Soome üle on hea meel

Saigi selleks korraks läbi Eurovisioon. Mina olin naha ja karvadega Soome poolt ja natuke kurvastasin, et nad ei võitnud. Aga ainult natukene!

Tegelikult saavad soomlased ennast igatepidi võitjana tunda, sest nii kõva edu publikuhääletusel on ikka päris märkimisväärne. Tahaks nagu žüriid kuidagi sarjata ja õiendada, et on ikka lollid, aga ei saa mitte, sest ka meie saime seekord žüriilt päris palju punkte. Eks arvamusi on erinevaid ja osad eestlasedki olid väga nördinud, et meie poolt läks võistlema just see laul, mis läks, ja neile üldse ei meeldinud, aga minu meelest oli Alika kõiki neid žürii punkte täiega väärt. Olli laul oli muidugi väga efektne ja kihvt, aga täna ma pole enam kindel, kas ta oleks teiste rokipalade keskel silma jäänud.

Igal aastal veidi virisetakse, et nii poliitiline on see Eurovisioon, kõik annavad sõbramehe poolest totakalt punkte, aga sel aastal oli mu arust eriti selgelt näha, et ega ei antud ikka küll. Eesti sai punkte Itaalialt, Azerbaidžaanilt ja a la Sloveenialt. Me ei ole sealt kunagi midagi saanud. Aga nüüd saime. Järelikult žüriile tõesti see laul meeldis ja nad kohe ei saanud punkte andmata jätta.

Nalja pakub mulle ka see, kuidas ühest küljest vingutakse, et kõik on nii poliitiline ja osad annavad halvale laulule punkte lihtsalt selle eest, et ollakse naabrid, aga teisalt siis vingutakse, kui Soome näiteks Eestile üldse punkte ei anna. Nii nagu seekord juhtus. See peaks ju just näitama, et Soome žürii jäi oma eelistustele truuks ega lasknud poliitikal sisse sõita. Soomega on meil head suhted ju igal juhul, seda teame me kõik. Ja mul on südamest suur rõõm, et meie inimesed Soomele maksimumpunktid andsid. Žürii andis need Rootsile (ja Soomele 10), aga mis teha. Õnneks riisus Soome ikkagi meilt koore ja oli seda ka täiega väärt.

Ülimalt soojaks tegi mul südame see, kuidas Eurovisiooni publik punktide andmisel Cha Cha Cha karjus. Mitmeid kordi. Elati täiega kaasa. Ja kuidas õhtujuht Hannah sellele nii delikaatselt reageeris. Hannah on üldsegi meie pere lemmik. Sest Ted Lasso! Kes pole seda sarja veel vaadanud, siis vaadake kindlasti.

Kokkuvõttes oli minu meelest igati õnnestunud Eurovisioon. Palju toredaid laule, mis võtsid nõksuma. Mitmeid minu jaoks mõttetuid muidugi ka, aga sellega tuleb arvestada. Oma vabast ajast võib-olla nii paljusid laule ei kuulaks nagu möödunud aasta Eurovisiooni omalt, kuid hästi positiivse emotsiooni sain kokkuvõttes küll.

Miks ma Rootsi üle suurt rõõmu ei tunne? Sest mu arust oli see laul lihtsalt hea ja haarav, aga mitte nii selgelt eristuv ja kaasakiskuv nagu Käärijä oma. Erilise üllatusena tuli mulle info, et “Tattoo” on rip off ühe Ukraina artisti loost. Tänud Notsule, kes seda avastust Indigoaalase juures jagas.

Panen selle lingi siia ka. Äkki kedagi huvitab veel.

2 kommentaari

  1. Mar

    Soome lugu on täiega hea, kummitab mind ka juba mitu päeva 🙂
    Võidulugu ka kummitab, aga jaa, miks see plagiaadi alla ei lähe? Väga, liiga sarnane ju. Pluss mind häiris esimesel kuulamisel seal üks koht, mis oli madonna frozenist ära pätsatud. Ja olla veel muudest lugudest ka elemente..
    Saatejuhid olid nunnud jaa 🙂

  2. Soome lugu oli nii halb, et see muutus juba väga heaks ja kuna esineja oskas end igal pool eksponeerides jätta kangesti nunnu mulje oleks mul väga hea meel olnud, kui se lugu oleks võitnud. No ei pea ju elu nii jube tõsiselt võtma, ei pea.

Kommi

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: