väljas, tuleks parlamendis sees maksta 25% rohkem, aga toit oleks parem.

   Elame ju nagu ühises turumajanduslikus ühiskonnas, aga Eestis ei tuleks selle pealegi, et nähes kohvikus 30-sendist hinnatõusu, pistaks pröökama, et mida mida, mina ei jõua enam osta 😀 Kui hind tõuseb, siis see on paratamatus. Kui ei meeldi, osta mujalt.

 3. Anonüümne

  Näide paari nädala tagant – 8.70 EUR l6hemassi, riisikuhja, räigelt ülekeedetud brokoli ja lusikatäie piprakastme eest. Söödki, sest t6epoolest nii odavalt ja poole tunniga ei saa sooja toitu mitte kusagilt mujalt (st brokkoli jätsin siiski söömata).

  Kordan veelkord – asi pole hinnas, vaid meeletutes kogustes suurtes padades valmistatud toidus ja selle kvaliteedis.

 4. Anu

  Mäletan oma üllatust, kui kuulsin, et Viktoria restos Ülemiste linnakus on lõuna ajal 100g tunduvalt paremat toitu sent odavamalt, kui Tallinna Ülikooli sööklas ja nüüd kurvastuseks need hinnad. Sööma ju peab, mis seal ikka vinguda, ülikooli kohvikutes ei lubata oma toitu soendada, ainult ostetavat.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: