Mis on jäänud välja ütlemata

Mitte ükski blogija pole vaevaks võtnud välja öelda mõnda asja. Ja kui ühest asjast vähemalt leht kirjutab, siis teisest asjast ei ole keegi midagi kirjutanud ja see ajab mind nii närvi.

1. Riina Solman. Päriselt ka või? Mingi terminoloogilise demagoogitsemise abil keeratakse konkreetselt virtsa üles. Kusjuures ma ei teagi, kes konkreetselt demagoogitseb. On see Solman ise, kes ajab lolli juttu ja mängib tähelepanu tõmbamiseks sõnastusega väga piiripealset mängu. Või on see ajakirjandus, rebides sõnu kontekstist välja ja kleepides neid oma suva järgi pealkirjadesse?

Natuke mõlemat vist. Ma ei tea, mind ajab see igatahes närvi. Koduvägivald on piisavalt tõsine teema, et seda ei tohiks terminoloogilise segadusega lörtsida. “Iga peretüli ei ole veel perevägivald.” “Iga füüsiline kokkupõrge pole perevägivald.” Kuidagi nii see lause kõlas. Sõnavõttu asus kaitsma keegi Kriisiabi psühholoog. Kelle jutust sain ma nii aru, et üksik või harv füüsiline kokkupõrge ei kvalifitseeru kroonilise perevägivallatsemise alla. Et perevägivald on mõiste, mille all mõistame süstemaatilist kiusamist ja vägivalda, millest tegija tunneb haiglast naudingut. Aga harv peks, emotsiooni pealt panduna – ei, see ei ole. See on lihtsalt tüli.

Teate, kebige kukele oma jutuga. Jagage neid nimetusi nagu tahate, kodus üle tahi saada ei ole okei. Olen täiesti ühte meelt kriitikutega, kes ütlevad, et mõistetesse takerdudes ajame sogaseks üldpildi, mille järgi peaks igasugune peres esinev vägivald üheselt hukka mõistetama. Aitab juba igasuguse lolluse normaliseerimisest.

Mäletan, et Urve Palo sai omal ajal meediapeksu, et oi, maailma kõige lollim minister. Miks keegi seda Solmani juba maha kangutama ei asu? Minu meelest on ta palju kehvem variant kui Urve.

2. Uus Eesti film “Ühemeheshow” on müstiliselt halb film. Miks keegi seda välja ei ütle?

Võib-olla ma olen ise loll, et ma ei ole käinud seda koomikut, kes stsenaariumi on kirjutanud, kunagi vaatamas. Oleks käinud, äkki oleks teadnud, et mulle tema huumor ei istu ja ma poleks kinno oma aega raiskama läinudki? Või noh, isegi kui ta nalja teha oskab, siis sorri, aga stsena ta kirjutada ei oska.

Viimati sain ma nii halva kinokogemuse osaliseks aasta alguses, kui käisin vaatamas järjekordset Eesti paska nimega “Naljakas perekond” või mingi perekond. Ei mäleta enam, mis perekond see oli. Siis kõndisin poole filmi ajal kinost välja. Ja täpselt sama tegin munandifilmi vaadates. Nii halb oli lihtsalt. Minu elu on liiga lühike, et seda halva loomingu peale raisata.

Ainus (ja minu jaoks tuli see avastus üllatusena), kes mulle seal filmis meeldis, oli Genka! Ma ei tea, kas tema rolli kirjutamine tuli siis paremini välja või ta lihtsalt oli kõigist teistest parem näitleja, aga ausalt – kõige parem asi selles filmis oli Genka. Ja ma nägin “Klassikokkutuleku” I filmi, seega mul olid tema suhtes väga tugevad reservatsioonid.

Ülejäänud näitlejatöö – piinlik!!! Piinlik ja piinlik ja veelkord piinlik. Halb stsena ja kohutavalt halb näitlemine.

Tundub, et Eesti filme ikka vaatama minna ei tohi. “Tõde ja õigus” ja “Ükssarvik” lihtsalt lõid mu oma headusega peast lolliks, nii et läksin suure hurraaga peale, aga ei…see on kaotatud lahing. Enam ei taha tükk aega ühtegi Eesti pläusti näha. Olge targemad kui mina ja ärge minge seda filmi vaatama.

6 kommentaari

 1. Kusjuures eile lugesin just üht arvustust selle filmi kohta, et teema on paljulubav, aga teostus sitt. St natuke viisakam oli sõnastus, aga põhimõte jäi samaks.

  • Ma ei olegi veel ühegi arvustuse otsa sattunud. Aga ega teistmoodi saakski selle filmi kohta öelda…

 2. ritsik

  Te seda dokki pole veel näinud, aasta täis draamat vms?

  • Ei ole näinud ja et tegemist Eesti filmiga, siis ilmselt ei lähegi vaatama. Enam ei riski 😦

   • Ma pole näinud, aga mu kogemust mööda on Eesti dokid just reeglina head, täpselt nagu ka eesti joonisfilmid. Oli aeg, mil kõiki neid viimase aja häid mängufilme polnud veel tehtud, siis ma arvasingi, et eestlased peaks panustama oma tugevale küljele ja mängufilmide asemel muudkui dokke tegema.

 3. Migrella

  Ministrid tulevad ja lähevad pole oluline mida nad räägivad.
  Filmiga on nii, et käid vaatamas mida inimesed teinud on. Andetud inimesed peavad ka tööd kuskil tegema. 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: