Yin ja yang

Teate, mis mind vahel närvi ajavad? Igasugused Facebooki feedi ummistavad topakad ostu-müügi grupid. Keegi müüb autorehve, keegi laste vanu raamatuid, kolmas Tommy Hilfigeri sokke, neljas kogub grupitellimust kokku, et saaks Hiinast 35-euroseid võlts Nike’i tosse tellida… Fuika!

Miks ma nendes nõmedates gruppides siis olen, kui ma ise neist asjust ei huvitu? Sest kui sa Marketplace’is midagi müüa tahad, pead oma kuulutust ka neisse gruppidesse jagama, sest muidu ei näe keegi teine su kuulutust ja asjad jäävad müümata. Ja mul oli vahepeal vaja müüa. Ma ei ole teile rääkinudki, aga ma tegin vahepeal remonti kodus ja vahetasin mööblit ja asju välja. Selle asemel et vanale mööblile tellida äravedu või viia ise raha eest kuhugi prügimäele, on mõistlikum asi hoopis müüki panna, et keegi selle minema tassiks ja selle eest veel sulle raha ka maksaks! Soovitan kõigile.

Sest te ei kujuta ette ka, mida kõike inimesed osta tahavad. Minu suurim üllatus oli vana siseuks, mis tundus mulle endale väga käägats ja mille demonteerimise eest tahtis ehitusfirma 85 eurot. Saate aru, ukse eest ära võtmise eest 85 eurot! Panin ukse müüki ja paari tunni pärast oli ostja olemas. Saatis järgmisel päeval mehe ust eest ära võtma 😀 Kuna ma müüsin ukse 35 euro eest, siis kokkuvõttes võitsin 120 eurot.

Veel müüsin maha oma vanad toolid, mis mul köögis olid. Suvalised Home4You toolid, mille eest nüüdsel ajal küsitakse 129 eurot tükk. Ma ise ostsin 79 eest. Olgugi et mul oli ainult kolm tooli, läks kõvaks madinaks ja mul oli toolidele mingi kolmest inimesest koosnev järjekord. Et kui esimene ostja ei taha, siis nemad ootavad. Täitsa ulme.

Nüüd on mul järjekorras veel diivanilaua müük. Ma enne ei pane müüki, kui ei ole enda diivanilauda kätte saanud. Aga sellega läheb veel umbes kuu. Kui vana laud müüdud, siis saan lõpuks gruppidest lahkuda ega pea enam sellist jura nägema. See kõik on seal FB-s sama tüütu nagu koroonaginad. Ikka ja jälle teeb ju keegi postituse ja siis läheb vaidluseks. Neist aruteludest olen minagi palju targemaks saanud. Näiteks mina ei saanud üldse aru, mis pahategija see Bill Gates nüüd järsku on. Aga tuleb välja, et Bill oli kunagi öelnud, et rahvastikku peaks vähendama hakkama ja kõik need mürgisüstid, mis meisse nüüd tehtud on, seal on ühtlasi 5G kiibid, mis toovad ka just Billile raha sisse. Vot mina ei teadnud seda. Ja seda sain ka teada, miks ivermektiini hobuseravimi tootja ise ütleb, et see ravim koroona jaoks ei sobi. Seda siis ainult seetõttu, et juba olevat nad ise tootnud samasuguse ravimi, mis on hästi palju kallim ja nad soovivad hoopis seda kallimat müüa, mitte odavat hobuseravimit, mis lamemaalaste meelest imehästi toimib ja tuleks viivitamatult kasutusse võtta.

Ma ei tea, kas ma muidu üldse hakkan oma remondist rääkima. Lihtsalt sellepärast, et kokkuvõttes ma pettusin ehitusfirmas ja mulle ei jäänud kogu asjast head emotsiooni. Ma just nimelt ei valinud kõige odavamat firmat. Valisin märkimisväärselt kallima, sest olin kuulnud usaldusväärsetest allikatest, et spetsialistid teevad head tööd. Aga tulemuseks oli kiirustamine ja tunne, et mulle tahetakse igal sammul kotti pähe tõmmata. Väga vastik. Alguses tundus kõik nii normaalne. Mõtlesin veel, et kui remont lõpeb, ostan ehitusmehele mingi kallima pudeli ja kingin tänutäheks. Selleni me ei jõudnud. Asi lõppes nii, et kui ma küsisin, mis saab põrandakütte termostaadist, mille nad p*rse keerasid, siis vastas ta mulle sõnumiga, et uus termostaat tuleb panna – hind 35 € + km ja paigaldamine 25 €. Sellele ma ei vastanud enam midagi, sest ma lihtsalt ei jaksanud rohkem vaielda. Parem elan elektripõrandakütet sisse lülitamata. Parem ongi, sest elekter läks nii kalliks.

Samas hästi positiivseid emotsioone tõi remont ka. Mööbli ostmine õigemini. Suvel käisime Iskus, sest tundus, et kõigis teistes poodides oli juba käidud ja ainus võimalus endale diivan leida oli OOTOOT mööbel. Kus maksis diivan…hästi palju. Iskus avastasime diivani, mis meeldis meile palju rohkem ja mis oli poole odavam. Kui mulle pakkumine saadeti, oli seal 20%-line soodustus ja ma hiljem tellima minnes küsisin, et kuidas nii. Müüja selgitas, et kuna sooduskampaania oli mõne päeva pärast algamas, siis ta tegi meile juba ette sooduka ära. Tõsiselt armas suhtumine.

Peale diivani ei olnudki plaanis rohkem Iskust midagi osta, aga lõpuks läks nii, et ostsime sealt ka toolid, diivanilaua ja köögilaua plaadi. Olime seal juba nägupidi teada, kusjuures isegi nimepidi. Just paar päeva tagasi käisime jälle, et vaipu vaadata (sest taas on soodukas). Uurisin veel võimaluse kohta vaiba eest ära maksta ja see koju prooviks võtta, et kui ei sobi, kas ollakse nõus tagasi võtma. Ja müüja ütles, et saab, teile ma annan niisamagi, te ei pea isegi raha maksma! No mida teenindust. Ma olin nii liigutatud. Seega kui keegi vajab mööblit ja soovib head teenindust, siis Isku on koht, kuhu minna. Ja ei, see ei ole makstud postitus.

Kui nüüd igapäeva juurde tagasi tulla, siis tahaks näha, kuidas pärast tänast minema hakkab. Lõunal käisime kõrvalmajas kohvikus. Teenindaja lihtsalt küsis, kas me oleme vaktsineeritud, kuid passe näha ei tahtnud. Ju ta arvas, et oleme talle juba näidanud, sest oleme ju seal palju kordi käinud. Peale meie oli veel kliente, seega vaikust ja uluvat tuult seal polnud. Hetkel ei saa öelda, et midagi oleks muutunud. Õhtul tuleb poes käia, eks siis ole näha, mis seal saama hakkab – kas murrab keegi maskita uksest sisse või mitte.

Uudiseid lugedes pani muigama, et Lätis hakatakse tõsimeeli arutama võimalust, et vaktsineerimata inimesed peavad oma koroonaravi ise kinni maksma. Kui Kaja Kallase poolt raadioeetris möödaminnes pillatuna tekitas see veeklaasis korraliku tormi, siis Lätis jõuab vastav ettepanek tõsise aruteluni. Väga huvitav. Mitte et ma ise seda ideed toetaks. Sest suitsetamine on ka riskikäitumine aga isegi kui suitsetaja saab kopsuvähi, siis ravita me ju teda ei jäta. Isegi narkomaan saab ravi, kuigi on kõigis oma tervisehädades ise süüdi. Lihtsalt väga huvitav on nüüd kõrvalt jälgida, kuhu see arutelu viib. Kui viibki kuhugi, siis kas see on eestlastest mässajatele mingiks hoiatuseks, kuhu ükskord see kõik jõuda võib…? Või jätab ka siis ükskõikseks? Vist ikkagi viimane. Sest raskelt haigestumine teadupärast antivakseri meelsust ei muuda (loe Ekspressist).

Eilne päevanali pärineb aga Facebookist, ma enam ei mäleta, kes kirjutas. Point oli selles, et lisaks igapäevasele koroonastatistikale hakatakse nüüd edastama ka EKREst lahkujate arvu. Lol.

3 kommentaari

  1. Minu jaoks on selline ettepanek peaministri suust selline asi, et … Oleks omal ajal Jüri Ratas seda öelnud, oleks Kajal samal päeval umbusaldamise paberid esitatud. See ei ole normaalne jutt, saaksin aru, kui Helmed mingit sellist asja ajaks, aga ükskõik mis teine partei …

  2. VodkaCoola

    Mõtle, isegi kui suitsetaja saab rinna või emakakaela vähi ravitakse teda ikka vägisi. Kaljulaid oli ju ka ennem keskerakonnas linnaosavanem miljonite lemmik ja ajas kiilaks läks sotsiks, kuhu neil jooksikuil ikka minna on. 🙂

  3. L.

    Marketplace’is müümine toimib ka ilma gruppidega liitumata väga hästi. Olen kõik suuremad asjad nii maha müünud ca 2-3 päevaga, k.a. ühe siseukse. 😀 Ja neid gruppide postitusi saab ka nö vaigistada ilma grupist lahkumata.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: