Epu blogimeem riiete teemal

Äh, kõik teevad Epu blogimeemi ja mina tahan ka 🙂

Kelle rõõmuks sa riietud? Enda, oma partneri, kolmandate isikute?

Sellega on väga lihtne. Ma riietun ainult iseenda rõõmuks. Kuna ma töötan kodus, siis enamasti istun ma diivanil lihtsalt pidžaamas. Õhtupoole olen juba suutnud koduriided selga ajada. Ja selleks puhuks, kui keegi külla tuleb. Nii et kui leidub päevi, mil ma pean end kodust välja ajama, siis ma hea meelega panen jälle inimese riided selga 🙂

Kas riietumine on sinu jaoks väljakutse?

Vat väljakutse võiks see olla mõnele invaliidile. Või inimesele, kes on endal käe kipsi saanud. Või kellel on hästi pikad küüned, aga tal on vaja kinnitada terve hunnik hästi pisikesi nööpe, kusjuures riietusese on hästi ümber kere, nii et tuleb veel samal ajal kinni ka hoida. Vot see oleks väljakutse! Aga tervele inimesele, kellel käed ja jalad küljes, ei tohiks see väljakutse olla.

Sinu stiili-iidol(id)?

Neid mul pole. Ma olen selline üsna moekauge inimene tegelikult. Kedagi ei jälgi ega matki. Ostan asju, mis mulle meeldivad.

Sulle pakutakse võimalust tasuta omandada üks riietusese vabalt valitud kuulsa moemaja/moekunstniku loomingust. Niisiis…?

Vot ma ei teagi. Pärast viimast nädalavahetust ma julgen öelda, et laske ma lähen Harrodsisse ja vaatan. Pigem tekib neid eelistusi seal rohkem kui vähem 🙂 Meile Marisega meeldisid seal igasugused naaritsanahkse kraega mantlid. Õhemad ja paksemad. Mõne sellise ma sealt ilmselt ka kaasa haaraks.

Mitu paari jalanõusid sul on, kaasa arvatud toasussid ja flipflopid?

Olen korduvalt üritanud mõttes oma jalanõusid üle lugeda, aga alati olen mingid jalavarjud unustanud. Seda võiks päriselus teha. Et vaatan üle, mis jalanõud mul üldse on. Mul võib seal olla selliseid jalanõusid, mille eksistentsi ma olen juba ammu ära unustanud. See oli alles suvel, kui ma avastasin auto pagassist kolm paari kingi, mis ma oma arust olin ära visanud. Kaks aastat olid kadunud. Polnudki minema visanud, ma olin nii õnnelik.

Näiteks praeguse seisuga ma kohe 100%-lise kindlusega tean, et mul on kaks paari selliseid jalanõusid, mida ma kordagi kandnud pole, aga mida ei ole ära ka visanud ega andnud. Ma ei tea ise kah, miks ma neid hoian. Ja suve algul tellisin netist ka ühed väga ilusad kingad, millega sobiks pulma minna. Kuna pole pulma sattunud, siis ei ole ka neid kingi kanda saanud. Ilmselt on mul täiesti uhiuusi jalatseid veelgi. Kogu jalavarjude arsenal kipub sinna 40-50 paari kanti jääma vast. Ilma susside ja plätudeta.

Aga mitu paari kontsaga kingi?

Võimatu öelda, sest ma lihtsalt ei tea. Aga 10 paari kindlasti.

Sinu garderoobi kõige kallim ese?

Mul ei olegi midagi kallist. Kui ma 10+ aastat tagasi ostsin Ivo Nikkolo talvemantli, mille eest käisin välja 3000 krooni, siis vot see oli väljaminek. Täishind oli üldse 5000 krooni, nii et tegemist ei olnud mitte 3000-kroonise mantli ostuga, vaid 2000 krooni säästmisega! Mantel on klassikalise lõikega ja täisvillane. Ilmselgelt kannan ma seda ka praegugi ja kannan veel palju aastaid, sest see on imelises korras. Igat senti väärt.

Täna pole 200-eurone asi nüüd küll teab mis kallis ese. Aga minusugune päevavaras tahab asju saada soodushinnaga, seega ega kallimalt ma midagi ostma ei nõustugi 😀

Sinu garderoobi kõige odavam ese?

Kuna ma pole eriline pursui, siis mul on odavaid asju ka. Need pärinevad Primarkist. Sokid vast? Neid ma olen ikka kokku kahmanud niimoodi, et sokisahtlisse jagub ka selliseid paare, mida veel kanda pole jõudnud. Ja muidugi on teatud asju saadud ka tasuta. Ja olen aegade jooksul ostnud ka eBayst kasutatud asju, mis jube hea hinnaga kätte tulnud. Praegu ma enam kellegi teise kantud riietega jahmerdada ei viitsi. Kaltsukas ei kohta mind mitte kunagi. Pole lihtsalt minu teema.

Mida kannad öösiti?

Pidžaamat. Millegipärast on see vastus mitmeid inimesi naerma ajanud. Ma ei tea siis, mida nad ette kujutavad. Et mul on mingi löntis vanaisa pidžaama, peas öö-tutimüts ja voodi kõrval pissipott? Ei, see ei käi nii. Pidžaama on selline nunnu ikka. Lühike.

Millele sa ei suuda “ei” öelda, kuigi tead, et sul neid kodus kapis rohkem, kui eluajal ära kanda jõuad?

Needless to say: jalanõud 🙂

Kõige maitsetum riidetükk, mida sa kunagi kandnud oled?

Mul on selektiivne mälu ja ma kustutan sellised asjad arvatavasti mälust. Kõik mainivad liibukaid. Mis neil liibukatel siis häda oli? Mul olid musta värvi, neoonvärvides tähekesed peal. Muidugi ma neid praegu enam ei kannaks. Aga ma olin ka mingi 10-aastane vms. Mis sa siis tahad saada sellises eas?

Millist riietuseset sa (enam) iialgi selga-jalga ei paneks, löödagu või maha?

Crocse ei kannaks ma avalikus kohas ka mitte surmaähvardusel. Ega ka krõpsudega sandaale, sorri! Siis haaremipüksid on minu jaoks kindel ei. Sellised, et tagumiku koht on põlvede juures. Mitte mingil juhul! Aga neid on veel. Traksipüksid näiteks. Ja siis sellised hästi laiade säärtega õhukesest materjalist kukepüksid, mis praegu jube moes on.

Milliseid värve sa hea meelega kannad?

Musta. Roosat.

Ja milliseid värve sa kohe kindlasti ei kanna?

Sinepikollast. Ilmselt on palju kärtsvärvides riideid, mida ma kindlasti ei kannaks.

Millisest olemasolevast riietusesemest sa mingi hinna eest ei loobuks?

Ausalt öeldes ei taha ma loobuda ühestki sellisest asjast, mida ma kannan. Ja kui ma olen ikka mingi jube hea diiliga saanud asja, mida ma ei kanna, siis ei ole mul mingit huvi ka sellest loobuda 😀 Võib-olla kunagi kannan. Näiteks ühed teksad on kapis suurus nr 25. Need ei ole mulle veel kunagi jalga läinud. Aga ma ei kavatse neid ka ära anda. Küll ükskord lähevad 😀

Oled sa endale ise rõivaid õmmelnud?

Ei ole, sest mul on õnneks ema, kes seda oskab. Kui midagi vaja, palun teda. Ta tegelikult teeb küsimata ka asju mulle. Koob või heegeldab. Ja ikka väga ilusaid asju!

Räägid ehetest ka?

Pole suurt rääkida. Mingeid kõrvarõngaid mul on, aga väga vähe. Päris kullast ehteid ei ole mul mitte ühtegi. Päris hõbedast vast mõne sõrmuse leiab, mis on a la 18 aastat ehtekarbis istunud. Üldiselt ma unustan ära, et ehted on ka olemas. Võiks rohkem rõhku panna neile.

Räägime hoopis pesust! (Minu lisatud vestlusteema)

Räägime jah! Räägime Victoria’s Secretist. Nagu how awesome is that? Maailma kõige mõnusam pesu. Maailma kõige ilusam ka minu meelest. Ma mõtlesin, et äkki see on mingi mõttetu haip. Umbes nagu Apple, et on bränd ja siis maksad mitte millegi eest ca 50% rohkem. Aga ei. Täiesti kohane. Tõsiselt hea pesu ja jällegi oma hinda igati väärt, see on lausa käega katsudes tunda. Kuigi kui saab soodukaga, siis on ekstrasuperhea! Ma muid brände ei kavatse enam ostagi. Calvin Kleini vaid, aga muud küll mitte. Soovitan.

Millist dekoratiivkosmeetikat kasutad?

Puuderkreemi, pealispuudrit, highlighterit, põsepuna, ripsmetušši, silmapliiatsit ja kulmuvärvi. Huulepulga ostsin ka ja suvel sõbrannad kinkisid ka ühe. Kuna mul on hästi peenikesed huuled, siis ma olen alati mõelnud, et mõttetu on neid rõhutada, parem siis juba silmi, mis mul on muideks väga ilusad. Aga nüüd on igaks juhuks olemas. Lauvärve on mul ka, aga ma ei oska nendega eriti midagi peale hakata. Pean harjutama.

Ning last but not least – milline oli sinu viimatine raju imagomuutus?

Riietega seotud imagomuutust mul ei meenugi. Muidugi on see aja jooksul muutunud ja järjest tagasihoidlikumaks ja natuke kallimaks. Aga drastilist muutust toimunud pole. Suurim muutus oli 3 aastat tagasi see, et ma lõikasin juuksed lühikeseks. Õlgadeni (minu puhul on see lühike). Aga see on nüüd minevik. Mul on praeguseks vaat et pikemadki juuksed kui mul enne lõikamist olid.

Vot selline lugu ongi minu riietumisega. Aga kirjutage ka, mida rohkem arvamusi, seda uhkem 🙂

6 kommentaari

 1. Silmad on sul tõesti ilusad 🙂
  Muidu need naaritsakraed jäid mulgi kripeldama. Peab ikka rikkaks hakkama kuidagi. Samas, kui ma täna hommikul täistuubitud rongis tööle sõitsin ja kus inimesed paratamatult vastu mind nühkisid, siis ma ei suutnud ette kujutada, et selles ilusas beezi ja naaritsakrae jakikeses oleksin seal seisnud. Rahast oleks ikka väga kahju hakanud….
  Ja mis puudutab pesu, siis me Harrodsis pesuosakonda väga ei sirvinud. Usu, sa leiaksid sealt nii mõnegi ihaldusväärse asemiku VS-le.
  Tegelt Harvey Nichols, kuhu me ei jõudnud paraku, on oluliselt parem kui Harrods. Eks jääb järgmiseks korraks siis. 😉

  • Mhmh, rongis ja metroos nühkides ei jääks neist ilusatest mantlitest tõesti midagi järele 😛

   Kas mul käiks sellest ihaldusväärse asemiku ostmisest ka jõud üle? 😀 Selles on küsimus. Kui jah, siis ootan kannatamatult 😛

   • Jaanuari keskel võib alega veel näkata…just saying 😈

    • Tegelikult küll 😀 Šopingureis on mul planeeritud veebruari algusse Berliini, aga ma natuke kardan, et selleks ajaks on seal kõik juba tühjaks ostetud. Nii et….

 2. epp

  Kristallkuul, sa tead, et ma sind armastan, aga tuleb välja, et meil on olulisi maailmavaatelisi lahkarvamusi =)

  Esiteks – haaremipüksid. Minu elu oleks haaremipüksteta mõttetu. Need meeldivad mulle ka meeste jalas. Sihukesed säärest üsna ümber, ülevalt kah mitte ülemäära laiad, aga püksitagumik põlvede lähedal. Kusjuures mees ei pruugi üldse esimeses nooruses ega piitspeenike olla, et haaremipükstega apetiitne välja näha. Mu abikaasa vanem vend, vanust 70 lähedal, kannab sihukesi pükse, mingi peen firma pealegi. Üle mõistuse stiilne!

  Teiseks – Victoria’s Secreti pesu. Ma äärepealt oleksin selle brandi oma postituses lausa nimeliselt ära maininud, selles lõigus, kus kurtsin, et USAst on mul keeruline head pesu leida. Jaa, VS on siin iga nurga peal, ja stiililt sobib mulle ka – naiselik – aga no materjalid, andke andeks! Ma ei tea, äkki nad Euroopas müüvad kobedamat kraami oma poodides, aga siinne VS hiilgab mu meelest materjali odavusega ja õmblustöö kehva kvaliteediga.

  Other than that – nii tore oli su vastuseid lugeda =)

  • Ongi põnevam, kui tekib erinevaid vastuseid. Ma sellepärast kohe haarasingi härjal sarvist, et minusuguse vastuseid veel polnud 😛

   Hea teada, et USA-s ei pruugi VS-st kvaliteetseid asju saada. Mina täiendan oma varusid ühes konkreetses Londoni poes ja seal ei ole veel käe alla sattunud hargnenud niitide või mitte kallina tunduva materjaliga pesu. Pidžaamadesse ja öösärkidesse ei ole ma süvenenud. Mina olen 100% rahul.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: