Vahepeal ka muud juttu

Sulle ju meeldivad kurioosumid ja head soovitused? Novot, sellepärast ma teengi reisijuttudest ühe kiire pausi ja toon sinuni selle, mis sind huvitab. Hoiatus: kui sind laibafotod šokeerivad, siis pane see postitus kähku kinni.

Oli selline värk meil siin kodus, et juba kevadel hakkas meil magamistoas seina sees midagi tilkumise häält tegema. Meil on gaasil töötav põrandaküte ja meie magamistuba asub keldrikorrusel, seega on kõik voolikud ja ühendused ja värgid kuidagi mingil viisil millalgi ehitatud, aga me neid ühendusi ei näe ja ei tea täpselt, mis toimub. Igatahes oli nii, et kui üleval gaasikatel sisse lülitus, hakkas natukese aja pärast meil magamistoas seina sees midagi “tilkuma”.

Kevadel sai õnneks kütteperiood läbi ja me selle probleemiga tegelema ei pidanud. Ei viitsinud, oleks muidugi täpsem sõnastus. Suvi läks kuidagi mööda ja siis tuli sügis koos uue kütteperioodiga. Algul ei tilkunud midagi, aga ühel hetkel hakkas jälle tilkuma. Mis siis ikka, helistasime gaasikatla firmast spetsialisti kohale. Tuligi kohale, täiesti 100% venelane, minuga ühtegi sõna vahetada ei osanud. Meil käis siis asi nii, et mina rääkisin telefonis mured sekretärile ja tema tõlkis spetsialistile ja siis tõlkis uuesti mulle, mis spetsialist vastas. Naljakas oli ka see, et tilkumine täpselt selleks ajaks lõppes, kui ekspert tuli, nii et ma ei saanud lasta tal kuulata.

Spetsialist rääkis siis, et see tilkumise hääl ei pruugi üldse olla tilkumine. See võib olla ka heli, mida tsirkulatsioonipump tekitab, kui vett torudes ringi ajab. Rohkem abi me temalt lõpuks ei saanudki. Aga tilkumine muudkui käis ja äratas meid öösiti üles.

Eile oli see pidulik õhtu, kui otsustasime oma magamistoa kipsseina sisse augu lõigata ja ise pilgu peale visata, et mis seal siis toimub. Kas midagi ajab läbi ja seina taha on juba basseinitäis vett kogunenud või äkki ikka on asi pumbas ja see plõgiseb kuidagi. Kuna meil nagunii ühel hetkel on plaanis magamistuba remontida, siis see auk meid muretsema ei pannud. Olulisem oli tuvastada probleem ja eks selle seina saab seniks ära teipida, kuniks remondimees bronnitud.

Hakkab siis Erki auku sisse lõikama, aga see ei osutugi nii kergeks. Mingid suured kruvid jäävad ette ja hirmus pahtlikiht jne. No tüüpiline meie korterile omane pask-remont. Lõpuks saab ta augu sisse tehtud ja me näeme, et voolikud jooksevad küll, aga on täiesti kuivad, mingit vett pole. Küll aga on seinatagune villa täis topitud. Ja just sisse lõigatud augu juures on mingi imelik tomp villal. Ma ütlen, et katsu seda, see on kuidagi veider ja tume osa, äkki see on märg. Hakkab siis Erki seal urgitsema ja ongi miski tomp, mille ta välja tõmbab. Siuke piklik imelik halg. Vaatame siis lähemalt, kui ta on selle välja urgitsenud ja Erki ütleb: “Kle, see on ju rott!”

Prügikastis. Munakoored paremal kõrval skaalaks. See ei olnud väike rott!

Mina loomulikult hakkasin vastikusest värisema, Erki tõi mumifitseerunud laiba rahulikult prügikasti. Tegime pilti ka ja siis ta viis prügikoti välja.

Saate aru jah? Roti laip oli jumal teab kui kaua olnud kohe kipsplaadi taga, meie peadest vähem kui 30 cm kaugusel. Ja mis on tõenäosus, et sa teed suvalisse kohta seina sisse augu ja just täpselt selle koha peal ongi laip? Tõenäosus on mingi…suht väike!

Aga sellised on 19. sajandi lõpus ehitatud puumajas elamise “eelised”. Sa ei tea, mis seal seina taga täpselt toimub ja kus rotid parasjagu surra otsustavad. Meil kesklinnas on rottidega aastaid palju probleeme olnud ja eks neid jagub uitama ka meie majja. Õnneks tuppa ei ole keegi pääsenud, aga see konkreetne vend pääses ikka ülilähedale!

Tilkumine lõppes pärast seda ära. Aga nüüd öösel hakkas uuesti. Tähendab, see polegi tilkumine. On lihtsalt pumba põhjustatud hääl, mille saame ehk lahendada voolikuid näppides ja äkki parema nurga alla väänates vms. Vähemalt pole midagi tõsist. Aga selline ülesärritus vahetult enne magama minekut…ma öösel ka veel ärkasin sellele mõeldes ja ei saanud pikalt uinuda.

Paar head soovitust ka

 • Minge teatrisse “Enigma variatsioone” vaatama, kui te pole veel käinud. Nii kihvt etendus. Linnateatris, mängitakse Hobuveskis. Egon Nuter ja Andrus Vaarik mängivad. Väga hästi mängivad. Esimesed pool tundi kipub uni peale (soovitan enne kohvi juua), aga kui etendus siis su ühel hetkel enda haardesse võtab, ei lasta sul kuni lõpuni hõlmadest lahti. Väga meeldis.
 • Minge sööma. Minge Om.house’i ja võtke veise tartari. Issand, kui puhta maitsega ja kui tagasihoidlikult, kuid suurepäraselt maitsestatud. Mantel ja Korsten restorani rahval soovitan eriti minna, sest nemad on oma tartari maitseainete, kastmete ja lisadega konkreetselt ära tapnud. Om.house’i kokk aga tunneb asja. Sushi oli ka hea, kuigi kõhtu täis ei saa. Sellest hoolimata – maitsed olid väga mõnusad. Ainult et teenindus on alla keskmise. Kontrollige arve üle, me oleks ligi 30 euroga tüssu saanud. Aga kokk pole milleski süüdi ja tema loomingut tasub sinna sellegipoolest nautima minna.

3 kommentaari

 1. Mae

  :))))
  Esiteks on mul naljakas mõelda, k u i palju sul tegelikult neid rotilaipu seal seinte taga on, kindlasti hästi palju ja erinevas laagerdumisastmes.
  Teiseks on nii nunnu, kuis sa Mantli ja Korstna tüübid rooga maitsema saadad, seda peakski ehk rohkem praktiseerima, seda kokkade teise söögikohta saatmist, võib vahel abiks olla küll.
  Enigma oli tore jah, mul on vaid kahju, et kui praegu oma nappe märkmeid üle loen, siis… mida ma nende paari üllatava pöördega küll mõelda võisin… oli seal midagi sellist või?

  • Õnneks on kolm seina kivist, seal ei saa laipu olla 😀 Aga selle ühe seina taga võib vabalt veel olla. Annan teada, kui ehitajalt lõppsaldo saan 😀

   Enigmas olid üllatavad pöörded olemas ja kohe mitu. Need olid tõesti ootamatud ja tegidki tüki kihvtiks.

 2. 666

  Sellisel häälel on 2 põhjust. 1põhjus pump hakkab tööle suurendades õhku ja ainult siis suurema rõhuga hakkab toru läbi tilkuma, kuna vesi on kuum, siis ta aurab ära, tuleb leida liitekoht mis tilgub. 2 põhjus toru ja karkass puutuvad kokku ja kui temperatuur tõuseb metall paisub tekitades kusagil pingeid.
  Selline spetsialist võib kuulda oma peas hääli ja ei tee vahet vee voolamsel ja tilkumisel ja võib kirjeldada isegi torude aurat. 🙂

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: