Kas peaks mures olema?

Kas kellelgi veel on elus juhtunud, et televiisor läheb öösel ise käima?

Ma oma 36 eluaasta jooksul olen seda kogenud kahes kohas. Korra Ammende villas läks öösel telekas käima. Hommikul ütlesin seda ka vastuvõtus, aga seal ei kergitatud eriti kulmugi. Et mingid voolu kõikumised ja võib juhtuda jah. Okei, mõtlesin, võib-olla tõesti käis öösel vool ära ja juhtus nii.

Nüüd aga juhtus see meil kodus. Teisipäeva öösel umbes kell 2.10 ärkasin selle peale, et elutoas telekas mängis. Niigi ma kardan selliseid asju, esimese asjana mõtlen, et vaimud. Mees magas nagu kott, tema ei kuulnud midagi. Mõtlesin, et ei hakka teda üles ajama ja lähen panen ise kinni. Ja nagu tellitult just selleks hetkeks, kui ma jõudsin teleka juurde, kraaksatas seal mingi vanamees ootamatult! Pergele, muidugi ma ehmusin ja see tõmbas pulsi veits üles. Aga hea küll, panin kinni ja jooksin tagasi voodisse.

Järgmisel päeval kirjutas mulle tõlkija, et kuule, on sul ikka kõik korras? Vaatasin, et olid mulle öösel poole 4 ajal e-kirja saatnud. Ma ei osanud asjast midagi arvata, sest selle kirja saatsin ma talle tegelikult kell 4 õhtupoolikul. Aga lõin pärast seda arvutil kaane kinni ja rohkem ei avanud. Tegin järelduse, et ju siis ikkagi mingi vooluvärk, mis aktiveeris nii teleka kui häiris internetiühendust. Imelik oli sellegipoolest.

Aga nüüd sel nädalal juhtus telekaga sama asi – teisipäeva öösel kell 2.07 lülitas see ennast sisse :/ Kuna kellaaeg on samas kandis, siis olin kindel, et tegemist on mingi taimeriga, mis kogemata on peale pandud. Äkki soundbari seadistamise ajal läks nuppude klõpsamiseks ja siis juhtus kuidagi. Aga täna vaatasime üle ja kõik taimerid on välja lülitatud. Samuti ei ole vool ära käinud, sest kui vool katkeks, läheks automaatselt valeks ka pliidi elektrooniline kell. See on aga mõlema juhtumi järel õige olnud.

Kas see on normaalne, et telekas lülitab ennast ise sisse? See ei ole mingi vana telekaloks, millel seest kõik läbi kärsanud jne. Pole aastatki vana.

On kellelgi sama asja juhtunud? Või pean kutsuma selgeltnägijad vaimutossuga maja puhastama?

9 kommentaari

 1. Mae

  Sorry, nõu anda ei oska, aga hirmus naljakas on ikkagi. Ma arvan, et selgeltnägijad peaks kutsuma tossutama siis, kui need tüübid teleriekraanilt hakkavad juba tuppa astuma ja mingeid omi prallesid pidama.

 2. €€€

  Telkul on viirushaigus.

  • Kas sul on sellele artiklile ligipääs? Mul pole ja nii palju kui ma siit lugeda saan, ütleb Telia esindaja, et see on täiesti normaalne, et telekas öösel käima läheb ja kui ei meeldi, lükka a la korgid ööseks välja. Kas ma saan kõigest õigesti aru või on siin mingi loogiline ja adekvaatne põhjendus ka olemas? Sest kui seda pole, siis ma lähen praegu mega leili ja panen ennast Telia sõimamiseks valmis.

   • KK

    Mul ei ole, aga see andis vihje – Telia. Ma suhtleks nendega otse jah.
    Lihtsalt jäi feissis silma.

    • Suur aitäh sulle 🙂 Võtsin nendega ühendust ja sain esialgse info, mis võib mure lahendada. Eks katsetan.

     Samas on tõsiselt naljakas, kuidas klient peab käima infot tasulistest artiklitest otsimas. Selle asemel, et saatku klientidele ise mingi teavitus või pangu vähemalt kodulehelegi üles. Aga ei, kus sa sellega.

 3. Telia puhul tavaline, mul juba aastaid.

 4. Mul ka kunagi oli see probleem ja aitas see, et seadistasin puldi nii, et peab nii digiboxi kui ka teleka välja lülitama. Tookord ma ei mäleta kuidas lahenduseni jõudsin st kas googeldades miskist foorumist -võis vabalt või siis keegi samalaadse probleemiga maadleja aitas.

  • Mul see Telia tehniline tugi ütles, et peaks digiboksis välja lülitama HDMI CEC. Ja kui probleem ei lahene, siis ka telekas sama teha. Aga lisaks just see, mis sa ütlesid – tuleb ööseks nupust välja lülitada ka digiboks. Kui lahenduseks öeldaks, et tõmmake ööseks seinast välja, ma vastaks, et siis tõmmake kukele ja hakkaks muud lahendust otsima. Aga selle lisanupuvajutuse suudan ma ikkagi teha ja esialgu veel jään.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: