Südamest head soovitused

Viimasel ajal olen ma paljude asjade üle inimesenud. Et restoranis oli liha kõvaks praetud, teatrikohvikus sai ülikehva teenindust ja pidevalt on asjadega mingi häda olnud. Hakka või arvama, et viga on minus! 😀

Õnneks on mul nüüd mõned head kogemused olnud ja ma tahan jagada neid ka teiega, et jääks jälg maha, et mõnikord on mulle ikka võimalik meele järgi ka olla.

Söögihuvilistele

OlyBeti restoran, mis hiljuti uksed avas. Reklaamivad end nimetusega Bar & Grill. Mis sa oskad asjast arvata? Et eks mingi spordibaar, kus antakse ka süüa. Ilmselt mingi kehvakene toit. Aga mina kasiinoinimesena pean ikkagi ära proovima. Erilisi ootusi mul sinna minnes polnudki. Nüüd olen kaks korda käinud ja – VAU!

Nii hea toit. Ilma naljata. Oleme seal ära proovinud krevettidega eelroa. Ideaalse küpsusastmega krevetid. Juures Teriyaki kaste. Selline kaste ei vääri reeglina mainimistki, serveeritakse paljude toitude juurde ja so what. Aga see konkreetne kaste oli nii maitsev, et väärib äramärkimist.

Veel oleme proovinud kanavardaid ja ma ütlen teile, kallid inimesed, et need on parimad kanavardad, mida ma elus saanud olen. Nii hõrk liha, hästi küpsetatud ja jälle see Teriyaki kaste ja salat ka juures. Lisaks on vardasse aetud ka paprikat ja suvikõrvitsat. Pealegi on 5-euroses portsus kaks lihavat varrast. Sellist väärtust ei saa te mitte ühestki söögiputkast ega veel vähem restoranist Tallinna linnas.

Ka searibid ja veiselihaburger väärivad kiidusõnu. Seda viimast pakutakse praegu avamispakkumise nime all. Burger ja pudel Heinekeni 10 eurot. Hind on väga hästi paigas ja just kliendi vaatest. Burgeriga serveeritakse ka friikad, mis ei ole need peenikesed kartulipulgad poe sügavkülmast. Need on sellised mõnusad kartulid hoopis. Kõht saab väga täis isegi nii suure söömaga inimesel nagu mina.

Ausõna, ma soovitan soojalt. Ka teenindus oli väga tore.

Miinuseid on ka paar tükki. Kui sa tahad sinna päriselt sporti vaatama minna, siis sellel pole mõtet. On ainult paar-kolm lauda, kust terve seltskond päriselt ka midagi näeb. Sisekujundus restoranis on ilus, aga selle on teinud inimene, kes ei ole spordibaari kontseptsioonist üldse aru saanud ja on selles osas ülesande lahendamisega puusse pannud. Väga ebafunktsionaalne on see sisustus spordi jälgimise seisukohalt. Lisaks on laudu liiga palju ja need on üksteisele selga pressitud. Eestlane ei taha niimoodi võõra inimese kukil istuda. Praegu sellega probleemi pole, sest rahvast seal nii palju ei käi. Aga kui restoran oleks täis, siis oleks võõraste laudade lähedus väga häiriv. Pealegi on seal natuke kõle. Hubasust vähe.

Aga kui keskenduda ainult toidule ja teenindusele, siis see on paigas!

Romantikutele

Kui on vaja planeerida mõnusat väljasõitu, siis väga tore on Sagadi mõisa romantikapakett. Ma olen nüüd kaks korda käinud ja mulle väga meeldib. Mõisa asukoht on hea, sest läheduses on mitmeid häid RMK matkaradu. Hea minna kas enne või pärast mõisa suundumist.

Paketis on tervitusjook (mullivein) toas, õhtusöök kahele ja majutus. Ideaalne oleks võtta saunaga tuba (siis on hind 150 eurot), aga see on populaarne valik ja napsatakse eest, kui kiire pole. Meie näiteks ei saanudki. Ka aiamaja (mis on privaatne, seal sauna pole, aga on mullivann ja kamin, hind 170 eurot) on pidevalt kellegi poolt bronnitud, nii et me leppisime seekord lihtsalt vanniga toaga (hind 130 eurot) ja ega see on ka väga ok. Vannituba on suur ja vanni mahub kahekesi ära küll, kui ei ole väga suurte inimestega tegemist.

Veidi muretsesime toidu pärast, et see ei saa sellises perifeerias asuvas restoranis üleliia hea olla. Esimene kord käisime (2020. aastal), siis ei olnud. Aga seekord üllatusime! Romantikapaketis on fikseeritud menüü, vaid pearooga saab valida. Nii me siis valisime ettekandja soovitusel kala ja see oli suurepärane praad. Kiitsime ette ja taha ja sõime taldrikud täiesti puhtaks. Magustoit süüa ei kõlvanud (ülikuiv porgandikook valusalt magusa toorjuustukreemiga), aga see ei vähendanud positiivset emotsiooni. Jällegi oli teenindus väga armas ja kokkuvõttes selle raha eest on paketis väärtust rohkem kui küll. Soovitan!

Kodukorrastajatele

Juhtus hiljuti mul selline hirmus asi, et ajasin tassi kohvi oma valgele täisvillasele vaibale. Elasin vist läbi kõik leina seitse faasi (või palju neid ongi). Sain enda peale vihaseks, eitasin oma süüd, nutsin nagu pöörane, nii et nuuskasin täis mingi 10 köögisalvakat jne. Ainus, mida ma oskasin peale hakata, oli kirjutada oma koristusfirmast kliendile. Õigemini nende müügimehele, kes on koristuse alal täielik spets. Pole probleemi, mida tema lahendada ei oska. Nii et teadsin, et ainus koht, kust abi saab, on see inimene.

Kirjutasin läbi pisarate kirja valmis ja sain ka hästi kiire vastuse. Selge ja põhjalik õpetuse, kuidas käituda, kui ajad tumedat vedelikku tekstiilile (kes soovib õpetust, kirjutagu kommentaaridesse, seal jagan) ja üks väga väga väga mõistlik soovitus – ENNETA!

See käib nii, et tellid internetist nanokaitsevahendi ja töötled sellega kõik tekstiilid, mida sa kardad ära rikkuda. Diivan, vaip. Võib-olla veel midagi. Näiteks ka välisjalatsid. Vahend sobib kõigile tekstiilidele ja nahale, välja arvatud mõningad kunstnahast pinnad. Usaldasin soovitajat 1000% ja tellisin liitrise vahendi ära. Siis me pritsisimegi oma diivani enne mõisareisi üle ja jätsime 24 tunniks kuivama. Ma tegin veel paar paari saapaid ka (seemisnahast + tugevast nahast). Ja kui me taas koju jõudsime ja proovima hakkasime, et kas töötas, siis – VAU!

Panin alustuseks saapa kraani alla. Vesi langes peale ja voolas sealt niimoodi maha, nagu oleks mingi magic toimunud. Mitte tilkagi naha sisse ei läinud. Kuigi ma olen oma hoolimatuses neid seemisnahast saapaid korduvalt õues retsinud. Igaks juhuks tõin ka teise saapa kraani alla. Sama.

Siis võtsime tassi vett diivani juurde ja valasin diivanipadjale. Mitte grammigi sisse ei imanud! Vesi lihtsalt voolas sinnapoole, kus madalam oli. Proovisime mitmes kohas mitu korda ja no efekt just selline nagu lubatud.

Maailma parim aine! Nanomaxi oli see, kust meie ostsime. Nüüd ma muudkui mõtlen, mida lisaks vaibale veel üle saaks teha. Valged joped, valged tennised ja no kõik jalatsid tegelikult. Täielik imevahend ja ma ei saa aru, miks ma sellest varem midagi kuulnud ei olnud. Nüüd teie vähemalt ka kuulsite, pole tänu väärt.

Telesõpradele

Soovitan teile ka seriaali, mis on nii pagana hea, et no kohe on hea! “Ted Lasso” sellel nimeks. Räägib ameeriklasest treenerist, kes on kutsutud Londonisse jalgpallitreeneriks. Ted ei tea meie jalgpallist mitte midagi. Teadupärast on aga inglastele jalgpall surmtõsine asi. Mis siis saama hakkab, seda peab ise nägema.

Peaosa mängib Jason Sudeikis, kelle kohta mul polnud enne seda sarja ühtegi head sõna öelda. Minu jaoks tundus mingi kloun, kes mängib halbades Hollywoodi komöödiates ja kuhugi mujale teda ei kutsutagi. Siin sarjas on ta megahea! Absoluutselt armastusväärne.

Seriaal ei ole mingi action, et pommid lendavad, käib kaklus, tapmine ja kuritegevus. Ka ei ole see seep, et mii iho ja keegi lükatakse trepist alla ja tal on seetõttu nurisünnitus. See pole ka mingi naistekas ega seks ja linn. See on südamlik, huvitav, naljakas ja mõtlema panev sari. Sobib nii meestele kui naistele.

Kaks hooaega on väljas ja need mõlemad on väga head. Jällegi – soovitan!

Vot sellised soovitused teile. Keegi mulle nende teemade eest midagi maksnud pole, seega võite kindlad olla, et need on otse südamest.

6 kommentaari

 1. Huvitav, kas see nanovahend kassi okse vastu ka aitab ( st tekkivate plekkide), tänase vaibaga on juba hilja aga tuleviku huvides olen küll infost huvitatud?

  • Oojaa, kindlasti! See hülgab igasuguse vedeliku ja mustuse. Kui kass oksendab, siis pühid lihtsalt lapiga kokku ja mitte midagi ei imbu vaiba sisse.

   Tootekirjelduse kohaselt on aine mõju kuni 2 aastat, sõltuvalt sellest, kui intensiivselt pinda kasutatakse. No et kui on vaip ja sealt kõnnitakse iga päev üle, siis kestab vähem aega kui diivani käetoel, kuhu minnakse vastu ainult aeg-ajalt.

   Juba olemasolevate plekkide tarvis soovitan ma rentida tekstiilipesur. 15 eurot päev maksab selle masina rent. Kärcheri masinaga tegu. Kaasa saad spetsiaalse puhastusaine. Lased masinaga pesuainet vaibale, jätad natukeseks ligunema ja siis imad musta vee sisse. Väga hästi töötab.

 2. KM

  Oh, kui tore! Ma olen neid Nanomaxi vahendeid piilunud juba varemgi (vannitoa ja köögi jaoks peamiselt) aga just see isiklik kogemus oligi puudu, et julgeda tellida. Juba teine hea puhastuse-alane soovitus, mille sinult saan, esimene oli need “magic” valged svammid, mis mu elu oluliselt lihtsamaks tegid 🙂

  • Nii tore kuulda, et ma kellegi koristamiselu lihtsamaks olen saanud muuta 😀
   Kusjuures ma ise plaanisin neile veel kirjutada ja küsida, et kas tekstiili ja kõva pinna puhul on vahenditel erinevus ka või on tegemist lihtsalt sama vahendiga, mis on “sihtrühmapõhiselt pakendatud”. Et kui on sama vahend, siis ma kasutaks hea meelega ka muudel pindadel.

   Kuigi just hiljuti tellisin ka sellise asja nagu Veetapesu vahendi. See on mingil palmivahal põhinev vahend, mis samuti annab (kõvale) pinnale kaitsekihi, mis kaitseb veidi ja lihtsustab väidetavalt hiljem puhastamist. Selle puhul ma mingit tohutut ahhaa elamust ei ole saanud. Samas ma ei ole sellega ka veel aknaid katnud, mille puhul ootakski kõige suuremat efekti (et pesed akna väljast ära ja siis see ei määrdugi juba 2 päeva pärast). See testimine jääb kevadesse. Samas tammepuidust diivanilaua katsin sellega ära, et ei jääks tassidest-klaasidest puidu sisse rõngaid jne. Ja tõele au andes ka segistid on sellega kaetud ja läikisid väga ilusti, peale tekkinud veepritsmete eemaldamine läheb ka nagu möödaminnes. Nii et tegelikult need vahendid paistavad töötavat küll.

 3. KK

  Kuidas allergikutele sobib? Ma ei julge oma lemmiklooma tõttu eriti kodukeemiat kasutada. Ainult nö looduslikud ja ensüümidel põhinevaid, mis toimivad nii ja naa. Vaimustuses pole siiani olnud.

  • Vat seda ma ei teagi. Mul endal allergiaid ei esine ja infolehel ka selle kohta midagi polnud. Aga kui ma ainet nuusutasin, siis sellel puudus igasugune lõhn. Ka värvaineid seal sees pole.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: