Elame huvitaval ajal

Ajaloo mõttes peaks nüüd ikkagi kirjutamise jälle kätte võtma. Praegu on ometigi täiesti erakordne olukord ja oleks ju hea aastaid hiljem lugeda, kuidas mina toime tulin, kui Eesti eriolukorra kehtestas ja poed vetsupaberist tühjaks osteti.

Kui see kõik algas, siis mõtlesin sellele, kuidas teatud sektorid meeletuid rahalisi kahjusid kannatavad. Mõtlesin sellele kuidagi distantsilt, miskipärast tundus, et mind see ei mõjuta. Aga siis tulid uudised, et mitu pokkeriturniiri, kuhu pidin tööle minema, on tühistatud või teadmata ajaks edasi lükatud. Minu jaoks tähendas see esmajoones seda, et ma ei saa tükk aega reisile minna. Teisena jõudis pärale mõte, et aga raha ka ju siis ei saa… Ehk et mõjutab see asi otseselt mindki.

Reisile ma tegelikult ei tahtnudki eriti minna, kui aus olla. Olgugi et ei Itaaliasse ega Hiinasse ma nagunii minema ei pidanud, tundus mulle ebameeldiv mõte igasugusest kokkupuutest lennujaamade ja ühistranspordiga. Võin ju lihtsasti sealt haiguse saada. Surma ei ole ma terve selle aja jooksul kordagi kartnud, aga haige ma lihtsalt ei viitsi olla. Kes see ikka tahaks palavikus väänelda ja valutada. Niisiis reiside ärajäämine mind ei morjendanud.

Mõned inimesed paistavad praegustest meetmetest aga väga häiritud olevat. Vannutakse ja sajatatakse Ratast ja riiki. Ma ei teagi, mind vist jätab külmaks. Ma katsun mõistusega võtta. Kui Aasia riikide näitel on kindlaks tehtud, et liikumise piiramine aitab ka haiguse levikut takistada, siis miks pahaseks saada? Haiguse leviku takistamine on kokkuvõttes meile kõigile hea. Rohkem vanaemasid ja vanaisasid jääb ellu.

Teisalt ei ole ma ka radikaalne sajataja, nagu praegu FB-s paljud on. Hashtagiga staythefuckhome. Ma ei mõista, miks nii endast välja minema peab? Kui haigestunud loll tahab oma last lasteaeda saata või kontoris läkastamas käia, mis sa tõesti arvad, et sinu sotsmeedia räuskamine teda takistab või? Ei usu hästi. Loll on lihtsalt loll ja ajab oma lolliasju samamoodi edasi.

Lolle on muidugi hordides. Vetsupaberi ostmine ja söögi koju kuhjamine on kõik nii veidrad ülereageerimised. Poodides on tühjad riiulid sellepärast, et käib mõttetu krabamine. Tegelikult võiksime kõik edasi ostelda täpselt nii nagu me seda igapäevaselt teinud oleme ja kõik oleks hästi. Ma ei ole tegelikult üldse neisse apokalüptilise väljanägemisega poodidesse sattunud. Olen käinud vaid poodides, kus lihaletid on tavapärasemast tühjemad olnud, pudrumaterjali on ka olnud tavalisest vähem, aga kõike muud on kenasti jagunud. Ju olen sattunud liikuma piirkonda, kus on vähem lolle.

Mingid lollid usuvad ka lolle “uudiseid” nagu Tallinna sulgemine jne. See teeb veel eriti nõutuks. Mina nägin oma FB voos ainult ametlikke allikaid, kes kinnitasid, et sellised uudised on valeinfo ja midagi ei sulgeta. Kusjuures algset uudist polnud ma ise näinudki. Järelikult on mul ka FB-s vähe lolle. Või on nad kõik juba ammu blokeeritud.

Pigem olen sotsmeedias näinud rahumeelseid postitusi ja muidugi ka nalja. Ütlen ausalt, et eelmisel nädalal sattusin isegi vetsupaberi ostu-müügi-vahetuse grupi postitusi lugema ja kohati naersin nii et vesi silmast väljas. Mulle meeldib, kui asja osatakse huumoriga võtta. Nali hoiab elus.

Naljast rääkides… Itaalias olevat lahutusavalduste sisseandmine järsult kasvanud. Et inimesed on nüüd sunnitud rohkem oma kaaslasega aega veetma, on hakatud massiliselt avastama, mis inimestega koos elatakse. Enne ilmselt polnud aega süveneda. Või avaldas mõju PornHubi hiljutine vastutulek anda itaallastele ligipääs tasuta sisule. Ma mõtlesin, et seda tehti põhjusel, et itaallased hakkaks kiiremas korras uusi inimesi tootma, kuna hulk vanu sureb eest ära. Aga võta näpust. Ei läinudki nii.

Usun, et need, kellel praegusel ajal kellegagi seksida on, seda ka tavalisest rohkem teevad 😀 Midagi muud tarka ju teha pole. Kinno ei saa, muuseumisse ei saa, kontserdid tühistatud, väljas baarides ka jaurata ei saa. Sõprade kogunemised on ju ka pigem mittesoovitatavad, sünnipäevad lükkab iga mõistlik inimene edasi. Nii jääbki üle vaid kallimaga kodus aega veeta. Või looduses käia. Sündivuse kasvu ma aga ei ennusta, majanduslik pinge selleks on liiga suur.

Ühest küljest on kõik toimuv traagiline. Aga õnneks on võimalik leida ka midagi positiivset. Eile nägin muusikust naabrimeest telekas rääkimas. Ütles, et ta pole viimase kolme aasta jooksul ka saanud lastega nii palju aega veeta kui viimase kolme päeva jooksul. Lahe 🙂

Mina vaatan hetkel rahulikult, mida elu toob. Kindlasti saab tööl olema vaiksem kui tavaliselt. Väljas ei saa nii palju ringi liikuda nagu enne. Tuleb vitamiine süüa ja trenni teha. Rohkem lugeda. Sõpradele helistada. Eks ikka veidike on ka tuleviku ees hirm. Kuid ennast lolliks mõtlemiseks ja paanika tekitamiseks ma põhjust ei näe.

Olgem terved! Ma arvan, et mitte kunagi varem ei ole selles hüüatuses nii palju siirust kui praegusel ajal.

2 kommentaari

 1. Rõõm kuulda/lugeda, et sinuga kõik korras. Muidu kõigega nõus aga olen muundunud sarisajatajaks #staythefuckhome sest ausalt, meil on siin kõik alles täistuuridel: koolid lahti, spordiklubid, kinod, teatrid kõik jutud. Meil kästi küll ülikoolis e-õppele üle minna ilma igasuguse juhtnöörita muidugi, et KUIDAS seda reaalsuses siiski läbi viia. Aga get this, ülikooli campus, raamatukogu ja social spaces on kõik avatud! Kui ma julgesin üliõpilastele meili saata, et palun ärge tulge campusse, kui just ei ole täiesti vältimatult vajalik, siis keelati mul meilide saatmine. Nüüd sajatan kolleege ja üliõpilasi whatsappis 😀 😀 😀
  Aga tegelt, nali naljaks, olukord on p….s to say the very least. See asi levib sekunditega ja 2/3 on ainult viiruse edasi andjad. Seega soovitus, et ära liigu, kui oled haige, on hülgemöla. Noja muidugi, ise ei tahaks haigeks jääda aga ma ei taha, et teised ka jäävad ja siis nt eluaegsed tüsistused saavad või üldse ära surevad #letsthinkofothers

  • Sinust on alati nii hea kuulda!

   Teie maal on jah suhtumine nii laadna olnud, et lausa imestama paneb. Samas ma ei usu, et see nii jääb. Küll tulevad ka teil rangemad piirangud ja käsud.

   Aga veelkord – lolle on kõikjal. Lollide vastu ei aita peaaegu mitte miski. Minu meelest võiks ka suht common sense olla see, et ei käi inimeste seas ringi, kui ei ole äärmist vajadust. See lühinägelikkus, et vot MINA käin, MINUGA on kõik korras, MINA ei hakka kuhugi surema…see on traagiline.

   Pea vastu! Ma nüüd ei teagi, kas sa saad aprillis tulla? Räägime sellest mõni päev 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: