Mis mind rõõmustab

Nüüd saab nalja – vaatame, kumb postitus kokkuvõttes rohkem lugemisi saab. Kas see, mis räägib sellest, mind närvi ajab, või see, mis räägib mind rõõmustavast. Minu panus on närvide peal 😀

Aga tegelikult on maailmas ka asju, mis mind rõõmsaks teevad. Toon paar näidet.

Üks Netflixi sari. Nimega Formula 1: Drive to survive. Kui ma seda Netflixis nägin, mõtlesin, et pfffff. Mõttetu. Mulle üldiselt meeldivad küll spordifilmid ja nii, aga et vormelist on tehtud mitu hooaega sarja, tundus lausa absurdne. Läksin lihtsalt huvist IMDB-sse vaatama, et mis see hinne kah on. Üle 8. See pani mõtlema. Tõesti nii kõrge hinne? Miks? Otsustasime, et vaatame siis ühe osa ära. Kui on jura, siis on jura. Aga äkki tõesti on oma hinnet väärt? Ja oh boy, kus on hinnet väärt. Tõsiselt hea vaatamine! Ei pea kaugeltki vormelit fännama või sellest midagi teadma. Mida vähem tead, seda põnevam on. Suurepäraselt teostatud, hullult tempokas ja kaasakiskuv ja tekitab kohati hingematvat põnevust. Soovitan soojalt nii meestele kui naistele. Jah, ka naistele. Meil on käsil kolmas hooaeg ja ei ole veel igav hakanud.

Hea ajakirjandus. Selline, mis käsitleb mõnd väga huvitavat ja keerulist teemat nii, et algul loed ühe osapoole vaatepunkti ja oled jäägitult tema poolt. Kuniks loed teise osapoole vaatenurka ja argumente ja satud totaalsesse segadusse, sest ei saa enam aru, kellel võiks õigus olla. Just nii tegi minuga see Ekspressi artikkel. Mäletate, hiljuti käis meediast vilksamisi läbi teema, et keegi ema oli oma lapse HIVi ravist keeldunud vms ja laps seetõttu suri? Pikema jututa arvasin, et see ema on mingi hull ja ohkasin, et appi, kuidas nii saab. Täna lugesin seda artiklit ja muutsin meelt. Ei jäänud muljet, et ema oleks hoolimatult käitunud. Mõned küsitavused olid, aga kui inimesel pole Haigekassat (miks üldse eestlasest lapsel ei ole Haigekassat?), siis äkki tõesti võis nii juhtuda, et kõik andmed ei saanud Digilukku kirja vms. Aga siis loed kohtuniku ja prokuröri nägemust ja mõtled, et no pagan, äkki siis ikkagi ema tõesti valetab ja vassib? Minu meelest näitab see ajakirjaniku tugevust. Ta ei valinud poolt, vaid valis justkui mõlemad pooled. Ülihästi käsitletud, mulle meeldib. See on tänapäeval haruldus, et saab kvaliteetset ajakirjandust lugeda. Tavaliselt on pigem kiirustades kokku klopsitud trükivigadest pungil pläust.

Kui nüüd nädalavahetusel õnnestuks Põhja-Eesti kandis veel ka sinililli näha ja karulauku korjata, siis minu meelest oleks rõõmustamiseks juba päris mitu põhjust.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: