2021. aasta kokkuvõte

Teate, ma ka võtan selle aja ja vastan 😊

1. Mida sa tegid aastal 2021, mida sa polnud varem teinud?

Kohe ei tule pähegi. Aa, tünnisaunas käisin (jah, ma polnud kunagi varem käinud). Mootorratta ostsin (kuigi juhiluba mul sellega sõitmiseks ikka veel pole). Kindlasti oli mingeid asju veel, aga need kaks tulid kohe meelde.

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?

Ma ei mäleta, et ma oleks neid varem andnud. Aga ma ei väida ka, et kindlasti pole, sest ma kipun asju unustama. Selleks aastaks ei ole ka midagi konkreetset kirja pannud, aga kodus oleme arutanud, et peaks trenni veidi tõsisemalt suhtuma ja sööma paremini ja kaalust mõne kilo alla võtma. No näis!

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?

Nii tõesti oli. Minu venna peres on nüüd üks armas tüdrukutirts juures ja üks lähedane sõbranna sai 1. jaanuaril emaks. Kuna ta tähtaeg oli detsembris, siis läheb see minu jaoks arvesse eelmise aastana.

4. Kas keegi su lähedastest suri?

Ei. Jumal tänatud.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2022, mis puudus aastal 2021?

Kindlasti tahaksin rohkem reisida ja natuke tahaks uut autot ka.

6. Mis riike külastasid?

Hästi lihtne – Lätti tõstsin korra jala ja Madeiral käisin. Seoses Madeira reisiga olime ühe öö ka UK-s.

7. Mis kuupäev aastast 2021 jääb igaveseks su mällu? Miks?

Heh, sellist kuupäeva küll pole.

8. Mis on selle aasta suurim kordaminek?

Ma ei taha kekutada otseselt, aga mul oli igati hea aasta, mis kätkes endas mitmeid toredaid asju. Võib-olla siis on kõige märgilisem oma elukaaslasega lõplikult kokku kolimine, kuigi tegelikult me juba nagunii elasime koos.

9. Mis oli su suurim läbikukkumine?

Ühtegi asja, mis mind põhjalikult kahetsema paneks, ei juhtunud. Isegi see, et ma motika luba ära teha ei jõudnud, kokkuvõttes ei morjenda mind. Võib-olla ma natuke ikka veel kardan seda mootorratta teemat ja südames on isegi hea meel, et ma ise sõitma ei pea 😀

10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?

Vigastusi ei saanud, haiguse kohalt ma ei mäleta. Kaks korda oli väike külmetus, nii et olin nohune ja tegin igaks juhuks koroona kiirtesti, et olla kindel. Mõlemad korrad olid need negatiivsed, nii et tõesti oligi külmetusega tegu. Aga suurematest jamadest pääsesin.

11. Möödunud aasta parim ost.

Kui ma motikaga sõidaks, siis ma ütleks, et motikas. Aga kuna ma ei sõida, siis see ei ole mulle nii oluline. Uue teleka ostsime! Arvestades, et mul enne oli kodus 32“-tolline telekas, siis see üleminek oli kindlasti suur 😀

12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?

Oma elukaaslase.

13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?

Jonnijate, protestijate ja põhimõtteliste kõigevastaste käitumine. Mul on raske neid mõista.

14. Kuhu läks enamik su raha?

Remondi ja kodu nahka läks väga palju raha sel aastal. Remont on ikka nii kuradi kallis asi, et…. Eriti praegu.

15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?

Ilmselt remont jällegi. Olgugi et kallis, oli ju põnev ka kodu muutumas näha. Ja Madeira reis. Sest ma olin sellest kohast varem kuulnud ja see oli kohe huvipakkuv. Seega ma väga ootasin seda reisi ja see ka väga meeldis mulle.

16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2021 meenutama?

Muusika mõttes mitte ükski. Ma ei kuulanud eriti eelmisel aastal raadiotki.

Või siis Superstaari saadet ju tegelikult vaatasin. Nii et päris muusikata see aasta ei möödunud. Sõbra 8-aastane poeg vaatas ka saadet ja tema suurimaks lemmikuks oli Diana-Maria, see käreda rokihäälega tšikk. Üks lauludest, mis ta seal saates laulis, oli Aerosmithi „Dream on“. Väike sõber lindistas selle katke endale telefoni ja ei teadnud päris täpselt, mis loo pealkiri oli. Nii lasi ta oma fantaasial lennata ja pani lindistuse nimeks „Triin one“. See oli minu meelest päris muhe „lugu“.

17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:

I õnnelikum või kurvem: Hahaa, see on raske küsimus, sest ma olin ka juba eelmisel aastal väga õnnelik. Aga ilmselt sel aastal siis veel õnnelikum.

II kõhnem või paksem: Kuidas võtta 😀 Kaal kõikus. Mingi hetk olin peenem, mingi hetk paksem. Aasta lõppes pigem suuremas kaalus, aga õnneks on need ainult mõned kilod, midagi katastroofilist pole.

III vaesem või rikkam: Rikkam.

18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud

Reisinud, olgugi et ma seda enne juba ütlesin. Aga kuna raha kulus remondile ja kodule, siis nagunii liiga palju üle ei jäänud, et see reisile viia. Küll jõuab.

19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud

Pole ühtegi kahetsust.

20. Kas sa armusid aastal 2021

Õnneks ma olin juba enne 2021. aastat armunud olekus ja see sel aastal ei muutunud.

21. Kui palju üheöösuhteid?

Ei ühtki.

22. Mis oli su lemmiksari?

Me vaatasime mitut sarja. „Ozark“ oli hea ja kindlasti „Bodyguard“, see viimane riisus minu jaoks koore. Kui vaid nii haaravaid ja häid sarju veel tehtaks, küll siis alles vaataks.

23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?

Ei vihka. Kõik on jäänud samaks 😀

24. Parim raamat, mida lugesid?

Ma ei lugenud sel aastal vist isegi 20 raamatut. Mitu raamatut jätsin pooleli, sest ei köitnud. Kõik „Shetlandi“ sarja raamatud lugesin läbi ja need meeldisid mulle, aga viie tärniga ei ole ma sel aastal Goodreadsis hinnanud mitte ainsamatki teost. Selles mõttes väga nigel lugemisaasta.

25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?

Kuna minagi vaatasin Superstaari saadet, siis kindlasti Alika. Hästi andekas noor laulja, kellele ma väga pöialt hoian. Ma ei tea, kas ta hakkab tegema muusikat, mis minu maitsele vastab, aga ma loodan väga, et tal läheb hästi. Mulle tundub, et nii häid lauljaid kohtab meil Eestis harva.

26. Mida sa tahtsid ja said?

Oli küll üks asi, aga sellest ma ei hakka kirjutama blogis.

27. Mis oli selle aasta parim film?

„Vee peal“ oli tegelikult väga armas film. Mulle meeldis.

28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?

Sain 36, aga midagi suursugust me sel päeval ei teinud. Käisime söömas „Sardiinides“ ja mina võtsin kaheksajalga, mis oli väga hea. Eestis tavaliselt head kaheksajalga ei saa. Lisaks sain tööandjalt kingiks kuumaõhupallisõidu, aga selle realiseerimiseks pidime natuke ootama. See oli päris kihvt kogemus.

29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?

Aasta oli niigi väga hea 😊

30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?

Nooruslik klassikaline. Aga väga vähe kontsa. Ainult mõni üksik kord. Märksõna valged kossid. Neid ma ostsin kohe mitu paari.

31. Mis sind mõistuse juures hoidis?

Oli väga vähe asju, mis minu mõistust kõigutas. Tööl oli palju kiireid hetki, aga õnneks see ei hakanud kokkuvõttes mõistusele. Kuna mul on väga hea ja hooliv ülemus, siis ta alati ütleb mulle, et kuule, me ei pea kõiki töid vastu võtma ja ütle julgelt ära, kui ei jaksa. Mina oma kohusetundlikkuse juures muidugi ütlen harva ära, aga see teadmine, et sa võid, kui tahad, aitabki juba mõistuse juures püsida.

32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?

Minule meeldis Jesper Parve! Sest ta ostis minult diivanilaua ära. See oli väga rõõmustav, sest ma tahtsin juba ammu sellest vabaneda.

33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?

Koroonapiirangud ja vaktsineerimise korraldamine. Olin korduvalt ja korduvalt vihane, et vaktsiini nii kaua ootama pidin, samas kui paljud riskirühma kuulujatest selle tagasi lükkasid ja vaktsiinid tolmu kogusid.

34. Keda igatsesid?

Õnneks olid mul kõik olemas.

35. Kes oli parim uus tutvus?

Ma ei kohanud kedagi sellist, kes oleks mulle uus ja kellega ma oleks lähedaseks sõbraks saanud. Tutvusi muidugi tuli juurde, aga sõpru mitte.

36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2021 õpetas.

Et mõnikord peab inimene päris kaua ootama, enne kui ta ellu õnn ja päris armastus tuleb. Ja kui see tuleb, siis see võib ka püsida. Ei ole nii, et armumine läheb ruttu üle ja saabub argipäev. On võimalik ka nii, et sa ärkad iga päev ja mõtled, et sa oled päriselt õnnelik, siin ja praegu. See on väga võimas ja äge. Mul on hea meel, et ma seda lootust ei kaotanud.

Lisaküsimus: Mis sündmused ja kohad sel aastal veel meelde jäid?

Kõik väljasõidud, mis me tegime. Käisime Pärnus tätokat tegemas. Käisime sõpradega Viljandis teatris. Käisime Vihulas kontserdil. Käisime suvel sõpradega Haapsalus, Saaremaal, Valgas. Käisin emaga Saaremaal veist toomas (jumala õudus, oli see üks närvidemäng).

Käisime balletti vaatamas. Käisime metsas ja matkaradadel.

Kui uus aasta tuleb pooltki sama hea, kui oli 2021, siis pole minul küll nuriseda mitte millegi üle. Ilusat uut kõigile 😊

1 kommentaar

  1. Head uut aastat!! Ja rohkem aega kirjutamiseks! 🙂 Ma igatsen su järele 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: