Reisisoovitus

Teen täna lühidalt, kuna toksin telefonis. Aga tahtsin soovitada, et kui reisile minek, siis Itaalia Amalfi rannik on väga hea valik.

Me alustasime Capri saarest. Napoli lennujaamast võtsime takso ja sadamast viis praam meid Caprile. Netist infot otsides kirjutati, et takso sadamasse on 20 eurot. See paika ei pea. Esimene taksojuht küsis 40, teisega saime 30 peal kaubale. 20 eest ei oleks peksa ka saanud. Praamisõit möödus kenasti ja kohale jõudsime üsna hilja õhtul, seega oli ka sadamas rahulik, meie hotelli transabuss juba ootas. Ja jumal tänatud, et ootas, sest siin Itaalia bussimajanduses ja Capri asukohanduses mingit kiiret sotti saada olnuks väga raske. Ilmselt taksoga oleks saanud ka kohale, aga mis see veel maksnud oleks jne – pigem palju kui vähe.

Üldse, jõle kallis oli Capri. Igal sammul üritati sinust viimane kui sent välja lüpsta…

Mina Capril järjekordseks lüpsiks valmistumas

Restoranis on käredad hinnad. Vaid 10 euro kandis pitsa ühe linnaväljaku ääres oli normaalne hind. Samas kohas maksis Aperol Spritz 12 eurot. Ühe vaatamisväärsuse restoranis oli purk Coca Colat 6 eurot, kui soovid kohapeal juua. Kaasa sama asi 4 eurot. Minu ees tellimust tegev mees võttis kaasa 😀 avaldas ka üllatust, et nii kallis, aga baarmen kehitas õlgu ega öelnud midagi.

Turisti lüps ongi vist auasi. Ühes restoranis sai ikka nii kapitaalselt tünni (loe: absurdsed hinnad ja mõttetu söök), et ajas kohe super vihale. Selle restoranisoovituse andis meie oma hotell. Nõme!

Muidu loodus oli ilus ja meeleolu hea, mulle meeldis Capril. Aga raha röövimine päise päeva ajal ärritas ka. Et nüüd ongi terve reis selline?

Õnneks ei ole mandril asi nii hull. Loodus on sama ilus, meri ju ka. Restoranid aga odavamad ja kvaliteet kõvasti kõrgem kui Capril. Kui väga äge ja hea täpselt on, kirjutan hiljem, sest hetkel õnneks kogemuste hankimine veel käsil. Tervitused 30-kraadisest kuumusest 🙂 Ja ostke julgelt lennupileteid Napolisse, Amalfi on siiatulekut vägagi väärt.

1 kommentaar

  1. Jesperse

    Kuidas, kas ise ei saagi raha lüpstes.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: